REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-11-22 11:08 | Rynek | aplikacje | android | ios | blackberry | wp7
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Nowe aplikacje mobilne SAP i Sybase (video)

SAP i Sybase wprowadzają na rynek nową linię aplikacji mobilnych, przekształcających najważniejsze branże i obszary działalności przedsiębiorstw. Aplikacje będą działały zgodnie z systemami operacyjnymi iOS, BlackBerry, Android i Windows Mobile.

Nowe aplikacje zapewniają mobilność kluczowych funkcji biznesowych, pozwalając pracownikom na pracę w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, uwalniając ich od biurowych ograniczeń. Nowe rozwiązania SAP odpowiadają na wymagania użytkowników biznesowych, oczekujących mobilności zapewnianej przez aplikacje. Za innowacjami stoi spółka SAP i jej partnerzy, a za stronę techniczną odpowiada platforma Sybase Unwired Platform.

Aby klienci mogli szybko uzyskiwać dostęp do nowych aplikacji mobilnych i je pobierać, spółka SAP wprowadza SAP Store dla aplikacji mobilnych – przygotowany dla przedsiębiorstw sklep z aplikacjami oferujący łatwość korzystania i znajomy interfejs sklepu z aplikacjami dla konsumentów, spełniający unikatowe potrzeby klientów - przedsiębiorstw. SAP Store dostępny jest zarówno poprzez stronę internetową, jak i w wersji dla systemu iOS o nazwie „SAP Mobile Apps”, do której dołączą niebawem wersje dla systemu Android, Blackberry i innych. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do niego w urządzeniu poprzez czołowe w branży rozwiązanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi Afaria. W SAP Store dostępne są aplikacje przekazane przez SAP i aplikacje certyfikowane przygotowane przez szerokie środowisko partnerów SAP. Klienci mogą pobierać i testować aplikacje przed ich zakupem, a także bezpośrednio wnioskować o podanie ich cen. SAP planuje wkrótce zaoferować klientom możliwość zakupu aplikacji bezpośrednio przez SAP Store i będzie nadal ułatwiać dystrybucję i wdrażanie aplikacji mobilnych w przedsiębiorstwach.

Pracownicy służby zdrowia coraz częściej stykają się z presją na poprawę jakości, bezpieczeństwa i skuteczności opieki nad pacjentem. Aplikacja mobilna SAP Electronic Medical Record zapewnia natychmiastowy dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta, śledzi informacje uzyskiwane w miejscu kontaktu pacjenta z lekarzem i umożliwia współpracę lekarzy z innymi kolegami po fachu. Główne funkcje aplikacji obejmują dostęp do aktualnych informacji dotyczących czynności życiowych, zdjęć, uwag o postępach w leczeniu, informacji kontaktowych, diagnoz i problemów. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do danych i zdjęć pacjentów pracownicy służby zdrowia mogą podejmować lepsze decyzje, współpracować ze sobą i zapewniać lepsze wyniki leczenia klinicznego.

W jaki sposób klinika Charité korzysta z aplikacji mobilnej SAP Electronic Medical Record w celu zapewnienia pracownikom służby zdrowia natychmiastowego dostępu do kartotek medycznych pacjentów, przedstawia materia wideo:

Aby zwiększyć wydajność i przyspieszyć uzyskiwanie wyników, terenowi pracownicy sprzedaży i serwisu muszą koniecznie posiadać dostęp do wszystkich potrzebnych im informacji i osób w urządzeniach mobilnych. Niżej wymienione aplikacje umożliwiają tym, którzy korzystają z urządzeń poza firmą, systematyczne rozwijanie działalności, zwiększanie dochodów i dokonywanie aktualizacji w czasie rzeczywistym:

