REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-03 07:36 | Rynek | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Optoelektronika - element strategii zrównoważonego rozwoju Państwa

Optoelektronika jako prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, której domeną jest skuteczne wykorzystanie właściwości światła jako nośnika informacji, ma kluczowe znaczenie w rozwoju kraju. Jak skutecznie się nią posługiwać i w jakich obszarach gospodarki i przemysłu ma największy potencjał – będzie można dowiedzieć się od ekspertów podczas III edycji Konferencji Optoelektronicznej.

Wydarzenie jest przygotowywane przez spółkę PCO, krajowego producenta sprzętu optoelektronicznego, przy współudziale Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki oraz Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja Konferencji Optoelektronicznej odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 roku w Hotelu Windsor w Jachrance pod hasłem: „Optoelektronika ważnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Państwa”.

Tak jak w ubiegłych latach, dwudniowa konferencja będzie miała charakter naukowo-techniczny, otwarty. Spotkanie z ekspertami branży oraz praktykami podzielono na 2 osobne bloki tematyczne. Pierwszy z nich zatytułowano: „Oczekiwania i możliwości rozwoju optoelektronicznych systemów dla bezpieczeństwa Państwa.”, drugi „Optoelektronika kreatorem nowej rzeczywistości”.

Głównym celem wydarzenia jest podjęcie tematu rozwoju optoelektroniki w Polsce oraz poszukiwanie form i zakresu współpracy pomiędzy nauką, przemysłem i końcowym użytkownikiem. Dotychczasowe edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Brali w nich udział m.in. przedstawiciele Kierownictwa MON, kadry naukowej, w tym władz najważniejszych technicznych uczelni wyższych w Polsce, a także przedstawiciele licznych instytutów naukowo-badawczych oraz przemysłu.

Opierając się na naszych doświadczeniach wyniesionych z dwóch pierwszych edycji konferencji, myślę, iż tegoroczna będzie również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy w tej niezwykle ważnej i obecnej we wszystkich obszarach życia, dziedzinie nauki i techniki jaką jest optoelektronika. - mówi Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A. Zapraszam do udziału w konferencji i do prezentacji koncepcji, wyników badań oraz projektów z zastosowaniem rozwiązań optoelektronicznych. – dodaje Ryszard Kardasz w imieniu organizatorów konferencji.

źródło: PCO

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)