REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: JarKen2011-12-08 20:48 | KnowHow | aktualizacja | sonyericsson | ics
JarKen
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Od kodu źródłowego do działającego systemu Sony Ericsson

Sony Ericsson wyjaśnia jak długo trwa proces dostosowania nowego Androida, w tym wypadku ICS, do nowych i obecnych smartfonów i dlaczego zajmuje tak długo czasu.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na nowe aktualizacje naszych smartonów i naciskamy producentów, żeby się pospieszyli. Tymczasem SE postanowił przybliżyć proces adaptacji nowego softu stojąc po drugiej stronie barykady.

Zanim nowa wersja oprogramowania może trafić na smartfony musi przejść dwie fazy: pierwsza zwana Bring Up Phase, polega na uruchomieniu i uzyskani stabilności działania na wszystkich przeznaczonych do update`u produktach, druga i być może najważniejsza to certyfikacja i zatwierdzenie nowego oprogramowania z nowymi technologiami, sieciami i sprzętem z jakimi współczesny smartfon powinien współpracować, nazywana: Certification and approval phase.

Bring up phase.

14 listopada został udostępniony kod źródłowy ICS, tego dnia również zaczęły się prace nad dostosowaniem go do linii Xperia wypuszczonej w 2011, SE nie miał dostępu do kodu wcześniej.

W pierwszy, kodzie źródłowym ICS HAL – Harware Abstraction Layer – oprogramowanie dające bezpośredni dostęp do sprzętu, było przeznaczone do współpracy ze sprzętem od Texas Instruments, więc SE musiał zastąpić go własną wersją HAL, dostosowana do produktów Qualcomm. Ta zmian odbiła się na kilku innych komponentach, takich jak: audio, Bluetooth, WiFi, GPS, itd.

Pomimo, że rodzina smartfonów Xperia 2011 oparta była na tym samym chipsecie Qualcomm 8255 to każdy z nich różnił się kilkoma elementami, takimi jak: wielkość wyświetlacza, ilość pamięci, komponenty(jak aparat), więc na tym etapie najważniejszym był zapewnienie podstawowych funkcjonalności jak rozmowy, sms, mms, obsługa kart SIM i dostęp do karty pamięci.

Integracja łatek
Kolejne zadanie do wgranie patchy, które poprawiają kod Androida i dostosowują go do potrzeb SE. Są to spersonalizowane poprawki ważne dla smartfonów, np.: obsługa błędów. Aby zapobiegać fragmentacji wiele z nich przesyłane są do Android Open Source Project, aby były uwzględnione w następnym wydaniu kodu. W ten sposób SE znacznie przyczynił się do rozwoju Androida.

Czas na testowanie wydajności i jakości działania:

  • funkcjonalności odtwarzacza muzyki
  • streamingu wideo
  • USB
  • DRM
  • testowanie scenariuszy pod kątem błędów
  • testowanie aplikacji z Android Market


Kolejny etap: zapewnienie odpowiedniej stabilności i lokalizacja
W tym etapie biorą udział również użytkownicy.
Dalej testowanie np.: zapotrzebowania na prąd w różnych wypadkach.
Dodajemy kolejne wersje językowe, w ostatniej aktualizacji Arabski.

Kiedy wszystkie testy się zakończą, a oprogramowanie jest stabilne czas na certyfikacje. Fazy Bring Up i Certyfikacji mogą się przeplatać, dla niektórych modułów.

Faza Certyfikacji i Zatwierdzania.

Teraz czas na potwierdzenie, że oprogramowanie będzie działać ze standardami różnych technologii, np.: BT, WiFi. Rożne wymagania są stawiane w różnych krajach, producent musi przeprowadzić te testy sam lub dostarczyć potwierdzenie lub przekazać do testów niezależnym pod wykonawcom.

Sony Ericsson prowadzi również własne testy w obszarach, które uznane zostały za wyjątkowo ważne, aby zapewnić jak najwyższa jakość.

Wbrew temu co powszechnie się uważa to faza Certyfikacji i Zatwierdzani jest najbardziej czasochłonnym procesem, ta faza wymagana jest od producenta smartfonów, a jednocześnie jest faza, która mogą pominąć twórcy Custom Romów. To dzięki tej fazie oprogramowanie dostarczone przez producenta jest wysokiej jakości, co przekłada się na zyska dla konsumentów na całym świecie.

Dodatki.

Czasem operator może wymagać customizacji oprogramowania do swoich potrzeb( Branding), wtedy tworzymy dodatkowe paczki oprogramowania dla każdego operatora.

Kiedy wszystko to się zakończy, możemy wypuścić oprogramowanie w rożnych wariantach dla rożnych operatorów, update może zostać pobrany i zainstalowany przez SE PC Companion lub z sieci – przez FOTA.

Trochę tego jest i teraz już wiemy dlaczego customy trafiają do sieci wcześniej niż oficjalne oprogramowanie.

Źródło:sonyericsson

JarKen


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 3)
Tagi: | aktualizacja | sonyericsson | ics Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

reyoukireyouki
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4
Zarejestrowany:
2012-02-17 17:43:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.17 18:52 Odpowiedz
Trwa to tak długo, bo muszą przejść tą faze certyfikacji i zatwierdzania, a to z tego, co można przeczytać powyżej zajmuje dość dużo czasu.
Anonimsddfsdfsd
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.22 22:49 Odpowiedz
sdposdjkl;dld;ldgdgg
stalewiakstalewiak
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 525
Zarejestrowany:
2011-06-13 20:10:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.12.08 22:40 Odpowiedz
Podobna sytuacja z windowsem , łatki , aktualizacje itp . Dla fachowców to nic trudnego Po prostu nie robią tego za szybko bo jak wiadomo nie beda schodzić nowe telefony .Bo po co kupic nowy telefon jak można poczekać i starszy model dostanie nowszy system ))) No ale moim skromnym zdaniem specjalnie tak przeciągają .

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 180

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)