REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-18 07:48 | Rynek | myphone | smartfon | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16

mPTech (myPhone) - milion sprzedanych telefonów i nowości 2017

Podczas corocznej konferencji prasowej mPTech (myPhone) - wrocławski producent telefonów komórkowych, który od blisko 10 lat jest alternatywą dla topowych marek, zaprezentował plany na najbliższe miesiące.Firma pochwaliła się że do tej pory udało się sprzedać łącznie 3 miliony telefonów, z czego milion w ciągu ostatniego roku. Kontroluje 25 proc. rynku tzw. B-brandów - smartfonów w cenie do 100 euro, oraz ma 37 proc. udziałów w otwartym rynku telefonów wzmacnianych - linii Hammer. Są to dane wyłącznie z rynku otwartego. Produkty ze znakiem myPhone kupimy m.in. w sklepach Biedronka. Wrocławska firma sprzedaje swoje urządzenia także w ofercie operatorów polskich sieci Play i T-Mobile Polska oraz zagranicznych. Warto podkreślić, że producent nie koncentruje się tylko na rynku krajowym, ale jego telefony znajdziemy na półkach niemal w całej Europie, a teraz planuje ekspansję na rynek brytyjski i niemiecki.
Producenci smartfonów znad Wisły zwracają uwagę także na inny ważny aspekt systemu tj. czysty Android. Oferujemy systemem bez zbędnych, spowalniających nakładek czy aplikacji obciążających jego działanie, dzięki czemu każdy użytkownik ma nieograniczoną i dowolną możliwość personalizacji swojego smartfona. Czysty Android to również gwarancja bardziej płynnego działania systemu i zoptymalizowanego zarządzania poborem energii wyłącznie na działanie systemu. myPhone w swoich smartfonach używa czystego Androida zapewniając największą efektywność systemu. W 2016 roku myPhone podpisał z Google porozumienia MADA - Mobile Application Distribution Agreement. Dzięki spełnianiu wymogów autorów Androida wszystkie modele smartfonów producenta posiadają certyfikację Google Mobile Services (GMS), dającąc oficjalny dostęp do funkcjonalności systemu.

Radosław Trzeba, członek zarządu mPTech
Radosław Trzeba, członek zarządu mPTech

Sprawa jest absolutnie ważna i przełomowa, a zapowiedzi Google jak najbardziej rzeczywiste – mówi Radosław Trzeba, członek zarządu mPTech Sp. z o.o. – Już teraz przygotowując i testując system do nowych urządzeń takich jak smartfony myPhone lub Hammer, jeszcze przed uzyskaniem certyfikacji, spotykamy się z przypadkami blokowania pewnych usług Google np. dostępu do Sklepu Play. Brak możliwości instalacji aplikacji sprawia, że funkcjonowanie smartfonów jest ograniczone – dodaje Radosław Trzeba.

Z inicjatywy marki myPhone, lidera na rynku telefonów komórkowych dla seniorów, powstała idea mająca na celu przypomnienie, jak ważna w życiu każdego człowieka jest bliska relacja i stały kontakt z rodziną. To właśnie głos i rozmowa sprawiają, że mamy szansę być codziennie obok tych, którzy są dla nas ważni. Zainicjowana 30 października kampania ma również na celu realne wsparcie finansowe dla Domu Artystów w Skolimowie. Marka MyPhone zdecydowała się zadbać o komfort życia mieszkańców tej wyjątkowej placówki przekazując co miesiąc środki finansowe na jej cele statutowe i bieżącą działalność.

Mirka Bartmańska - Brand Manager mPTech
Mirka Bartmańska - Brand Manager mPTech

Kontynuując tę ideę, postanowiliśmy wesprzeć tych, którzy kiedyś bawili i wzruszali nas swoim głosem, a dzisiaj my możemy się im za to odwdzięczyć” – mówi Mirosława Bartmańska Brand Manager myPhone.

Kolejnym etapem kampanii będzie produkcja wyjątkowego audiobooka z bajkami dla dzieci. Ponownie swojego głosu użyczą artyści seniorzy ze Skolimowa oraz Jan Nowicki, ambasador akcji. Już od grudnia, każdy kto zechce dołożyć swoją „cegiełkę” i wesprzeć Dom Artystów w Skolimowie, będzie mógł zakupić audiobook na platformie Publio.pl, która jest partnerem kampanii. Cały dochód ze sprzedaży audiobooka, zostanie przekazany na rzecz placówki w Skolimowie. Dodatkowo, w ramach prezentu świątecznego, audiobook ten będzie dodawany do każdego zakupionego telefonu klasycznego myPhone.

Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce
Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce

Przedstawiciele firmy zaprezentowali też nowe produkty na najbliższe miesiące. Jakie nowe telefony myPhone trafią do sklepów?

Pierwszym z urządzeń będzie Hammer Patriot.

Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce
Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce

Klasyczny telefon, którego jednak produkcja odbywa się będzie w Chinach (w Polsce brak odpowiedniej linii produkcyjnej), został całkowicie zaprojektowany w Polsce i przez wrocławskich projektantów.

Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce
Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce

- Dziś o telefonach pisze się zwykle w kontekście smartfonów. Jest jednak całkiem duża grupa odbiorców, która także korzysta z telefonów, ale potrzebuje tylko ich podstawowych funkcji (rozmowy i SMS-y) mówi Piotr Spychalski Dyrektor Sprzedaży w mPTech. Dlatego w ofercie znajdują się niezawodne i proste w obsłudze telefony klasyczne oraz smartfony o parametrach spełniających oczekiwania tej grup użytkowników.


