REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-15 06:11 | Telefony | orange | roaming | taryfy | nju
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 21

Orange i Nju - roaming tak jak w kraju i bez gwiazdek

Od 15 czerwca br. w Unii Europejskiej wszyscy będziemy korzystali z usług telekomunikacyjnych na nowych zasadach. Orange Polska opublikował cenniki usług roamingowych, które będą obowiązywać od 15 czerwca 2017. Zgodnie z unijnymi regulacjami, klienci Orange Polska w trakcie podróży do krajów UE oraz trzech innych państw europejskich (m.in. Norwegii), będą mogli korzystać z usług na takich samych zasadach jak w kraju.

Jeśli mają abonament z nielimitowanymi usługami, będą mogli swobodnie i bez ograniczeń rozmawiać, SMS-ować czy korzystać z transmisji danych także za granicą, bez obaw o dodatkowe koszty. Pozostali klienci będą za usługi w roamingu rozliczani według takich samych stawek jak w kraju, czyli zapłacą zdecydowanie mniej niż dotychczas.

Oferta roamingowa Orange Polska jest zgodna z unijnym rozporządzeniem i odzwierciedla intencję regulatorów, zgodnie z którą klienci powinni skorzystać z usług na warunkach krajowych, według zasady Roam Like At Home. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci będą mogli jeszcze swobodniej korzystać z naszych usług w podróżach służbowych czy podczas wakacji – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska .

Dzięki nowym zasadom rozliczania roamingu klienci zapłacą zdecydowanie mniej za połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisję danych na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. Strefy 1). Obniżki wyniosą nawet do 100%.

W przypadku abonamentu z nielimitowanymi usługami, z których korzysta 80% użytkowników ofert abonamentowych, skala obniżek wygląda następująco:

Cena jednostkowa za usługi w roamingu Cena z VAT do 14.06.2017 Cena z VAT od 15.06.2017 obniżka
Połączenie wykonane 54 gr. 0 gr. -100%
Połączenie odebrane 5 gr.
SMS 30 gr.
MMS 65 gr.
Transmisja danych (1MB) 1 zł
0 gr.

(w ramach Limitu Fair Usage Policy, obliczanego zgodnie z rozporządzeniem unijnym )

Klienci, którzy nie korzystają z nielimitowanych ofert abonamentowych, będą rozliczani wg stawek krajowych. Jeśli klient posiada pakiet minut w ramach abonamentu, będzie go mógł wykorzystać również na rozmowy w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po wykorzystaniu pakietu zapłaci za połączenia według tej samej stawki w kraju i w roamingu.

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMSy, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB.

Szczegółowe cenniki roamingu dla klientów Orange Polska można znaleźć na stronach www.orange.pl/roaming lub www.orange.pl/travel.

Nowy sposób rozliczeń według zasady „roaming jak w kraju” dotyczy także klientów korzystających z usług nju mobile.

Szczegóły można znaleźć w nowych cennikach roamingowych na www.njumobile.pl/roaming

Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament z dnia 15 czerwca 2017 r.: Tutaj

Opublikowaliśmy cenniki usług roamingu, które będą Was obowiązywać od 15 czerwca. Zasadę „Roam Like at Home” potraktowaliśmy zgodnie z jej dosłownym rozumieniem – jeśli zapłaciliście w abonamencie za nielimitowane połączenia wychodzące, to powinniście móc skorzystać z nich w całej Unii Europejskiej. I w Orange Polska właśnie tak będzie. Podobnie od 15 czerwca będzie wyglądać sytuacja z SMS, MMS i transmisją danych. Klientom planów abonamentowych kolejne megabajty będą schodzić z ich pakietu z górną granicą określoną przez unijną zasadę Fair Use Policy (FUP).

W przypadku nju z rachunkiem w dalszym ciągu obowiązuje zasada, że płacicie tylko za te usługi, z których skorzystacie. Oznacza to, że osiągnięciu limitu wydatków opłaty nie będą pobierane. Z kolei klienci, którzy korzystają z planów abonamentowych, w których dostają określony pakiet minut i SMS (na przykład Smart Plan LTE za 29,99) to najpierw korzystają z niego, a następnie płacą za minutę tyle samo w kraju i w roamingu w UE.

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB. Oznacza to dużo niższe opłaty niż dotychczas.

Pamiętajcie jednak, że nowe stawki roamingu obowiązują dopiero od 15 czerwca. Ogłaszamy je dzisiaj, ale jeszcze przez miesiąc będziecie za połączenia płacić tak jak do tej pory. Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii. Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP i dotyczą, między innymi tego, że co jakiś czas telefon musi logować się do sieci krajowej. Pamiętajcie też, że z założenia regulacje mają służyć mieszkańcom Unii Europejskiej w trakcie krótkich wyjazdów wakacyjnych czy biznesowych. Będziemy bacznie się przyglądali, czy faktycznie tak się dzieje.

