REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-10-14 15:03 | Telefony | mpay | nfc
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

mPay Wallet, czyli najbezpieczniejszy portfel w technologii MasterPass

Spółka mPay zaprezentowała nowy produkt poszerzający dotychczasową ofertę – mPay Wallet, czyli certyfikowany portfel w technologii MasterPass. Jest to dopiero drugie pozabankowe wdrożenie tej technologii na polskim rynku. MasterPass to usługa typu „portfel elektroniczny”, w którym zarejestrować można swoje karty płatnicze i dokonywać zakupów w sklepach internetowych bez konieczności każdorazowego podawania danych karty.

Rozwiązanie to samo w sobie jest bardzo bezpieczne, głównie za sprawą weryfikacji na etapie zakładania portfela i dodawania kart do systemu. Standardowo płatności zabezpieczane są tzw. mPIN-em, czyli czterocyfrowym PIN-em eliminującym konieczność korzystania z kodów CVV/CVC dostępnych na karcie. Spółka mPay poszła o krok dalej.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa było wprowadzenie do mPay Wallet uwierzytelniania metodą OTP, czyli za pomocą każdorazowo wysyłanego SMS-a.

Prowadzenie projektu takiego jak mPay Wallet to ogromna odpowiedzialność, która nie toleruje żadnych kompromisów w kwestiach bezpieczeństwa. Naszym priorytetem było zaoferowanie najbezpieczniejszego, z punktu widzenia użytkowników, portfela w technologii MasterPass na polskim rynku. Właśnie dlatego standardowo stosowane uwierzytelnianie z pomocą mPIN-u zastąpiliśmy gwarantującym maksymalne bezpieczeństwo uwierzytelnianiem OTP – czyli kodem SMS wysyłanym każdorazowo do właściciela portfela przy każdej transakcji. Eliminuje to możliwość włamania na konto, lub ryzyko, że ktoś wykradnie nam dane do logowania – mówi Maciej Orzechowski, nowy prezes mPay S.A.

mPay Wallet w początkowej fazie jest dostępny w wydaniu przeglądarkowym. Z czasem, spółka planuje również udostępnić portfel w formie aplikacji mobilnej, czyniąc go w całości spójnym z obecną aplikacją mPay, która na dzień dzisiejszy umożliwia m.in. opłacenie postoju w strefie płatnego parkowania czy kupienie biletu w komunikacji miejskiej, a także przekazywanie środków pomiędzy użytkownikami.

mPay S.A. to polski dostawca rozwiązań z obszaru m-płatności. Spółka działa na rynku od 2003 roku, tworząc i rozwijając innowacyjne instrumenty umożliwiające realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay umożliwiająca m.in. kupowanie biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za płatne parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu.

źródło: mPay 

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | mpay | nfc Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 207

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)