REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-15 06:54 | Rynek | orange | budki | telefoniczne
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11

Orange - budki telefoniczne od września odejdą do przeszłości

Ostatnie publiczne aparaty telefoniczny znikają z ulic polskich miast. Już tylko w 2 województwach: wielkopolskim i lubelskim zostało kilka automatów telefonicznych. - Planujemy je zlikwidować do końca września, ujawnia na Twitterze Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska, który jest operatorem automatów.


Powód takich działań wymusił prosty rachunek ekonomiczny. Według operatora, publiczne aparaty telefoniczne mają coraz mniej klientów. Po prostu w erze szeroko rozwiniętej i taniej telefonii komórkowej, telefony samoinkasujące odchodzą w niebyt. Wraz z rozwojem telefonii komórkowej budki telefoniczne w Polsce były sukcesywnie likwidowane od 2006 roku.

Budki telefoniczne zadebiutowały w Polsce w latach 60. XX wieku i były dla wielu Polaków jedyny sposobem na przeprowadzenie zdalnej rozmowy – instalacja telefonów w domach prowadzona była powoli, na własną linię czekało się latami. W czasach świetności, przypadających na rok 2000, Polacy mieli do dyspozycji ponad 95 000 publicznych aparatów telefonicznych. W 2001 roku klienci wydzwonili z nich ponad miliard impulsów – każdy z nich oznaczał 3 minuty rozmowy lokalnej. Średnia na automat wynosiła 12 000 impulsów na miesiąc. Więcej na temat historii automatów telefonicznych pisaliśmy w artykule: Budki telefoniczne znikną z polskich ulic

źródło: Orange

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | orange | budki | telefoniczne Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

DigitalAngelDigitalAngel
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 102
Zarejestrowany:
2013-12-10 21:12:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.16 15:48 Odpowiedz
BT operator w Wielkiej Brytanii tez planuje usunac budki telefoniczne...takze to nie tylko w Polsce takie rzeczy.
AnonimJur
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 19:42 Odpowiedz
Polecam sprawdzić ofertę konkurencji ich nowe promocje: https://www.youtube.com/watch?v=Y8B8l7WMBws Orange to dno i trzeba się od nich szybko przenosić.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 19:33 Odpowiedz
Wreszcie to likwidują, bardzo dobrze, nikt z tego nie dzwonił, zysk z tego żaden a koszty utrzymania i usuwania wandalizmu były duże. Miłośnicy budek może sami niech się złożą na stojące bezczynnie i bez sensu budki? Dziś każdy ma telefon przy sobie, naturalna kolej rzeczy że stare musi odejść.
AnonimMarcin
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 19:00 Odpowiedz
Miejmy nadzieje, że nie będzie konieczności wzywania pomocy w sytuacji gdy sieć GSM przestanie działać.. Szkoda, że Orżnąć likwiduje jedyną awaryjną możliwość.. A co gdy kogoś okradną, pobiją, a Ty będziesz szedl z psem bez telefonu to jak wezwać pomoc?? To przykład z życia!!! Ale po co utrzymywać coś co nie jest rentowne?? I tu pojawia się konflikt interesów..
AnonimPaulina
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.16 10:16
Też o tym pomyślałam. To pierwsza myśl była. Tylko prawda jest taka, że jeśli tych budek telefonicznych jest tylko po kilka w calym mieście to jaka jest szansa, że akurat "zdarzenie" będzie blisko budki? Myślę że dobrym pomysłem by było postawić takie budki "SOS" tylko do wzywania pomocy. Te jeszcze niezlikwidowane przecierz do tego się nadają.
AnonimCalm7
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 18:37 Odpowiedz
Zapewne większość uważa, że komórki są wszędzie, że nigdy się nie psują, nie gasną, a maszty nadawcze są wieczne, że nic i nikt nam nie grozi ... Oby te tępole choć gniazda/kable zostawili, by w razie konieczności móc szybko podpiąć aparaty.... :-(
Anonimtelemaniak
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 16:52 Odpowiedz
orange ma kiepski zasieg gsm a tu ikwiduja budki..... szkoda, moze inna firma np neti wykorzysta luke i wiecej automatow swoich zamontuje na monety
AnonimWujek dobra rada
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 15:47 Odpowiedz
Panstwo nie chce dotowac (uke) to i budki znikaja. Jak chcecie miec budki to dołóżcie z własnej kieszeni mądrale. No chyba że wam w zakładzie karnym zlikwidowali a to rozumiem dlaczego narzekacie
AnonimWZW
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 16:52
Dziecko, idź doładuj sobie tak taka za piątaka i zamknij r@yj. Nie wiesz co to nawet ta budka bo tyś pokolenie pokemonów. Budki przydają się w razie awarii sieci o czym kiedyś przekonała się Wielka Brytania, ale co ty wiesz o świecie jak na wsi mieszkasz i najdalej to byłeś w spożywczaku w sok z gum i jagód dla starego pokemona.
AnonimPolakom zawsze si nie opaca
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 15:23 Odpowiedz
W Polsce nic się nie opłaca. Niemcy, Francja, Wielka Brytania jakoś budki telefoniczne mają nadal i nie zamierzają ich likwidować! Cóż... Rząd polski może g@wno zrobić bo to nie polski operator narodowy jakim była TP SA. Mamy co mamy!
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.15 13:54 Odpowiedz
Zła decyzja. Powinny zostać w rezerwie, w razie potrzeby wezw pomocy, gdy zawiodą sieci gsm. Nieopłacalne dla operatora, ich utrzymanie i naprawy to straty, ale rząd powinien jakoś zadbać, by społeczeństwo miało w rezerwie alternatywę komunikacji po kablu podziemnym w razie czegokolwiek. Jakże mnie cieszy, że w krajach 'starej' EU, choćby za Odrą, budki telefoniczne - czyli publicznie dostępne terminale telefonii stacjonarnej - pozostaną w rozsądnej ilości.