REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-24 10:33 | Rynek | smart-home | technologia | bluetooth | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

NTT System wprowadza rozwiązania smart home Bluebolt

NTT System, jeden z najważniejszych i najdłużej działających na rynku producentów sprzętu komputerowego i dystrybutor IT rozszerzył działalność i oferuje nowoczesne rozwiązania dla budynków. W ofercie NTT System znajduje się Bluebolt – system przeznaczony dla osiedli mieszkaniowych i biurowców. Podstawową funkcją systemu jest umożliwienie dostępu do części wspólnych budynku, osiedla lub biura poprzez smartfona.


- Zamiast popularnych kart zbliżeniowych, pilotów, a przede wszystkim kodów dostępu, wystarczy że mieszkaniec lub inna osoba uprawniona – np. zaproszony w danym dniu gość czy umówiony fachowiec – mając smartfon w kieszeni zbliży się do drzwi wejściowych lub podjedzie do bramy garażu, a zostaną one otwarte – tłumaczy Maciej Grabowski, Dział Technologii BTLP w NTT System. – Jedynym wymaganiem jest, aby były wyposażone w elektrozamek, do którego podłączymy nasze urządzenie bluetooth. Jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym systemem domofonowym, jak również bardziej zaawansowanymi systemami kontroli dostępu. Bardzo istotne jest, że oprócz zasilania nie trzeba podłączać nic innego.

Kontrola dostępu do budynku jest podstawową funkcjonalnością systemu i może zostać łatwo rozbudowana o moduły dzięki którym można uzyskać bieżący odczyt zużycia mediów na ekranie smartfona czy zainstalować rozbudowane funkcje smart home określone przez właścicieli mieszkań (np. zdalna kontrola i regulacja temperatury, powiadomienia o pojawieniu się osób niepowołanych w mieszkaniu lub biurze i inne).

Bluebolt jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i dzięki temu może być instalowany zarówno w nowopowstających budynkach, jak również we wszystkich starszych obiektach.

- W nasz system możemy nawet wyposażyć drzwi, do których nie jest poprowadzone napięcie, dzięki możliwemu zasilaniu bateryjnemu! To interesujące rozwiązanie dla istniejących budynków, gdzie prowadzenie dodatkowych kabli może być problematyczne – dodaje Maciej Grabowski.

Wypowiedź

Maciej Grabowski, Dział Technologii BTL w NTT System Nasz system ma wiele zalet. Oprócz podniesienia komfortu użytkowania, osiedle wyposażone w Bluebolt zyskuje również na bezpieczeństwie. Popularne kody dostępu, każdy rozdaje ekipom remontowym, sprzątaczkom, ogrodnikom, najemcom i innym osobom, które muszą czasowo otrzymać dostęp do osiedla bądź do części wspólnych. Problem polega na tym, że ten dostęp jest zazwyczaj do całego osiedla, co więcej nikt potem tego dostępu nie usuwa, kody są przekazywane kolejnym osobom i w zasadzie nie ma kontroli nad tym, kto wchodzi na osiedle, do garażu, wózkowni, czy klatek schodowych. W naszym systemie taki czasowy dostęp można w dowolnym momencie usuwać, przydzielać nowe. Gdy osoba niepowołana pojawi się na obiekcie, łatwo można ustalić kto dał jej dostęp.

W przypadku budynków biurowych, gdzie rotacja najemców, pracowników w firmach jest jeszcze częstsza, a pomieszczeń i stref o ograniczonym dostępie, taki system daje jeszcze więcej korzyści. Co bardzo istotne, używanie naszego systemu nie wiąże się z koniecznością rezygnacji z żadnego z posiadanych systemów – mogę one być po prostu komplementarne. Możemy się nawet zintegrować z systemem rozliczania czasu pracy i wystarczy że pracownicy będą posiadać przy sobie smartfon.

źródło: NTT System

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | smart-home | technologia | bluetooth | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 55

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)