REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-31 09:43 | Taryfy | nokia | smartfon | android | dual-sim | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6

Nokia 2 zaprezentowana - nawet dwa dni pracy po jednym naładowaniu

HMD Global, producent telefonów Nokia, w stolicy Indii Delhi zaprezentował oficjalnie smartfon Nokia 2. Smartfon zapowiada się całkiem interesująco, szczególnie biorąc pod uwagę pojemność akumulatora 4100 mAh. Wykonana z aluminium, Corning Gorilla Glass i formowanego poliwęglanu, Nokia 2 kosztuje zaledwie Euro (ok. 420 zł).


Dane techniczne telefonu Nokia 2:

  • Sieć LTE Cat. 4, 150 Mb / s DL / 50 Mb / s, VoLTE, rozmowy wideo, VoWiFi
    • Sieci GSM: 850/900/1800/1900
    • WCDMA: 1, 2, 5, 8
    • LTE: 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40
  • Procesor: Czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 210
  • GPU: Adreno 304
  • OS: Android 7.1.1 Nougat z aktualizacją do Oreo
  • Pamięć RAM: 1GB DDR3
  • Pamięć ROM: 8 GB e-MMC (do 128 GB z kartą MicroSD)
  • Wyświetlacz: 5.0” LCD HD (1280 x 720 px), Corning Gorilla Glass 3
  • Aparat fotograficzny
    • tył - 8MP, auto focus, LED flash
    • przód - 5MP, fixed focus
  • Łączność: 802.11 b / g / n, BT 4.1, GPS / AGPS / GLONASS / Beidou, FM / (RDS)
  • Czujniki: Ambient light sensor, Proximity sensor, Accelerometer (G-sensor), E-compass
  • Bateria: 4100 mAh
  • Gniazdo karty SIM: 2 Nano-SIM + 1 uSD slot (Dual SIM) / Nano-SIM + 1 uSD slot (Single SIM)
  • Micro USB (USB 2.0), gniazdo audio 3,5 mm
  • Wymiary: 143,5 x 71,3 x 9,30 mm

źródło: HMD Global

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | nokia | smartfon | android | dual-sim | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6
Komentarze: 6 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAndreass
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.31 15:58 Odpowiedz
Uwielbiam tych narzekających klakierów... zawsze coś się nie podoba ;-) Mam i używam Nokia 8 oraz Nokia 6 (a dodatkowo 808 PureView i Lumia 950XL) i kupuję to co jest mi potrzebne. Mogę się wypowiedzieć, gdy trochę używam. Brak merytorycznych argumentów tylko jakiś stereotypy od ludzi którzy w rękach nie trzymali telefonu, a już im się nie podoba. Przecież wiadomo, że Nokia 2 to budżetowiec z dużą baterią. Ekran za duży? Tak dla mnie wystarczyły by 4 cale, ale większość chce oglądać obrazy na większych ekranach. Co mnie cieszy to jak obiecano, tak jest – Nokia ma comiesięczne aktualizacje, 8-mka na Androida Oreo (8.0). Nokia 6 i 8 „chodzą” sprawnie. Używam - to się wypowiadam. Za jakiś czas napiszę szczegółowe wrażenia i uwagi.
KanKan
Administrator


Posty: 3070
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.31 18:35
Świetnie, chętnie opublikujemy nawet test, użytkownika telefonu. Pozdrawiam Andrzej
Bita-poBita-po
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1076
Zarejestrowany:
2009-06-28 20:28:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.01 01:04
Odniosłem się do tego, że w zapowiedziach podawano rozmiar 4,5 lub 4,7... dla mnie to był akurat istotny wyróżnik. Po drugie, pełna zgoda że Nokia 6 i 8 działają dobrze... w przeciwieństwie do Nokii 3, a ten model jest poniżej. Ale tak jak pisałem, moja uwaga została nakreślona konkretną cechą, dotyczącą parametru.
AnonimAndreass
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.01 14:50
To kolejna podpowiedź by zapowiedzi (jako „wróżenie z fusów” brać z pewną rezerwą. Jak napisałem wcześniej dla mnie wystarczające są 4 cale. Niestety z tego co wiem taka (czy inna firma) robi badanie rynku, oczekiwań i zwolennicy 5 cali i więcej są w większości (może Nokia 1 będzie mini? albo inny model zrobią w wersji mini?). Warto wejść na Nokia mobile Care w telefonie i napisać swoją sugestię albo na stronie Nokii. Krytyka niech będzie twórcza, a nie destrukcyjna. Trzeba coś robić, a nie tylko narzekać. Ja dla przykładu w pierwszych dniach używania miałem problem w Nokii 8 z bluetooth. Po dłuższym stenie bezczynności (po odłączeniu słuchawki bluetooth) gdy ją włączałem w telefonie bluetooth był nie aktywny. Napisałem po polsku w aplikacji Nokia mobile Care w moim telefonie Nokia 8, że mam taki problem. Następnego dnia na mój mail przyszła informacja po angielsku (przetłumaczyłem w translatorze), że dziękują za informację, i mają nadzieję, że obecnie problem jest rozwiązany. I? od miesiąca nie miałem już ani razu problemu ze słuchawką i z bluetooth w telefonie. Dlatego denerwuje mnie ta nasza polska mentalność – narzekam i .. narzekam, a nic z tym nie robię. Chcesz mieć telefon 4,5 cala? To napisz, że chcesz do producenta, a nie, że ktoś mówił, że ktoś coś słyszał. Na pewnym „kosmicznym forum”, którego nazwy nie będę reklamował napisano o Nokii 2 m.in. „to po prostu tani, prosty, i mały smartfon z Androidem ze znanej do dzisiaj marki” Jak sam widzisz dla jednych za duży, dla innych ten sam model za mały.
AnonimDomi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.31 15:16 Odpowiedz
Bez szans na sukces. Takiego nadziewa pełno na półkach
Bita-poBita-po
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1076
Zarejestrowany:
2009-06-28 20:28:35
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.31 12:42 Odpowiedz
A miało być tak pięknie... w pierwszy zapowiedziach informacja o wyświetlaczu była na poziomie 4,5 - 4,7 cala, co uczyniło by telefon dość kompaktowym... a tak, będzie to kolejny "bezimienny" model.