Podstawowym urządzeniem w ofercie firmy będzie myPhone Pocket 2 - niedrogi smartfon Dual-SIM (cena nie powinna przekroczyć 200 zł) z ekranem dotykowym o przekątnej 4,5" i aparatem 2MP. Za wydajność ma odpowiadać procesor współpracujący z 1 GB RAM i 8 GB dla użytkowników. myPhone Pocket 2 na rynek ma trafić w pierwszym kwartale 2018 roku.

myPhone FUN LTE - wizualizacja
myPhone FUN LTE - wizualizacja

Telefonem dla potrzebujących być zawsze online będzie myPhone FUN LTE. Co oferuje? To 5-calowy smartfon z ekranem w rozdzielczości HD IPS, z chipsetem MTK6737, procesorem Quad-Core i 1 GB pamięci RAM. Jest wyposażony w 16 GB pamięci wew., akumulator 2000 mAh i dwa aparaty 8/5 Mpx oraz LTE. Do tego Android 7.0 z GMS. Premiera najprawdopodobniej w grudniu br.

myPhone FUN LTE
myPhone FUN LTE

Na koniec kilka danych, które wynikły z rozmów kuluarowych. Chociaż mPTech nie ujawnia ile zarabia, to jednak dowiedzieliśmy się więcej na temat awaryjności sprzętu tego producenta. Okazuje się, że mPTech radzi sobie na tym polu całkiem dobrze. Do działu reklamacji trafia około 3 procent sprzedanych telefonów - i są to w większości urządzenia linii Hammer – mówi nam Radosław Trzeba. - najczęściej awarie spowodowane są kontaktem z wodą, która wniknęła do niezabezpieczonej elektroniki - dodaje Członek Zarządu mPTech. Radosław Trzeba ujawnił nam także, że w pierwszym kwartale 2018 roku możemy spodziewać się pierwszych telefonów myPhone z Androidem 8.0. Co ważne, jak zapewnia niektóre tegoroczne urządzenia otrzymają też aktualizację do Oreo. Nadal też będzie rozwijana linia Hammer.


myPhone City XL
myPhone City XL

myPhone Q-Smart III Plus
myPhone Q-Smart III Plus

A dla naszych Czytelników, zainteresowanych marką, dobra wiadomość urządzenia, te wkrótce dla Was będziemy mogli przetestować.

źródło: wł.

Kan

myPhone Pocket 2 - wizualizacja myPhone Pocket 2 myPhone Pocket 2 myPhone FUN LTE - wizualizacja myPhone FUN LTE myPhone FUN LTE Mirka Bartmańska - Brand Manager mPTech Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce Radosław Trzeba, członek zarządu mPTech Hammer Patriot zaprojektowany w Polsce


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 2)
Tagi: | myphone | smartfon | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 16
Komentarze: 16 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimSawek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.12.31 08:02 Odpowiedz
Kilka milionów sprzedanych telefonów i ciekawostka 10 lat firmy i dorobek 157 modeli . Podziwiam 15 modeli w ciągu roku .... Tylko co z jakością ?
Anonimgrzegorz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.24 14:21 Odpowiedz
Projekt mi się podoba, trzymam kciuki
Anonimwitek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.23 13:56 Odpowiedz
i jest nowy Hammer Bold , następca Energy? przydałoby się jeszcze coś w stylu Axe Pro
Anonimwitek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.23 13:58
*Bolt
Anonimnegro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.22 12:45 Odpowiedz
mam nadzieję że Patriot dostanie sensowne podzespoły bo wygląda ciekawie
Anonimmelka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.21 12:48 Odpowiedz
City XL wygląda dobrze
AnonimKostek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.20 12:09 Odpowiedz
Jest kilka ciekawych modeli, czekam na premiery
KanKan
Administrator


Posty: 3095
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.20 14:05
Tak, kilka ciekawych smartfonów można było zauważyć, na prezentowanym stoliku. Niecierpliwie też czekamy na pierwsze zapowiadane urządzenia z Oreo. Andrzej
AnonimWova
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.20 20:21
To prawda, ale wszystko przebija nowość, która już jest na rynku Hammer Blade.
AnonimDonia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.20 11:58 Odpowiedz
Fajnie, że wprowadzą też aktualizacje, to na pewno spory plus
Anonimalex
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.20 00:05 Odpowiedz
Może jakiś telefon z Androidem One?
AnonimUvido
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.19 20:29 Odpowiedz
Oreo w aktualizacjach i własny telefon. Jak widać polska firma też może. Nie spodziewałem się tego po myPhone. Brawo
AnonimXers
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.19 12:35 Odpowiedz
To będzie pierwszy, prawdziwy telefon zaprojektowany w Polsce. Będzie trzeba go kupić.
Anonimtomcio
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.19 01:24 Odpowiedz
Fajnie, że się rozwijają, a te nowe modele wyglądają ciekawie.
AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.18 19:55 Odpowiedz
I tym razem myPhone udowodniło, że też potrafi zaprojektować telefon. Co prawda nie jest to ajfon i zdecydowanie prosty telefon, ale zawsze to urządzenie jak prawdę mówią znad Wisły. Super
AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.18 10:18 Odpowiedz
Aktualizacje do Oreo? - poważnie? A tak poza tym tylko gratulować wyników

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)