REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-06-07 14:22 | Rynek | netia | router | wi-fi
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16

Netia Spot: router Wi-Fi 300 Mb/s marki Netia

Netia Spot to bezprzewodowy router, który umożliwia bezprzewodowe współdzielenie plików oraz łączenie w sieć domowych urządzeń cyfrowych. Wystarczy go podłączyć urządzenie do prądu i gniazdka sieciowego, odczekać kilka chwil i korzystać z usług Operatora.

Rozwiązania, które zastosowano w Netia Spocie, zapewniają duży zasięg Wi-Fi a także pozwalają na bezprzewodowy transfer danych z prędkością nawet 300 Mb/s. Oznacza to, że użytkownicy mogą np. przesyłać bezprzewodowo pomiędzy urządzeniami w domu sygnał telewizyjny w HD.

Netia Spot
Netia Spot

Rozwiązanie jest przygotowane do obsługi mobilnego internetu. Wystarczy podłączyć do jednego z gniazd USB Netia Spota mobilny modem i już mieć dostęp do internetu na wielu urządzeniach.

- Tworząc Netia Spot zadbano o pełną informację w przypadku awarii. Jeżeli usługa dostępu do internetu przestanie działać, na ekranie komputera pojawi się odpowiedni i wyczerpujący komunikat, informujący o przyczynie, wraz ze wskazówkami jak usunąć awarię (np. wyjęta wtyczka itp.). Pozwoli to w wielu przypadkach szybko i łatwo przywrócić prawidłowe działanie Spota bez konieczności kontaktu z pomocą techniczną operatora czytamy w informacji prasowej Netii.

Projektem Netia Spota zajęła się firma Design Partners. Dzięki przeprowadzonym wcześniej badaniom oczekiwań klientów, Spot ma zaledwie jedną (niemigającą) diodę o łagodnej barwie (by jej światło nie przeszkadzało w domu), jeden przycisk i ergonomiczne ułożenie gniazd. Nie ma też widocznej kratki wentylacyjnej, dzięki czemu nie ma problemu osiadającego i trudnego do usunięcia kurzu.

Wszyscy klienci używający Netia Spota będą mieli dostęp do międzynarodowej sieci WiFi Community FON. Pasmo internetowe, którego nie wykorzystuje w danej chwili użytkownik Netia Spota, stworzy hot spot dostępny dla członków sieci FON. W zamian za to klienci Netii, którzy mają Spota, będą mogli korzystać z 4 milionów darmowych hotspotów na całym świecie.

Netia Spot będzie bezpłatnie udostępniany wszystkim klientom, którzy zawrą z Netią umowę na warunkach promocji No Limits, obowiązującej od 9 czerwca. Promocja No Limits to dostęp do internetu tak szybki jak pozwala dane łącze, w pakiecie z telefonem przez pierwsze miesiące w cenie 25 zł miesięcznie a następnie 49,90 zł miesięcznie.

Wprowadzeniu Netia Spot będzie towarzyszyła niecodzienna kampania reklamowa. Tym razem Instytutowi Netii towarzyszy dwójka niezwykłych „badaczy”. Udowadniają, że Netia Spot jest nie tylko urządzeniem niezwykle prostym, będącym sercem bezprzewodowego domu, ale również obiektem pożądania.

