REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-28 14:42 | Rynek | ericsson | test | laa | 5g
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

MTS testuje na żywo technologię 5 GHz - Licensed Assisted Access

Wraz z MTS, największym operatorem sieci komórkowej w Rosji oraz Qualcomm Technologies, Inc., spółką zależną Qualcomm Incorporated, Ericsson (NASDAQ: ERIC) przeprowadził pierwsze udane testy na żywo z komercyjnym produktem dla małych komórek w technologii Rel-13 Licensed Assisted Access (LAA) w Rosji.

Ericsson - License Assisted Access
Ericsson - License Assisted Access

Demonstracja została przeprowadzona w laboratorium testowym MTS na rzeczywistej sieci komórkowej z wykorzystaniem małej komórki Pico RBS 6402 firmy Ericsson oraz mobilnego urządzenia testowego Qualcomm Snapdragon X16 LTE. Dzięki LAA szybkość transmisji danych zostaje zwiększona poprzez wspólne użycie pasma nielicencjonowanego i licencjonowanego.

Zakres widma licencjonowanego jest ograniczone, a potrzeby ogromne. Najnowszy raport Mobilności Ericsson prognozuje, że smartfony będą używać po 11 gigabajtów danych miesięcznie do roku 2022. Jest to ogromne obciążenie dla operatorów, którzy muszą sprostać temu zapotrzebowaniu na mobilną łączność swoich abonentów.

Andrei Ushatskiy, wiceprezes ds. Technologii i Informatyki MTS, mówi: "Dostarczenie usług łączności mobilnej na poziomie oczekiwanym przez naszych abonentów oraz w wielu zróżnicowanych warunkach jest podstawowym celem MTS. Ta udana demonstracja to nowość w Rosji, która pokazuje nasze zaangażowanie w spełnienie oczekiwań naszych klientów dzięki rozszerzonym doświadczeniom".

Yulia Klebanova, wiceprezes ds. Rozwoju firmy w Qualcomm Europe Inc., mówi: "LAA umożliwia większej liczbie operatorów na całym świecie oferowanie gigabitowej sieci LTE, która jest niezbędnym fundamentem podczas wdrażania mobilnych aplikacji 5G. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z dostawcami infrastruktury, producentami oprogramowania, producentami OEM oraz operatorami sieci w celu przyspieszenia łączności komórkowej abonentów na całym świecie".

Arun Bansal, Head of Europe and Latin America w Ericsson, mówi: "LAA wykorzystuje nielicencjonowane widmo, aby zwiększyć szybkość transmisji danych, oferując abonentom szansę na lepsze wykorzystanie technologii LTE na swoich urządzeniach. Technologia ta pozwala użytkownikom LTE i Wi-Fi na osiągnięcie najwyższej wydajności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, dzieląc widmo w pasmach nielicencjonowanych".

Ericsson RBS 6402 to wysokowydajna wewnętrzna komórka Pico, oferująca trzy standardy (LTE, WCDMA i Wi-Fi), 10 pasm częstotliwości i łącza do nośników LTE o łączności do 300 Mb/s. Elastyczność, opłacalność i wydajność w rozmiarze tabletu sprawiają, że jest to optymalne rozwiązanie dla małych budynków.

źródło: Ericsson

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ericsson | test | laa | 5g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)