Do wakacji został trochę ponad miesiąc i na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się razem z Wami, że gdy ruszymy na europejskie wojaże nie będziemy musieli myśleć o kosztach połączeń do Polski czy funkcjonowaniu naszej nawigacji. Więcej przeczytanie w komunikacie prasowym i na www.orange.pl/roaming. Klienci nju powinni szukać informacji na stronie www.njumobile.pl/roaming" - skomentował nowe stawki roamingowe Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

źródło: Orange

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 4)
Tagi: | orange | roaming | taryfy | nju Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 21
Komentarze: 21 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmatufa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 11:47 Odpowiedz
ja tu czegoś nie rozumiem mam abonament w orange (nielimitowane rozmowy esy i mms) 5gb internetu +100mb w roamingu czyli jak pojadę za granicę ściągnie mi te 100mb potem będę płacił 0.04 grosze za 1mb a co z moim pakietem 5gb
Anonimkajf99
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.16 18:02 Odpowiedz
Cena 1mb.=10groszy co daje cenę 1giga na poziomie 42 ero.Jak to się ma do dyrektywy Eu.o tym że po 15 cerwca 2017r.cena 1giga nie może być wyższa niż 7.7 ero plus vat.Więc.ctzn. ze Orange pozamiatał..nie wprowadzające ludzi w błąd..i nie róbcie taniej reklamy. .bo nie chodzi tu o żadne pakiety itd tylko mowa o płaskiej stawce,gdzie nie zorientowany kowalski się zdziwi jak mu blyskawicznie zniknie dodatnia wartość na jego koncie..i na dodatek to jest naruszanie prawa przez wszystkich operatorów
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3224
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.16 18:43
Ciekawe jak ci wyszło to 42 euro? Mnie za 1GB wychodzi 102zł.
AnonimWika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 15:21 Odpowiedz
No to Orange pozamiatał.
Anonimwlo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 14:08 Odpowiedz
No to dziś przenoszę wszystkie numery do Orange które jako jedynie nie pobiera opłat za odbieranie oraz nie limituje te połączenia. W końcu "Roam at home" działa tylko w Orange a inni oszuści tylko stracą klientów.
Anonimjol
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 13:55 Odpowiedz
Dopiero co przeszedlem do tmobile. Ale jesli to sie potwierdzi to trzeba widze orange dac klientow. Duzo nie wyjeżdżam ale za samo podejscie do klienta. Niecwaniakuja i nie szukaja kruczkow by wydoic pare zl wiecej.
KarolSkKarolSk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 307
Zarejestrowany:
2014-11-13 11:38:20
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 12:11 Odpowiedz
Powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony. Nie dość, że będzie można korzystać z telefonu, jak w kraju (rozmowy, SMSy, MMSy) to do tego dostanę prawie 2GB danych miesięcznie podczas wyjazdu (do tej pory kupowałem pakiet 1GB w cenie 50zł). To wszystko w taryfie nju z rachunkiem za 39zł. Brawo Orange. Inni operatorzy chyba przekombinowali i staną się szybko pośmiewiskiem jeśli nie dostosują swoich ofert roamingowych do przepisów unijnych.
AnonimBogdan
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 11:10 Odpowiedz
A wytłumaczcie proszę laikowi co z połączeniami wychodzącymi z Polski na zagraniczny numer, np. do Wlk. Brytanii? Też za free?
KarolSkKarolSk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 307
Zarejestrowany:
2014-11-13 11:38:20
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 12:18
To jest wypis punktu cennika dla nju z rachunkiem: Strefa 1: połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y 4.Korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów i MMS-ów podczas pobytu w Strefie 1 odbywa się na następujących zasadach: 1)połączenia głosowe, w tym Wideo Rozmowa, SMS-y lub MMS-y wykonane z numeru Abonenta w ramach Strefy 1 oraz do Polski będą traktowane, jak połączenia wykonane z numeru Abonenta na terenie Polski na numer komórkowy krajowych operatorów sieci komórkowych z uwzględnieniem tych samych warunków, które obowiązują Abonenta na tym numerze na terenie Polski. 2)za połączenia głosowe odebrane na numerze Abonenta w Strefie 1opłaty nie są naliczane. Wynika więc z tego, że warunki "jak w domu" obejmują całą UE. W tekście masz linki do cenników Orange i nju, więc tam powinieneś poszukiwać warunków, jakie dotyczą twojej taryfy.
AnonimTomazz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 10:21 Odpowiedz
BRAWO ORANGE. Jeszcze tylko prosimy urealnijcie Pakiety data po za EU i ceny rozmów w roamingu.
Anonimmichu
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 09:26 Odpowiedz
WOW! Duży plus dla Orange!
AnonimXera
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 09:16 Odpowiedz
Można traktować klientów poważnie, jak udowadnia Orange można
Anonimjo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:43 Odpowiedz
Prośba do telixa, żeby teraz posumował nowe oferty wszystkich operatorów przejrzyście w tabelce czy coś. I dał swój komentarz. Niech ludzie wiedzą przejrzyście, kto najbardziej kombinuje a kto jest fair wobec klientów. Z góry dziękuje!
KanKan
Administrator


Posty: 3044
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:55
Dziękujemy za propozycję. spróbujemy do 15 czerwca podsumować te propozycje roamingowe operatorów. Andrzej
AnonimKrzysztof
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:15 Odpowiedz
T-Mobile dla kleintów prepaid mających nielimitowane rozmowy, oferuje pakiet 500minut rozmów w roamingu ... ile daje Orange ? 0
AnonimHenk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:47
Chyba lepsze nolimit niż pakiety. Tu nie pomogą żadne kontrargumenty zaskoczonej konkurencji. Po prostu z telefonu korzystam jak w kraju i o to chodziło
AnonimDominika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:53
Zaklinanie rzeczywistości nic nie da Orange pokazał że można i pozamiatane
AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 09:37
Bo oferta na kartę jest lepsza od tej z Orange...jedyny plus to 0zł za ODBIERANIE W ORANGE ale zapewne z czasem Orange poprawi i pre paid
Anonimlafi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 22:00
czy przypadkiem wlasnie prepaid w tmobile nie jest lepszy niz to co dalo orange
AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 08:05 Odpowiedz
No to Orange załatwił konkurencję. Wszelkie ich argumenty okazały się tylko żerowaniem na klientach.
AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.15 07:30 Odpowiedz
Jak widać da się stworzyć cennik roamingu zgodny z wytycznymi. Orange brawo

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 795

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)