REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-28 11:09 | PDA & Navi | hp | monitor
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Nowe ekrany DreamColor od HP dla twórców i artystów

W czasie tegorocznych targów NAB firma HP Inc. ogłosiła wprowadzenie monitora 4K o kinowych proporcjach, którego rozdzielczość i dodatkowe narzędzia są niezbędne dla twórców pracujących w środowisku cyfrowym, zajmujących się produkcją i projektowaniem najnowocześniejszych filmów i animacji.

HP DreamColor
HP DreamColor

Monitory HP DreamColor Z31x Studio and HP DreamColor Z24X, przeznaczone dla komputerów PC i Mac, wprowadzą spore zamieszanie na rynku monitorów do zastosowań wymagających wiernego odwzorowania barw i umożliwią artystom, fotografom i twórcom filmów to, na czym znają się najlepiej – tworzenie.

Począwszy od najgłębszej czerni do serii barw tęczy, nasz nowy monitor DreamColor o kinowych proporcjach podnosi poprzeczkę w dziedzinie wiernego odwzorowania kolorów i łatwości użytkowania, zapewniając spójność kolorów i pozwalając urzeczywistnić kreatywne koncepcje łatwiej niż kiedykolwiek przedtem. A wszystko to dzięki prawdziwym, bogatym i doskonale odwzorowanym kolorom,/i> – mówi Gwen Coble, Dyrektor ds. Stacji Roboczych, Thin Clients, Rozwiązań Detalicznych i Informatyki Immersyjnej na obszar EMEA w HP Inc. – Nowe monitory DreamColor Z wprowadzą rewolucyjne zmiany, które z pewnością zauważą studia oraz zawodowi fotografowie. Zapewnią im one łatwiejszy dostęp do potrzebnych im potężnych narzędzi za rozsądną cenę, pierwszą taką na rynku.

Monitory HP DreamColor zaprojektowano we współpracy z czołowymi światowymi studiami zajmującymi się efektami wizualnymi oraz animacją. Stanowią one złoty standard, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów przy dużych produkcjach filmowych oraz tworzeniu efektów wizualnych.

Od roku 2011r. w przypadku 80 procent filmów nominowanych do Oscara za efekty wizualne korzystano właśnie z monitorów HP DreamColor. W roku 2015 Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) uhonorowała monitor HP DreamColor oraz jego twórców nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie nauki i inżynierii (Scientific and Engineering Award from the Academy of Motion Picture Arts and Sciences® ).

Monitor HP DreamColor Z31x Studio oferuje mnogość funkcji zaprojektowanych z myślą o osobach profesjonalnie zajmujących się kolorami, w tym ekspansywną skalę barw dającą niesamowicie żywe kolory, innowacyjną metodę zapewniającą niesamowitą głębię czerni, wbudowany kolorymetr do autokalibracji oraz intuicyjny przepływ pracy i narzędzia do zarządzania. Funkcje te, połączone z niezawodnością produktów HP, są niezbędne dla osób takich jak redaktorzy końcowi tekstów, autorzy publikujący online, koloryści, oświetleniowcy, kompozytorzy, fotografowie, graficy i projektanci. HP Z31x jest wyposażony w wysokiej jakości panel i technologię, która pozwala użytkownikom na oglądanie niesamowitych kolorów, głębokiej czerni i profesjonalnego wykonania, aby wytrzymać wiele lat użytkowania.

HP DreamColor
HP DreamColor

Kluczowe cechy monitora HP DreamColor Z31x Studio

Firma HP po raz kolejny przesunęła granice innowacji, aby dać użytkownikom niezrównane odwzorowanie kolorów i ich spójność, niezmiennie między monitorem a dużym ekranem bądź drukiem. Każda nowa funkcja 31-calowego monitora DreamColor Studio jest wynikiem sugestii, które zostały otrzymane bezpośrednio od klientów poszukujących nowych sposobów na usprawnienie swoich metod pracy. Kluczowe cechy produktu to:

  • Wysokiej jakości precyzyjny, niezaburzony obraz, niezależnie od kąta patrzenia.
  • Rzetelnie i dokładnie odwzorowane kolory, a także zaawansowany wbudowany kolorymetr, umożliwiający automatyczny pomiar i regulację obrazu na ekranie, w określonych odstępach czasu lub na żądanie.
  • Funkcje usprawniające pracę nad projektem, pozwalające użytkownikom na tworzenie w kinowej rozdzielczości 4K, wyświetlanie w rzeczywistej rozdzielczości 2K oraz przeprowadzanie projektów od fazy koncepcji do finalizacji z wykorzystaniem znaczników ekranowych oraz przełączania się między źródłami danych z różnych urządzeń za pomocą klawiatury.

