REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: rafaik2009-08-26 15:57 | Rynek | orange | oferta | humor
rafaik
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16

Oferta Orange dla stałych klientów - humor

Dobrze jest być lojalnym klientem. Tak mogą o sobie powiedzieć abonenci Polskiej Telefonii Komórkowej Sp. z o. o. operatora Orange. Dzięki rewolucyjnej ofercie dla stałych klientów, użytkownik sieci przy abonamencie za 100 zł może mięć aż 4 minuty miesięcznie więcej niż osoby „z ulicy”. Tak wspaniałą ofertę można mieć przy zakupie oferty przez Internet na 12 miesięcy ze strony operatora. Zapewne wiele osób myśli, że może w takim razie cena telefonu jest inna. Niestety rozczarowanie cena aparatu zarówno dla nowego abonenta jak i dla osoby przedłużającej jest taka sama.

Poniżej dwa zrzuty ekranu prezentujące ofertę.

Oferta dla klienta przedłużającego umowę
Oferta dla klienta przedłużającego umowę

Oferta dla nowego klienta Orange
Oferta dla nowego klienta Orange

rafaik


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.515 (głosy: 114)
Tagi: | orange | oferta | humor Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16
Komentarze: 16 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimulys
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 20:47 Odpowiedz
Bardzo dziwna polityka, teraz nie tyle już co zdobywanie ale utrzymanie klienta jest bardzo ważne. A jak się robi pod górkę to może być i tak że klient się odwróci i wcale się nie dziwie. Dużo osób nie lubi kupować przez sieć a tym bardziej podpisywać umów.
Anonimold
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 13:42 Odpowiedz
A ja nie mam nic przeciw ich polityce. Fakt, ze interesuje sie glownie mobilnym internetem biznesowym w ich ofercie, ale to i tak duzo. A na tym polu, to przez ostatnie pol roku wprowadzili CDMA i to jest zdecydowanei na plus.
Anonimyoung
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 10:44 Odpowiedz
Ja też jestem już ponad 7 lat w sieci!! Zawsze byłem zadowolony telefony w dobrej cenie + dodatkowe usługi...oferta lepsza niż dla nowej aktywacji. Więc teraz dziwię się tylko z polityki Orange...chyba przez półtora roku coś się u nich popsuło!!!!
Anonimrabar
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:29 Odpowiedz
young: To, że mają dobre oferty dla nowych klientów to akurat spoko - nie ma się co dziwić, że chcą pozyskiwać nowych. Co do ofert dla stałych klientów, ciężko mi coś powiedzieć...chociaż znam trochę osób które już dość długo siedzą w orange, więc albo te oferty nie są jednak takie złe, albo siedzą "z przyzwyczajenia"
Anonimyoung
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:19 Odpowiedz
Orange ma strasznie dziwną politykę!!! Dzwoniła do mnie ostatni bardzo mila Pani i zaproponowała nowego iPhona 3 Gs 16 GB za kwotę 449 zł netto w abonamencie Nowy Plan dla firm 110 + dodatkowe 150 min do wszystkich sieci, oczywiście przy podpisaniu nowej umowy na 2 lata. Dzwoniłem do ProPozycji i tego samego iPhona proponują za 649 zł netto w tym samym planie taryfowym bez dodatkowych min również na 2 lata. Orange ma w wielkim poważaniu stałych klientów. Po prostu dla niech chyba liczą się statystyki ile mają nowych klientów..... i co że niby taka rewelacyjna sieć?!?
Anonimadamst
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.27 09:03 Odpowiedz
Zauważcie, że jeżeli nie kupuje się przez internet nowy klient dostaje o jeden "prezent" mniej i to jest dodatkowy profit. Dodatkowo stali klienci, którzy byli w programie lojalnościowym mogli za punkty profit kupować słuchawki. Ja od lat słuchawki kupuje z 1zł. A że w internecie jest równa ilość prezentów, jest to zapewne wynik promocji dla ludzi, którzy przez siec kupują pierwszy raz i decydują się na zakup przez internet. Firma nie musi wtedy płacić pośrednikom. Dodatkowo słuchawki kupowane przez internet są tańsze niż kupowane w salonach.
AnonimMerk
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 23:42 Odpowiedz
No i dobrze , nie chca klienta utrzymywac to nie musza przeciez. Raczej zastanawia mnie ta konsekwencja orange w strzelaniu sobie w noge.
Anonimvienek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 22:22 Odpowiedz
Dobra to i tak jest w sumie mało w stosunku do naprawdę dobrej utrzymaniówki Ery. Nie mówiąc o ofercie urodzinowej z której może skorzystać nowy klient. Zaczyna robić się naprawdę ciekawie.
AnonimLucek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:27 Odpowiedz
Takie zjawisko można zaobserwować u wszystkich operatorów . Nadal dla nich ważniejsze jest pozyskanie nowych klientów , niż utrzymanie starych . Sprzedawcy muszą wykonywać narzucone plany sprzedaży , od tego uzależnione są premie . Aktualnie - zwłaszcza przy tak nasyconym rynku - to niestety bardzo zła strategia . Jednak przyzwyczajenia pozostały .
TigertygrysTigertygrys
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1152
Zarejestrowany:
2009-03-06 13:49:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:24 Odpowiedz
a co ma cena telefonu do oferty? Przecież sieć nie sprzedaje aparatów tylko usługi , więc jaki ma w tym interes żeby dawać komuś za darmo telefon? Na szczęście każdy ma wybór i może sobie zmienić operatora-nie rozumiem tylko tych którzy wybierają Orange a później płaczą że kiepska oferta....to co brak analitycznego myślenia skierował ich do tej decyzji czy coś innego...
Anonimtoldo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:07 Odpowiedz
zauważ tylko, że w internecie masz stałą stawkę za telefon a w salonie możliwość negocjowania stawek, czasami możesz coś utargować poniżej tego co jest na stronie.
AnonimRR
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:59 Odpowiedz
A to ciekawe co piszesz o mniejszej cenie telefonów u konsultanta, bo przedłużałem umowę 3 tygodnie temu, sprawdzając ceny zarówno w salonie jak i na necie. Okazało się, że na necie telefon miałem 100 zł taniej niż w salonie. A to jak Orange traktuje stałych klientów zaprzecza wszystkim podstawom marketingu...
AnonimAster
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 17:48
Nie polecam przedłużania w salonie, przez telefon (Propozycja) dostałem zniżkę 400 PLN na telefonie + dodatkowe usługi.
Anonimtoldo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:54 Odpowiedz
No fakt, oferty generalnie niewiele się różnią, ale z drugiej strony zawsze można iść osobiście do salonu, zdarza się, że można wynegocjować lepsze warunki.
Anonimknoxx
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:49 Odpowiedz
HEHEHEH, no to wypasiona promocja Za 4 minuta dam się pociąć!
AnonimAster
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.08.26 16:14 Odpowiedz
Przecież tak jest od dawna, wynika to z faktu, iż przy przedłużeniu cena minuty jest niższa o grosz - 49 gr zamiast 50 gr. Ceny telefonów przy przedłużeniu są niższe ale u konsultanta, w necie dostaje się dodatkowe minuty.