  • SAP Field Service 2.0 to aplikacja mobilna zapewniająca inżynierom serwisu całościowy widok klienta, pozwalający wspierać i aktualizować jego działania w czasie rzeczywistym. Planowane nowe funkcje w najnowszej wersji to między innymi zarządzanie bazą instalacji i części zamiennych, inwentaryzacja oraz zbieranie podpisów urządzeń.
  • SAP CRM Sales to aplikacja mobilna wyposażająca przedstawicieli handlowych w narzędzia potrzebne im do zwiększenia przychodów, przyspieszenia decyzji o zakupie i maksymalizacji wydajności. Nowe funkcje w wersji 2.0 mają na celu wsparcie procesu przechodzenia od potencjalnego klienta do zamówienia, planowane jest również zawarcie w nich ulepszonego zarządzania klientami, kontaktami, potencjalnymi klientami, szansami, działaniami, cennikami i zamówieniami z wykorzystaniem narzędzi sprzedaży takich jak arkusz danych klienta, działania następcze, produkty dodane, zniżki i integracja z natywnymi funkcjami urządzeń o nazwie „Near Me”.
  • SAP Retail Execution to aplikacja mobilna pomagająca producentom dóbr konsumenckich zwiększać wydajność sprzedaży dzięki zbieraniu informacji o produktach i konkurencji podczas wizyt w sklepach, a specjalistom od merchandisingu i planowania promocji zapewniająca kluczowe informacje biznesowe. Nowe planowane funkcje w wersji 2.0 obejmują audyty na poziomie produktu, zbieranie zamówień, zarządzanie zwrotami i kalendarz do planowania wizyt.

Samorządy mogą teraz kontaktować się z obywatelami, którzy chcą pomóc swoim gminom w jeszcze lepszym realizowaniu ich zadań, a jednocześnie oszczędzać koszty i poprawiać jakość obsługi. Za pomocą aplikacji mobilnej SAP Citizen Connect obywatele mogą sfotografować problem (taki jak graffiti, wywóz śmieci, naprawa latarni ulicznych czy studzienek kanalizacyjnych) oraz zlokalizować go, sklasyfikować i opisać władzom lokalnym, a następnie otrzymywać aktualizacje stanu zgłoszonej sprawy. W porównaniu z łącznością telefoniczną aplikacja mobilna w dużym stopniu automatyzuje proces zgłoszenia, odciążając personel infolinii i zwiększając skuteczność administracji przy jednoczesnym zapewnieniu obywatelom wygodnych funkcji samoobsługowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gminy są w stanie szybko skonfigurować kategorie usług, przystosowując je do wahań sezonowych (np. wywożenie śniegu), bądź też szybko reagować na zdarzenia takie jak trudne warunki

Przy dzisiejszym szybkim tempie świata technologii pracownicy muszą poruszać się z taką samą prędkością jak ich firma. Niżej wymienione aplikacje wzmacniają mobilnych pracowników wyposażając ją ich w bardziej podatne na przetwarzalne informacje:

  • SAP Transport Notification and Status to aplikacja mobilna wyświetlająca szczegóły zamówień doręczenia przesyłek i raportująca ich stan z wykorzystaniem predefiniowanych zdarzeń, co polepsza komunikację oraz umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i doręczanie przesyłek poprzez zapewnienie informacji o planie kierowcy, a także informacji o wykonaniu planu.
  • SAP Transport Tendering to aplikacja mobilna umożliwiająca przewoźnikom, np. firmom spedycyjnym, wysłanie zapytań o cenę potencjalnego przewozu. Przewoźnicy mogą akceptować zapytania bezpośrednio, odrzucać je z określonego powodu lub akceptować ze zmianami.
  • SAP GRC Access Approver to aplikacja mobilna ułatwiająca menedżerom ocenianie, zatwierdzanie w kluczowych momentach i żądanie dostępu do kluczowego dla powodzenia projektu działań, dzięki czemu upoważnieni pracownicy mogą uzyskiwać dostęp do systemów i terminowo kontynuować pracę.
  • SAP GRC Policy Survey to aplikacja umożliwiająca przedstawicielom handlowym śledzenie najnowszych zmian zasad w ich organizacji i wypełnianie związanych z nimi ankiet.

źródło: SAP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | aplikacje | android | ios | blackberry | wp7 Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)