Jakość obrazu HP Z31x zapewnia prawdziwie 10-bitowy panel Real IPS, wyświetlający ponad miliard kolorów i zachowujący spójne poziomy czerni zarówno w obrębie osi jak i poza nią. Firma HP ulepszyła technologię IPS i opracowała nowe procesy pozwalające na uzyskanie niesłychanie głębokiej czerni i minimalnego podbicia oraz przedstawienie bogatych szczegółów cieni.

Pojawiający się na ekranie kolorymetr HP Z31x automatycznie kalibruje wyświetlacz na żądanie lub zgodnie z ustalonym harmonogramem kalibracji. Można nawet zaprogramować go tak, aby rozpoczynał działanie po godzinach pracy, by nie tracić ani chwili czasu pracy. Wbudowany kolorymetr można też skalibrować z wewnątrzfirmowymi referencjami kolorystycznymi, aby uzyskać spójnie i dokładnie odwzorowane barwy w całej organizacji. Wbudowany kolorymetr utrzymuje idealną precyzję kolorów, a ekran pracuje w prawdziwym trybie 10-bitowym, zapewniającym tym samym najszerszą w historii HP skalę barw (99 procent DCI-P3).

Wyposażony jest w funkcje, jakich domagali się wiodący w branży twórcy cyfrowi: zintegrowany przełącznik KVM (klawiatura/wideo/mysz), wyświetlanie rzeczywistej rozdzielczości 2K, znaczniki, maski i wiele innych.

Wbudowany przełącznik KVM monitora HP Z31x pozwala przełączać się między dwoma komputerami skrótem klawiaturowym, co umożliwia użytkownikowi współdzielenie jednego ekranu, klawiatury i myszy przez dwa komputery. Wielu twórców posiada dwa komputery, jeden z systemem Linux®, na którym mają swoją aplikację do animacji/komponowania, oraz drugi z systemem Windows®, na którym znajduje się oprogramowanie Adobe®Photoshop lub który zapewnia dostęp do Internetu. Użytkownicy mogą ograniczyć ilość rozpraszających bodźców dzięki automatycznie gasnącym przyciskom przednim oraz możliwości wyboru czerwonego koloru ich podświetlenia w nocy bądź jego całkowitego wyłączenia, aby zapewnić sobie w pełni wspierające skupienie środowisko pracy.

MonitorHP Z24x G2 DreamColor zapewnia precyzję i spójność odwzorowania kolorów, która stała się już niejako synonimem marki HP DreamColor. Korzystna cena monitora DreamColor pozwala każdemu artyście na posiadanie na swoim biurku profesjonalnego monitora zapewniającego dobre odwzorowanie kolorów. HP Z24x to najkorzystniejszy cenowo monitor HP przeznaczony do zastosowań, w których odwzorowanie kolorów jest kluczowe, oferuje:

  • 24-calowy wyświetlacz DreamColor mogący wyświetlić do miliarda kolorów w ogromnej skali braw, która obejmuje 99% palety Adobe RGB.
  • Nieskazitelną spójność odwzorowania kolorów od fazy projektowania po fazę produkcji, a także możliwość kalibracji kolorów.
  • Wybór przestrzeni barwowej za pomocą przycisku.
  • Oprogramowanie kalibracyjne zarówno dla systemu Windows®, jak i MacOS, obsługujące kolorymetry X-Rite i1Display Pro oraz Klein Instruments K10-A.

Monitor HP DreamColor Z24x G2 będzie dostępny do sprzedaży w Polsce w lipcu br., natomiast monitor HP Z31x DreamColor Studio we wrześniu br. Wówczas również będą znane ceny detaliczne tych urządzeń.

źródło: HP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | hp | monitor Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 795

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)