źrodło: Netia

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.5 (głosy: 6)
Tagi: | netia | router | wi-fi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16
Komentarze: 16 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimeeee
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.06.23 22:29 Odpowiedz
witam, żeby mieć darmowy internet to potrzebny jest tylko router netia spot ?
AnonimPawe
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.03.07 22:27 Odpowiedz
Witam da sie udostepnic aero2 na netia spot zeby miec darmowego fona ??
Anonimkomandor
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.09 03:00 Odpowiedz
Mam Netia Spota od około 4 miesięcy. DRAMAT I TRAGEDIA razem wzięta. Po kablu jeszcze chodzi ok ale wifi to nieporozumienie. Zrywa połączenie, skacze prędkość.W jednym pokoju mam router a w pokoju obok raz mam sygnał a innym razem zarywa non stop. Odradzam ten router. Kupiłem TP Linka i chodzi suuuuper! Obsługa klienta w Neti to też lipa, wymienili mi router ale to nic nie pomogło,napisałem reklamację i odpisali że nie są w stanie stwierdzić czy router działa poprawnie w moim mieszkaniu więc reklamacja nie może być uwzględniona. Czysta kpina.
AnonimMisioJogi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.01.06 23:56
Zgadza się, zasięg tego urządzenia jest fatalny, co bardzo rzutuje na świetne możliwości router, świetna sprawa - dwa gniazda USB, wydajny zasilacz, działa HDD, ale Wifi - to jakaś porażka. Podłączony dysk do Spota ma transfer maks 1,2 MB, czyli tyle, ile osiągam na łączu internetowym. Dziwne. I wywala się za jak łączę się Nokią N900 po Wifi ze standardowymi sterownikami. Dziwne, bo inne routery działają bez problemowo. Sądzę, że jest to problem softu, dostajemy taki fajny router - z softem typu BUBEL. Netia nie potrafi dać mi wskazówek jak ten problem ominąć. Wszystko pięknie wygląda ale tylko na reklamie. Pozdrowienia.
Anonimkomandor
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.07.09 02:55 Odpowiedz
Mam Netia Spota od około 4 miesięcy. DRAMAT I TRAGEDIA razem wzięta. Po kablu jeszcze chodzi ok ale wifi to nieporozumienie. Zrywa połączenie, skacze prędkość.W jednym pokoju mam router a w pokoju obok raz mam sygnał a innym razem zarywa non stop. Odradzam ten router. Kupiłem TP Linka i chodzi suuuuper!
AnonimCZarek26
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2012.02.27 22:44 Odpowiedz
Cześć mam pytanie jak bym kupił to do stacjonarnego komputera musiał bym kupić telefon?????????
Anonimnuta
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.11.20 18:13 Odpowiedz
ja mam z Netii internet i jestem zadowolona . pozdrawiam
Anonimmaciek9
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.11.02 18:21 Odpowiedz
cytat:
Router "Netia Spot" to to jakieś nieporozumienie. Mam to urządzenie już od 3 miesięcy. Połączenie z internetem nawiązuję tylko przez kabel i to bardzo słabo natomiast połączenie bezprzewodowe jest do kitu, gdy uda mi sie płączyć bezprzwodowo to odbiór jest równiesz bardzo spowolniony a po kilku minutach przerywa. Sprawdzałem podłączenie karty sieciowej w swoim koputerze, dziła porawnie z innym routerem. Próbowałem uzyskać pomoc od konsultanta Neti, ale bazskutecznie. Chcąc porawić transsfer muszę kupić lepszy router a ten bubel odesłać lub wyrzucić do kosza
Anonimmaciek9
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.11.02 18:15 Odpowiedz
Router "Netia Spot" to to jakieś nieporozumienie. Mam to urządzenie już od 3 miesięcy. Połączenie z internetem nawiązuję tylko przez kabel i to bardzo słabo natomiast połączenie bezprzewodowe jest do kitu, gdy uda mi sie płączyć bezprzwodowo to odbiór jest równiesz bardzo spowolniony a po kilku minutach przerywa. Sprawdzałem podłączenie karty sieciowej w swoim koputerze, dziła porawnie z innym routerem. Próbowałem uzyskać pomoc od konsultanta Neti, ale bazskutecznie. Chcąc porawić transsfer muszę kupić lepszy router a ten bubel odesłać .
Anonimja
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.10.24 16:03 Odpowiedz
mateusz, to ze masz taki slaby transfer to wina karty sieciowej jaka masz a nie routera. zmien na taka ktora obsluzy 300mb/s
Anonimmateusz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.09.15 21:30 Odpowiedz
hmm własnie podłączyłem. Rozczarowałem się i to bardzo, skosiła mnie możliwość podłączenia dysku zewnętrznego na którym trzymam dużo zdjęć filmów gier itp (Transcend 500gb). Wymiana danych trwa wieki osiągam prędkość ok 360kb-1000kb na sekundę. Panel kontrolny także ląduje się ok 1min.
Anonimigor
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.13 20:37 Odpowiedz
no dość ciekawe rozwiązanie. Choć jeżeli chodzi o nowoczesne routery, to urządzeń na rynku raczej nie brakuje np. dla użytkowników internetu w konkurencyjnej sieci TP (livebox 2.o). Ciekawe jakie w ogóle zainteresowanie wzbudzi spot.
AnonimWik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.02.10 15:33
Za darmo jest internet na fon.pl udosteepnij łącze z aero2 i masz szybki internet.
AnonimObiektywny
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.06.07 16:06 Odpowiedz
Ciekawe
AnonimWik