REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-18 18:49 | Rynek | panasonic | ibc2017
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Nowości Panasonic na targach IBC 2017

Panasonic zaprezentował podczas tegorocznych targów IBC szereg nowości w obszarze profesjonalnych kamer studyjnych oraz sprzętu do transmisji na żywo. Na stoisku firmy znalazły się między innymi kamery zdalnie sterowane, kamera 360 stopni, a także nowe przełączniki i karty pamięci. Jednocześnie Panasonic ogłosił współpracę z partnerami branżowymi m.in. nad nowymi systemami sterowania, protokołami oraz systemami śledzenia.

Panasonic AW-HE130
Panasonic AW-HE130

Panasonic zapowiedział współpracę z firmami Vislink i Videosys, w ramach której opracowane zostaną pierwsze moduły bezprzewodowe dedykowane studyjnym kamerom Panasonic. Mają one umożliwić zdalne sterowanie kamerą i przesyłanie materiałów wideo przez pasmo HF.

Zaktualizowana zostanie technologia HDR w studyjnych kamerach z obecnej oferty Panasonic. Od października modele AK-UC3000 (4K) i AK-HC5000 (Full HD) oraz kamera typu box AK-UB300 (4K) zostaną wzbogacone o nowe funkcje. Aktualizacja zapewni 100-procentowe przycięcie bieli, regulację punktów przegięcia, regulację gamma i czerni oraz ulepszoną korektę wizjera.


W obszarze produkcji na żywo Panasonic poinformował o nawiązaniu partnerstwa z firmą MOVICOM. Ma ono na celu stworzenie specjalnej głowicy obrotowej 4K dedykowanej kamerze typu box UB300. Głowica ma nowoczesną konstrukcję z włókna węglowego. Jest przy tym wyposażona w złącze SDI, sieć światłowodową i Ethernet, a także gładką głowicę uchylną.

AV-HLC100
AV-HLC100

Tymczasem z firmą Antelope Panasonic podpisał europejską umowę dystrybucyjną dla następnej generacji mikrokamer marki Antelope. Model o nazwie Antelope PICO to miniaturowy system kamer nadawczych typu 2/3 zapewniający stała transmisję sygnału na żywo oraz slow motion – do 350 klatek na sekundę. Ponadto na stoisku firmy obejrzeć można model Antelope ULTRA, superkompaktową kamerę 4K transmitującą sygnał z prędkością do 60 klatek na sekundę za pośrednictwem pojedynczego kabla SDI 12G.

AV-HS7300
AV-HS7300

Panasonic podpisał również umowę dystrybucyjną z firmą AR+. Dzięki niej będzie mógł włączyć do swojej oferty w całej Europie zautomatyzowane systemy firmy AR+ dobrane do kamer Panasonic. Ponadto firma uzgodniła współpracę z TECNOPOINT w zakresie szyn kamerowych zaprojektowanych dla zdalnych kamer Panasonic AW-HE130. Rozwiązanie to w połączeniu z interfejsem GUI kompatybilnym z kamerami PTZ jest idealne do produkcji telewizyjnych i transmisji wydarzeń na żywo.

Nowości pojawiły się także w ofercie przełączników Panasonic. Wśród nich znajduje się mikser AV-HLC100 z wbudowaną obsługą NDI. Jest to system all-in-one pozwalający korzystać zarówno ze źródeł IP, jak i SDI - podczas nagrywania, montażu dźwięku, obrazu oraz przesyłania strumieniowego do internetu za pomocą protokołu RTMP i NDI.

Nowością wśród przełączników Panasonic jest również model AV-HS7300, który na rynku dostępny będzie na przełomie wiosny i lata 2018 roku. Urządzenie AV-HS7300 zostało zaprojektowane dla potrzeb produkcji 4K.

Panasonic zaprezentował także linię profesjonalnych kamer z wbudowaną obsługą protokołu NDI. Modele AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 i AW-HN130 uzupełnią dotychczasową ofertę kamer PTZ. Wśród produktów klasy premium znajdzie się m.in. kamera AW-HN38 wyposażona w podobny zestaw funkcji co urządzenia AW-HN/HE40. Nowy model oferuje 22-krotny zoom optyczny, wejście HDMI i natywną łączność IP. Dzięki zintegrowaniu urządzeń firmy Panasonic z NDI 3.0 profesjonalne kamery PTZ będzie można podłączyć bezpośrednio do sieci NDI i korzystać z najnowszych funkcji wersji 3.0.

Podczas targów IBC ogłoszono integrację sprzętu Panasonic z kolejnymi rozwiązaniami firmy LiveU. Cała linia kamer Panasonic P2 obsługuje obecnie LiveU Solo, urządzenie do transmisji strumieniowej typu plug-and-play. To oznacza, że jednym dotknięciem można uruchomić strumieniowe przesyłanie materiałów bezpośrednio do mediów społecznościowych. Panasonic zapowiedział również nowe karty pamięci. Seria B kart microP2 AJ-P2M064BG ma zostać wprowadzona do sprzedaży jeszcze we wrześniu tego roku. Karty te są kompatybilne z kartami SD, co oznacza, że będzie je można wykorzystywać jako karty pamięci SDXC dla kamer z serii UX, rejestratorów AVC i aparatów cyfrowych LUMIX.


Na stoisku Panasonic znalazła się także najnowsza kamera 360 stopni, która na rynku pojawi się już jesienią. Model ten składa się z głowicy oraz jednostki bazowej. Wykorzystuje cztery zsynchronizowane obiektywy, które tworzą jeden obraz 360 stopni o rozdzielczości 4K i proporcji 2:1, czyli panoramę typu equirectangular. Urządzenie realizuje materiał w czasie rzeczywistym i charakteryzuje się bardzo niskim czasem opóźnienia, zapewnia także automatyczną regulację ekspozycji i balansu bieli. Doskonale sprawdzi się podczas transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, muzycznych oraz innych imprez masowych.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | panasonic | ibc2017 Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)