REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-13 07:18 | PDA & Navi | komputery | software | intel
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Nowa architektura Intela w serwerach NTT System

NTT System, polski producent i dostawca rozwiązań serwerowych wprowadza do oferty produkty oparte na najnowszej rodzinie procesorów Intel Xeon Scalable. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu wydajnych rozwiązań dla biznesu. Wraz ze światową premierą nowych procesorów, firma NTT poszerza portfolio o najnowsze konfiguracje wykorzystujące procesory Intel Xeon Scalable. NTT System jest platynowym partnerem Intel i pozostaje w czołówce polskich firm dostarczających systemy serwerowe dopasowane do potrzeb klienta.

NTT Tytan 1208i25 Advanced
NTT Tytan 1208i25 Advanced

- Platforma Intel Xeon Scalable jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem serwerowym na rynku. Dzięki kilku opcjom funkcjonalności oraz łatwej skalowalności spełni oczekiwania klientów potrzebujących mocy obliczeniowej zarówno do podstawowych zastosowań biznesowych jak i do zaawansowanej analityki danych – powiedział Rafał Kita, Server Product Manager, NTT System.

Nowe procesory z rodziny Intel Xeon Scalable będą podstawą dla najbardziej bezpiecznych i wydajnych centrów danych. Jest to największy rozwój platformy serwerowej Intela w tej dekadzie. Procesory te tworzą fundament nowoczesnej infrastruktury, dzięki której możliwa jest budowa zaawansowanych rozwiązań począwszy od standardowych aplikacji do kluczowych operacji biznesowych, analizy danych w czasie rzeczywistym i zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji.

Nowa architektura procesorów zastąpi linię Intel Xeon E5 i E7. Wspomniane układy są bardzo wydajne i charakteryzują się nawet 3,9 razy większą skalowalnością w przypadku obciążeń zwirtualizowanych w porównaniu z systemami sprzed 4 lat, które są dziś często stosowane na rynku. Rodzina Intel Xeon Scalable podzielona jest na cztery segmenty pod względem wydajności i oferowanej funkcjonalności. W każdym segmencie istnieje wiele konfiguracji do wyboru, w zależności od potrzeb klientów. Nowe nazwy procesorów symbolizujące stopnie wydajności nawiązują do metali – brązu, srebra, złota i platyny.

NTT Tytan 2208i25 Advance
NTT Tytan 2208i25 Advance

Procesory wyposażone będą w nowy zestaw instrukcji Intel Advanced Vector Extensions 512 (Intel AVX-512) podnoszący dwukrotnie wydajność w wektorowych operacjach zmiennoprzecinkowych. Dodatkowo takie technologie jak Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) czy Intel Volume Management Device (Intel VMD) zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo nowej platformy. Połączenie tego rozwiązania opartego na procesorach Intel Xeon Scalable i wykorzystujących dyski Intel Optane SSD DC P4800X oraz Intel SSD DC P4600 wraz z technologią Intel VMD ogranicza do minimum przerwy w świadczeniu usługi w trakcie przełączania dysków.

Nowe rozwiązania z procesorami Intel Xeon Scalable są dostępne na platformie serwerowej NTT Tytan 2208i25 Advanced oraz NTT Tytan 1208i25 Advanced.

W celu konfiguracji i zamówienia, należy skontaktować się z Działem Rozwiązań Serwerowych NTT System – serwer@ntt.pl.

źródlo: NTT System

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | komputery | software | intel Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimSQ5RIQ
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.13 23:35 Odpowiedz
Znaczy kolega starszy ARMem? Ale cała siła Intela to właśnie wsparcie dla VPS, za 10 lat myślę, że nie będzie już fizycznej jednostki, wszytko stanie się virtualizowanym zasobem
AnonimGajeno
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.13 08:16 Odpowiedz
NTT stawiacie na złego konia. Intel za mniej niż 10 lat zniknie z rynku procesorów, gdyż dziś śmieje się z jego gluta cały świat. Ci którzy pozostaną na siłę wierni intelowi popłyną razem z nim. Prawa rynku są bardzo bruralne.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 19

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)