REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-20 06:51 | Rynek | rynek | opinie | technologia | aplikacje
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Nadchodzą czasy świadomych aplikacji

Epoka aplikacji ma się wyjątkowo dobrze. Programowanie i rozwój aplikacji nie są już ograniczane do narzędzi – potrzebny jest także innowacyjny pomysł. Eksperci stwierdzają, że nasze umysły są przeszkodami gdy chodzi do dobrego samopoczucia, czy pogłębiania wiedzy. Dla człowieka rozwój aplikacji wykorzystujących procesy poznawcze oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji skutkuje bardziej racjonalnym podejmowaniem decyzji. Zatem jaki wpływ na twoją firmę mają szybko rozwijające się aplikacje tego typu? - mówi Ireneusz Wiśniewski, Country Manager Poland, F5 Networks.

Przyszłość aplikacji

Przełomowy projekt badawczy zatytułowany „Przyszłość aplikacji" (The Future of Apps) wspierany przez F5 Networks, pokazuje istotne informacje o tym, w jaki sposób aplikacje ukształtują zachowanie konsumentów i jak głęboko przekształcą modele biznesowe w przyszłości. W raporcie znajdują się między innymi komentarze wybitnych ekspertów z dziedzin cyberbezpieczeństwa, biometrii oraz z wiodących firm technologicznych, zawierające prognozy transformacji cyfrowej. W miarę ekspansji gospodarki opartej na danych, nowe pomysły dotyczące zarządzania ryzykiem czy ochrony prywatności będą polegać głównie na sztucznej inteligencji i systemach samouczących się. Wszystko po to, aby twórcy aplikacji byli w stanie implementować innowacyjne rozwiązania w świecie, w którym wzajemne relacje typu człowiek-maszyna będą codziennością.

Integracja sztucznej inteligencji oraz nawyków konsumenckich wytworzy nową warstwę doświadczeń i motywacji, a także pozwoli na bogatsze możliwości znalezienia i wyboru usługi. Mostafa Zafer z IBM w raporcie FoA stwierdził: - "Myślę, że dojdziemy do momentu, w którym aplikacja będzie w stanie doradzić, czy powinienem wybrać daną usługę, wykonać transakcję czy może z niej zrezygnować. Musi opierać się to na jakimś modelu doradztwa i myślę, ze to właśnie będzie główną rolą AI w aplikacjach - być moim doradcą, gdy z nich korzystam".

W ekspertów uważa, że rozwój open source wpłynie na pogorszenie kontroli jakości i będzie wymagał poświęcenia większej uwagi tematom bezpieczeństwa. Regulacja formatu open source jest trudna i rodzi więcej pytań niż odpowiedzi w sferze chociażby zgodności z regulacjami, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z przechwyceniem danych osobowych.

Rebecca Parsons z Thoughtworks , powiedziała że "zwiększająca się liczba osób dostrzegających zagrożenie, takie jak chociażby backdoor, napędza popularność rozwiązań typu open source. Jest to wynikiem przeświadczenia, że jeśli społeczność ma wgląd do otwartego kodu, to całość aplikacji jest bezpieczna i wolna od luk w zabezpieczeniach systemu”.

Dostrzec nowe możliwości

Rzeczywistość pokazuje, że inteligentne aplikacje są kluczowe dla rewolucyjnej gospodarki cyfrowej, która aktualnie kształtuje cały nasz interaktywny świat. Rozszerzona rzeczywistość (AR) i biometria ukształtują przyszłość. Połączenia świata realnego z aplikacjami, otworzą nowe możliwości nie tylko dla handlu i rozrywki, ale także pomogą w rozwiązywaniu złożonych problemów. Procesy produkcyjne staną się bardziej niezawodne, a produkty (takie jak np. inteligentne soczewki kontaktowe) rozszerzą możliwości, którymi będziemy dysponować postrzegając świat.

"Do roku 2020 aż jedna trzecia konsumentów będzie korzystała z aplikacji wspierających rzeczywistość rozszerzoną, w takiej lub innej formie, wykorzystując je do a-commerce, co widać już teraz w wielu obszarach handlu

Co ciekawe, deweloperzy i naukowcy przesuwają granice dotyczące relacji komputer-człowiek. Idea, że nauka pozwoli nam zniwelować granice geograficzne, umożliwi holograficzne, czy telepatyczne telekonferencje, zmieni formy wymiany handlowej oraz społecznej. Wykorzystanie biometrii do bezpośredniego połączenia ludzi ze światem yfrowym automatycznie podniesie poprzeczkę w kwestii przyszłych technologii.

Neil Harbisson - Wikipedia
Neil Harbisson - Wikipedia

Neil Harbisson jest cyborgiem-aktywistą, znanym jako pierwsza osoba na świecie z anteną wszczepioną w czaszkę. Neil uważa, że "jeśli część ciebie jest elektroniczna, to, możesz ją usprawnić ponieważ technologia wciąż się rozwija. Dodatkowo, jeśli masz cybernetyczny zmysł lub jakąkolwiek część ciała, ona także ma szansę się zmienić. Więc zamiast skupiać się na tym, że im jesteś starszy jesteś tym twoje zmysły będą słabsze, pomyśl, że z czasem, dzięki technice, zmienią się ona na lepsze”.

Nowa rzeczywistość

Zagrożenia związane z tą "nową rzeczywistością" prowadzą do wielu wątpliwości co do przyszłości aplikacji. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa będą nadal walczyć z botami, starając się chronić prywatne dane, będące podstawowymi informacjami o naszej tożsamości. Świadomość pokona oszustów, ale będziesz polegał nie tylko na własnych umiejętnościach, lecz także na firmach chroniących Twoją tożsamość. Ten moment nadciąga coraz szybciej, więc zastanów się – jak zadbasz o zabezpieczenie swoich aplikacji na przyszłość?

Autor:

Ireneusz Wiśniewski, Country Manager Poland, F5 Networks
Ireneusz Wiśniewski, Country Manager Poland, F5 Networks


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | opinie | technologia | aplikacje Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.21 13:07 Odpowiedz
Bardzo długo szukałem słowa określenia tego jegomościa "jest cyborgiem-aktywistą". Chyba najlepszym słowem będzie - PACAN. A swoją drogą koleś bardzo podobny do Gracjana.
AnonimBija
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.20 19:34 Odpowiedz
Ciekawy komentarz

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)