REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-29 13:47 | Telefony | mpay | mastercard | nfc
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

mPay i Mastercard - bilety komunikacji miejskiej za 1 zł przez telefon

System płatności mobilnych mPay zbija ceny biletów komunikacji miejskiej. Dzięki promocji zorganizowanej wspólnie z Mastercard pasażerowie mogą kupować je za symboliczną złotówkę. Warunkiem jest dokonanie zakupu w aplikacji mPay, z wykorzystaniem portfela cyfrowego Masterpass. Celem inicjatywy jest zachęcenie użytkowników komórek do tej wygodnej formy płatności bez kolejek i poszukiwania drobnych.

mPay - najdłużej działająca w Polsce aplikacja do płatności komórką - pozwala kupować bilety komunikacji publicznej w kilkudziesięciu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Dzięki trwającej obecnie akcji pasażerowie mogą podróżować znacznie taniej, płacąc za przejazdy zaledwie złotówkę. Celem promocji, którą mPay organizuje wspólnie z Mastercard, jest zachęcenie użytkowników do kupowania biletów telefonem komórkowym, za pomocą karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass, dostępnym w aplikacji mPay pod nazwą mPay Wallet. Obecnie jest to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza forma płatności życia codziennego.

Z tańszych przejazdów mogą korzystać użytkownicy mPay, którzy kupują bilety przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu mPay Wallet. Promocją objęte są bilety jednorazowe i czasowe do 90 minut, których cena nie przekracza 9 zł. Rabat zostanie naliczony automatycznie podczas każdej transakcji zrealizowanej w czasie trwania akcji.

Karty płatnicze z logo różnych banków i organizacji płatniczych można podłączyć do mPay w dowolnym momencie, bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki "Karty płatnicze" i założyć swój mPay Wallet. Można również skorzystać ze strony internetowej www.wallet.mpay.pl.

Masterpass to usługa Mastercard pozwalająca klientowi zarejestrować karty płatnicze w cyfrowym portfelu dostępnym pod marką wydawcy, np. w mPay Wallet. Wybierając metodę płatności Masterpass, użytkownik nie musi każdorazowo wpisywać danych karty płatniczej, a jedynie wybrać dowolną z kart zapisanych w portfelu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zabezpieczeń dane kart płatniczych zapisanych w Masterpass są w pełni bezpieczne. Nie są one też udostępniane sprzedawcom. Tej metody płatności można używać w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych na całym świecie, tam gdzie widoczne jest logo Masterpass.

Bilety za złotówkę to zachęta do zmiany przyzwyczajeń związanych z płatnościami za podróżowanie – mówi Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu mPay S.A. – Wystarczy jeden zakup przez komórkę, aby spowodować przejście na te formę płatności już na zawsze. Wygoda i szybkość tego rozwiązania jest po prostu bezkonkurencyjna – dodaje Orzechowski.

Nasze badania rynkowe potwierdzają, że Polacy coraz chętniej korzystają ze swoich telefonów do kupowania cyfrowych usług i mobilnego płacenia, ponieważ wierzą, że jest to szybkie, wygodne i bezpieczne. Te trzy kluczowe zalety oferuje Masterpass, dzięki któremu płacenie kartą w sieci i w aplikacjach jest prostsze niż wykonanie przelewu. Mastercard zapewnia też najwyższe standardy bezpieczeństwa, które w przypadku mPay Wallet, oprócz zwyczajowych zabezpieczeń, obejmują też uwierzytelniane mPIN-em, czyli 4-cyfrowym kodem nadawanym przez właściciela karty – mówi Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju nowego biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS i Windows Phone. promocja będzie trwała do 31 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania przeznaczonych na nią środków w kwocie 80 tys. zł. Jej pełny regulamin jest dostępny tutaj.

źródło: mPay

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | mpay | mastercard | nfc Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimAhmed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.30 08:37 Odpowiedz
A co gdy podczas kontroli biletów w autobusie rozładuje mi się telefon a wcześniej oczywiście kupiłem bilet w mPay ? Czy wtedy jest naliczana kara ?
Anonimroman
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.30 10:50
kiedys o tym czytalem i niby mozesz sie odwolywac wtedy od tego

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 17

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)