REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-01 09:07 | Rynek | 5g | intel | mwc2017 | rynek | internet | iot
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

MWC 2017: Intel przyśpiesza wprowadzenie technologii 5G

Rozwiązania 5G zapewnią całej branży nowe, przełomowe możliwości — od wyjazdu na ulice autonomicznych samochodów po powstawanie inteligentnych miast. Intel, który jest zaangażowany w rozwój tej technologii, podczas targów MWC prezentuje szereg rozwiązań, nie tylko ułatwiających, ale istotnie przyspieszających nadchodzącą transformację.


Implementacja technologii 5G to proces, który już się rozpoczął i obejmuje transformację sieci, chmury obliczeniowej oraz samych użytkowników. Ewolucja mobilności wykracza poza smartfony, a 5G staje się jedną z najważniejszych transformacji, w kontekście czekających nas zmian. 5G to przede wszystkim szereg nowych możliwości, takich jak jeszcze szybszy rozwój autonomicznych samochodów, inteligentnych miast, czy IoT (Internet rzeczy).

Epoka 5G to w istocie fantastyczna, elastyczna sieć, która łączy wszystko ze wszystkim i każdego z każdym. Sieć zapewni nowe możliwości techniczne, od dostaw produktów dronami po samojezdne samochody. Istotna różnica wprowadzana przez 5G polega na tym, że wszystkie autonomiczne maszyny oraz dbające same o siebie fabryki, pojazdy i szpitale będą wykonywać swoje funkcje dzięki łączności sieciowej realizowanej w ułamku sekundy, całkowicie bezbłędnie.

Podczas ubiegłorocznych targów mobile World Congress (MWC) Intel ogłosił plany dotyczące produktów 5G oraz przyśpieszenia wprowadzania próbnej platformy mobilnej pierwszej generacji, której branża może natychmiast użyć do tworzenia szybkich prototypów, integracji i testowania. Zapowiedziano także podpisanie umów z czołowymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego i usług, z którymi firma podjęła współpracę przy opracowywaniu próbnej platformy 5G. Ważnym wydarzeniem z zakresu rozwoju 5G było ogłoszenie pierwszego, globalnego modemu Intel 5G Modem , który obsługuje zarówno pasmo poniżej 6 GHz, jak i pasmo mikrofalowe, co stanowi ważny krok ku łączności w wielu różnych zastosowaniach.

Podczas MWC 2017 Intel pokaże, w jaki sposób można efektywnie zestawić poszczególne elementy składowe 5G.

Technologie Intel przyspieszają rozwój 5G w chmurze i wśród użytkowników

Intel rozpoczął inwestycje w technologie chmury i sieci rdzeniowych, co już dziś zaowocowało znacznymi osiągnięciami w obszarze łączności oraz sieci rdzeniowych nowej generacji.

  • Intel Mobile Trial Platform (mobilna platforma testowa 3 generacji) to wydajne środowisko programistyczne umożliwiające szybszą integrację i testowanie urządzeń 5G oraz bezprzewodowych punktów dostępowych. Intel wspólnie z operatorami z wielu krajów pracuje nad tworzeniem, prototypowaniem i testowaniem rozwiązań 5G z wykorzystaniem nowej platformy, która będzie podlegać dalszej ewolucji.
  • Intel XMM 7560 Modem do zaawansowanych urządzeń LTE nowej generacji. Nowy modem umożliwi transmisje LTE z szybkością gigabitową, przy czym jeden produkt będzie obsługiwać wszystkie standardy transmisji na całym świecie. Modem będzie produkowany przy użyciu procesu 14 nm Intela i będzie obsługiwać metodę CDMA.
  • Kompleksowa oferta technologii dla komputerów mobilnych, umożliwiająca operatorom telekomunikacyjnym transformację sieci w ramach przygotowań do wdrażania 5G. Obejmuje ona technologie, które wspólnie zapewniają większe bezpieczeństwo, wyższą wydajność oraz wbudowane funkcje analityczne pochodzące od centrum przetwarzania danych po brzeg sieci:
    • rodzina procesorów Intel Atom C3000, rodzina procesorów Intel Xeon D-1500 — seria sieciowa, adapter sieciowy 25 GbE Intel Ethernet Network Adapter XXV710 oraz adapter technologii nowej generacji Intel QuickAssist.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | 5g | intel | mwc2017 | rynek | internet | iot Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimjackii
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.02 11:15 Odpowiedz
A mój dostawca twierdzi, że nigdy nie wprowadzą sieci 5G (o ile oczywiście nie zostaną zmuszeni ustawą). Z powodu proponowanych rozwiązań związanych z segregacją ruchu na różne kategorie i przydzielaniem priorytetów zwłaszcza bogatym amerykańskim korporacjom oraz odejściem od zasady neutralności Internetu. Więc czy faktycznie należy się cieszyć możliwościami technologicznymi, skoro proponowane rozwiązania prawne będą dyskryminować biedniejszych?
Anonimthx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.01 12:46 Odpowiedz
Jak cała powierzchnia Polski będzie pokryta w 100% zasięgiem LTE to będzie dobrze, a gdzie nam do sieci 5G...

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)