REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-03 13:37 | Rynek | nokia | rynek | praca | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Nokia w Łodzi realizuje projekt sieci szerokopasmowych w ramach POPC

Nokia zainaugurowała dziś działalność Iris Telecommunication Poland, swojej nowoutworzonej spółki usługowo-serwisowej, z siedzibą w Łodzi. Spółka będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci światłowodowych w 13 regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy planujemy zatrudnić w Iris Telecommunication ok. 200-250 osób, głównie z kompetencjami w zakresie projektowania i zarządzania projektami, w tym projektami budowlanymi oraz budową sieci światłowodowych, aby zapewnić sprawną realizację naszej części programu Polski Cyfrowej. Cieszymy się, że możemy pomóc budować infrastrukturę, dzięki której tysiące Polaków będą mogły korzystać z szybkiego łącza internetowego” - powiedział Piotr Kaczmarek, Prezes Zarządu firmy Nokia w Polsce podczas uroczystego otwarcia siedziby nowej spółki.

„Niezmiernie cieszy nas to, że kolejna firma zaufała Łodzi i postawiła na rozwój w naszym mieście. Jest to dowodem na to, że nasze działania skupione na budowaniu atrakcyjności miasta, między innymi dla inwestorów, przynoszą efekt i są dostrzegane przez międzynarodowe podmioty. Rozwój działalności firmy takiej jak Nokia w naszym mieście, to szansa na pracę dla wykwalifikowanych specjalistów, ale także znak tego, że rozpoznawalne marki widzą w nas potencjał. Trzymamy kciuki za pomyślność rozwoju firmy w Łodzi” - powiedziała Prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Tworzone przez Nokię sieci światłowodowe doprowadzą zaawansowane, szybkie łącza szerokopasmowe o prędkościach do 100 Megabitów na sekundę do ponad 400 000 domów i około 2 500 szkół w województwach łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, obejmując w dużej części obszary wiejskie. Mając szerokie doświadczenie eksperckie w zakresie realizacji tego typu sieci, Nokia będzie zarządzać wdrożeniem pasywnej sieci światłowodowej, aż do podłączenia szkół i budynków do sieci.

Nokia jest największym inwestorem w obszarze ICT w Polsce a polski oddział firmy należy do najbardziej dynamicznych w Europie i zatrudnia obecnie ok. 5 400 pracowników. Polski oddział jest też jednym z filarów innowacji firmy. Tu tworzone są najnowsze technologie, jak LTE, 5G, czy Small Cells. Większość pracowników - blisko 4 000 osób - zatrudnionych jest w obszarze R&D, w centrach badawczo-rozwojowych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie powstają najnowsze rozwiązania dla mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz dla sektora publicznego. Z kolei Globalne Centra Usług Nokia – w Warszawie i Bydgoszczy - obsługują klientów firmy na całym świecie.

Nokia współpracuje też z licznymi polskimi uczelniami wyższymi, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, prowadząc wspólne projekty naukowe i badawcze, oferując staże i promując rozwój innowacyjności.

W Polsce Nokia działa od 25 lat, dostarczając klientom najnowsze technologie i profesjonalne usługi dla sieci mobilnych i stałych, w tym dostępu szerokopasmowego, sieci bezpieczeństwa publicznego oraz systemy komunikacji kolejowej, jak również produkty wspomagające ochronę zdrowia.

źródło: Nokia

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | nokia | rynek | praca | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimZofia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.17 18:49 Odpowiedz
Polecam Wam wszystkim, jeśli jak ja mieszkacie na terenach z utrudnionym dostępem do internetu szerokopasmowego internet przez satelitę. Wielu dostawców proponuje tego typu rozwiązania w Polsce, m.in. skyDSL.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 51

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)