REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-08 08:08 | PDA & Navi | mapamap | nawigacja | gps | mapy | aktualizacja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Nawigacja MapaMap wersja 10.2 - 8,2 mln adresów

We wrześniu 2016 roku wraz z wydaniem wersji 10.2 nawigacji MapaMap, producent Emapa S.A. udostępniła kolejną aktualizację mapy Polski. W tej edycji MapyMap szczególna uwaga została poświęcona rozbudowie bazy punktów adresowych, która powiększyła się o 1,1 miliona rzeczywistych punktów adresowych. W rezultacie dokładna nawigacja pod wybrany adres możliwa jest dodatkowo w 2 890 miejscowościach. Obecnie w MapieMap dostępnych jest 8,2 miliona adresów.


Aktualne mapy z III kwartału 2016 roku

W mapie Polski wykorzystywanej w najnowszej wersji MapyMap zaktualizowana została sieć drogowa: dodano m.in. obwodnicę Brodnicy na drodze krajowej nr 15 oraz ulice i drogi usprawniające lokalną komunikację m.in.:

  • nowy układ drogowy przy lotnisku Balice,
  • nowy układ drogowy przy dworcu Łódź-Fabryczna,
  • obwodnicę Bielan Krakowskich,
  • połączenie Goleniowa Zachodniego z Goleniowskim Parkiem Technologicznym.


Dodano także ponad 700 km szlaków pieszych oraz szlaków i ścieżek rowerowych. W rezultacie nawigacja MapaMap zawiera już ponad 85 tys. km szlaków turystycznych. Aktualna mapa Polski zawiera także uzupełnione atrybuty asystenta pasa ruchu dla dróg ekspresowych i autostrad.


W najnowszej mapie Polski zawarto również informacje o aktualnie realizowanych inwestycjach drogowych m.in. obwodnicy Pawłowic, których oddanie do użytku planowane jest na IV kwartał 2016 - po oficjalnym otwarciu tych dróg dane te są aktualizowane. Informacje te, jak również informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu udostępniane m.in. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz zgłaszane przez użytkowników MapyMap a także informacje o utrudnieniach związanych z lokalnymi wydarzeniami np. Nightskating w Białymstoku czy 5. Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku, są zapisywane w specjalnym pliku dostępnym do pobrania ze strony www.mapamap.pl. W przypadku urządzeń z systemem Windows CE™ (urządzenia PND) użytkownik może samodzielnie pobrać ze strony ten plik uzyskując bieżące informacje o aktualnych zmianach i utrudnieniach na drogach. W odniesieniu do MapyMap na platformę Android™, dane te są automatycznie udostępniane użytkownikowi (wymagane jest połączenie z Internetem).


Ponadto, na stronie www.mapamap.pl dostępny jest wykaz ulic z lokalnymi ograniczeniami w ruchu drogowym.

Usprawnienia aplikacji MapaMap

W aktualnej wersji MapyMap została zmodyfikowana kategoryzacja niektórych dróg Polski. W rezultacie wzrosła jakość routingu i wyznaczania tras.

Użytkownikom MapyMap w wersji na platformę Android™ udostępnione zostały modyfikacje dotyczące funkcjonalności Text To Speech (TTS) oraz modyfikacje interfejsu programistycznego MapaMap API, umożliwiającego dwustronną komunikację pomiędzy MapąMap, a oprogramowaniem klienta.

MapaMap dla samochodów ciężarowych.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na początku IV kwartału 2016 roku planowana jest premiera MapyMap w wersji dla samochodów ciężarowych. W pierwszej kolejności udostępniona zostanie wersja na platformę Android™ z mapą Polski oraz mapą Europy.

Wydanie MapyMap w wersji dla samochodów ciężarowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora transportowego, w którym od wielu już lat Emapa oferuje internetowe systemy optymalizacji transportu. MapaMap w wersji dla samochodów ciężarowych będzie uzupełnieniem, a zarazem poszerzeniem oferty produktowej Emapy.

źródło: Emapa

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mapamap | nawigacja | gps | mapy | aktualizacja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)