REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-13 07:14 | Rynek | sophos | software | antywirus
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Ochrona dzieci i młodzieży w Internecie w nowym roku szkolnym

W wielu częściach świata, trwa właśnie sezon powrotów do szkoły. Ponowne pojawianie się w szkolnych klasach wywołuje radość przede wszystkim z możliwości ponownego spotkania z przyjaciółmi i nowych wyzwań oraz przygód. Co jednak dzieje się w tym czasie w domu? W dzisiejszych czasach duża część życia uczniów odbywa się w sieci. Kiedy myślimy o komunikowaniu się z przyjaciółmi, pracach domowych, rozrywkach w postaci gier i wszystkim co nasze pociechy robią w sieci chcemy być pewni, że przebywanie w Internecie jest dla nich możliwie najbardziej przyjemne i bezpieczne. SOPHOS przygotował zatem szereg wskazówek, z których mogą skorzystać dzieci, ale przede wszystkim ich rodzice, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci i w mediach społecznościowych.

Bez względu na to, jak ostrożne i świadome zagrożeń są dzieci korzystając z Internetu, należy zawsze dbać o najlepsze zabezpieczenia. Przestępcy w sieci prześcigają się bowiem w pomysłach, jak piętrzyć problemy i w łatwy sposób otworzyć sobie drogę do domowych komputerów.

Z pomocą przychodzi Sophos Home oprogramowanie zapewniające zabezpieczenie domowych komputerów, które dostępne jest zupełnie za darmo.

6 prostych sposobów Sophos Home na zabezpieczenie dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym:

  1. Filtrowanie i blokowanie sieci:
  Sophos Home oferuje 28 opcji filtrowania stron internetowych, co pozwala na ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami lub blokowanie całych kategorii witryn. Istnieje wiele kategorii stron internetowych, które nie powinny być przeglądane przez dzieci i młodzież: od blogów i czatów po hazard i pornografię.

  2. Ochrona sieci przed phishingiem:
  Nawet jeśli dzieci przeglądają strony internetowe zaklasyfikowane jako dobre, nadal mogą napotkać wiele niebezpieczeństw. Sophos Home uniemożliwia dostęp do stron, które nieświadomie zostały zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie oraz zabezpiecza przed przekierowywaniem do fałszywych stron, naśladujących strony bezpieczne i realne.

  3. Niechciane aplikacje:
  Jeśli nie chcemy, aby dziecko pobierało na nasze sprzęty aplikacje pełne reklam, lub zawierające oprogramowanie śledzące, Sophos Home wykrywa i blokuje ich instalację poprzez uniemożliwianie pobierania lub otwierania programów instalacyjnych.

  4. Działanie przeciwko złośliwemu oprogramowaniu:
  Sophos Home zatrzymuje instalację i usuwa złośliwe oprogramowanie, które pozwala cyberprzestępcom na kradzież informacji i szpiegowanie urządzeń.

  5. Zarządzanie:
  Wiele dzieci w wielu miejscach? Jedno konto Sophos Home może zarządzać i ochraniać równocześnie 10 komputerów MAC lub PC, bez względu na to gdzie się one znajdują w danym momencie.

  6. Koszty:
  Dzieci to zawsze duże wydatki. Sophos Home jest dostępny zupełnie za darmo

Sophos Home to kompleksowe narzędzie do ochrony dzieci i młodzieży w sieci, nie tylko w trakcie roku szkolnego. Sprawia, że opiekunowie nie muszą martwić się o szereg zagrożeń czyhających w zakamarkach Internetu, który niemal nieustannie jest eksplorowany przez najmłodszych użytkowników. Zapewnia on bezpieczeństwo niemal w każdym aspekcie zagrożeń, dlatego warto go wypróbować, szczególnie, że jest bezpłatny.

źródło: SOPHOS

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | sophos | software | antywirus Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)