REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 

Autor: | |
 

Telix.pl - TELEFONY, TELEKOMUNIKACJA, BAZA TELEFONÓW, DOWNLOAD, PDA, Testy, DZWONKI, Taryfy, GSM, SMS


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | Wykop Sledzik Google drukuj Poleć
Komentarze: 16 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimulys
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 20:47 Odpowiedz
Bardzo dziwna polityka, teraz nie tyle już co zdobywanie ale utrzymanie klienta jest bardzo ważne. A jak się robi pod górkę to może być i tak że klient się odwróci i wcale się nie dziwie. Dużo osób nie lubi kupować przez sieć a tym bardziej podpisywać umów.
Anonimold
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 13:42 Odpowiedz
A ja nie mam nic przeciw ich polityce. Fakt, ze interesuje sie glownie mobilnym internetem biznesowym w ich ofercie, ale to i tak duzo. A na tym polu, to przez ostatnie pol roku wprowadzili CDMA i to jest zdecydowanei na plus.
Anonimyoung
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 10:44 Odpowiedz
Ja też jestem już ponad 7 lat w sieci!! Zawsze byłem zadowolony telefony w dobrej cenie + dodatkowe usługi...oferta lepsza niż dla nowej aktywacji. Więc teraz dziwię się tylko z polityki Orange...chyba przez półtora roku coś się u nich popsuło!!!!
Anonimrabar
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:29 Odpowiedz
young: To, że mają dobre oferty dla nowych klientów to akurat spoko - nie ma się co dziwić, że chcą pozyskiwać nowych. Co do ofert dla stałych klientów, ciężko mi coś powiedzieć...chociaż znam trochę osób które już dość długo siedzą w orange, więc albo te oferty nie są jednak takie złe, albo siedzą "z przyzwyczajenia"
Anonimyoung
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:19 Odpowiedz
Orange ma strasznie dziwną politykę!!! Dzwoniła do mnie ostatni bardzo mila Pani i zaproponowała nowego iPhona 3 Gs 16 GB za kwotę 449 zł netto w abonamencie Nowy Plan dla firm 110 + dodatkowe 150 min do wszystkich sieci, oczywiście przy podpisaniu nowej umowy na 2 lata. Dzwoniłem do ProPozycji i tego samego iPhona proponują za 649 zł netto w tym samym planie taryfowym bez dodatkowych min również na 2 lata. Orange ma w wielkim poważaniu stałych klientów. Po prostu dla niech chyba liczą się statystyki ile mają nowych klientów..... i co że niby taka rewelacyjna sieć?!?
Anonimadamst
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:03 Odpowiedz
Zauważcie, że jeżeli nie kupuje się przez internet nowy klient dostaje o jeden "prezent" mniej i to jest dodatkowy profit. Dodatkowo stali klienci, którzy byli w programie lojalnościowym mogli za punkty profit kupować słuchawki. Ja od lat słuchawki kupuje z 1zł. A że w internecie jest równa ilość prezentów, jest to zapewne wynik promocji dla ludzi, którzy przez siec kupują pierwszy raz i decydują się na zakup przez internet. Firma nie musi wtedy płacić pośrednikom. Dodatkowo słuchawki kupowane przez internet są tańsze niż kupowane w salonach.
AnonimMerk
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 23:42 Odpowiedz
No i dobrze , nie chca klienta utrzymywac to nie musza przeciez. Raczej zastanawia mnie ta konsekwencja orange w strzelaniu sobie w noge.
Anonimvienek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 22:22 Odpowiedz
Dobra to i tak jest w sumie mało w stosunku do naprawdę dobrej utrzymaniówki Ery. Nie mówiąc o ofercie urodzinowej z której może skorzystać nowy klient. Zaczyna robić się naprawdę ciekawie.
AnonimLucek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:27 Odpowiedz
Takie zjawisko można zaobserwować u wszystkich operatorów . Nadal dla nich ważniejsze jest pozyskanie nowych klientów , niż utrzymanie starych . Sprzedawcy muszą wykonywać narzucone plany sprzedaży , od tego uzależnione są premie . Aktualnie - zwłaszcza przy tak nasyconym rynku - to niestety bardzo zła strategia . Jednak przyzwyczajenia pozostały .
TigertygrysTigertygrys
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1154
Zarejestrowany:
2009-03-06 13:49:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:24 Odpowiedz
a co ma cena telefonu do oferty? Przecież sieć nie sprzedaje aparatów tylko usługi , więc jaki ma w tym interes żeby dawać komuś za darmo telefon? Na szczęście każdy ma wybór i może sobie zmienić operatora-nie rozumiem tylko tych którzy wybierają Orange a później płaczą że kiepska oferta....to co brak analitycznego myślenia skierował ich do tej decyzji czy coś innego...
Anonimtoldo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:07 Odpowiedz
zauważ tylko, że w internecie masz stałą stawkę za telefon a w salonie możliwość negocjowania stawek, czasami możesz coś utargować poniżej tego co jest na stronie.
AnonimRR
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:59 Odpowiedz
A to ciekawe co piszesz o mniejszej cenie telefonów u konsultanta, bo przedłużałem umowę 3 tygodnie temu, sprawdzając ceny zarówno w salonie jak i na necie. Okazało się, że na necie telefon miałem 100 zł taniej niż w salonie. A to jak Orange traktuje stałych klientów zaprzecza wszystkim podstawom marketingu...
AnonimAster
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:48
Nie polecam przedłużania w salonie, przez telefon (Propozycja) dostałem zniżkę 400 PLN na telefonie + dodatkowe usługi.
Anonimtoldo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:54 Odpowiedz
No fakt, oferty generalnie niewiele się różnią, ale z drugiej strony zawsze można iść osobiście do salonu, zdarza się, że można wynegocjować lepsze warunki.
Anonimknoxx
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:49 Odpowiedz
HEHEHEH, no to wypasiona promocja Za 4 minuta dam się pociąć!
AnonimAster
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:14 Odpowiedz
Przecież tak jest od dawna, wynika to z faktu, iż przy przedłużeniu cena minuty jest niższa o grosz - 49 gr zamiast 50 gr. Ceny telefonów przy przedłużeniu są niższe ale u konsultanta, w necie dostaje się dodatkowe minuty.