REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-05-10 08:21 | Rynek | rynek | mpay | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

mPay: wyniki za I kwartał 2014 roku

mPay zaprezentował raport finansowy za pierwszy kwartał 2014 rok. Osiągnięte w minionym kwartale dobre wyniki finansowe, a zwłaszcza zysk netto na poziomie 154 tyś. zł są efektem optymalizacji działalności operacyjnej spółki oraz nowej strategii na lata 2014 – 2016. Spółka w raporcie przedstawia istotne kierunki rozwoju zawarte w szczegółowej strategii na lata 2014-2016:

  • unowocześnienie i rozwój platformy technologicznej co pozwoli na zdecydowaną poprawę konkurencyjności,
  • kontynuacja pozyskania nowych miast dla usług sprzedaży biletów komunikacji miejskiej oraz parkowania,
  • dalszy rozwój partnerstwa z organizacją płatniczą Mastercard w oparciu m.in. o współpracę z bankami
  • wprowadzenie nowych usług i funkcjonalności do portfolio oferty wykorzystanie synergii we współpracy z Grupą „LEW” posiadającą ogólnopolską sieć terminali w zakresie rozbudowy sieci akceptacji usług płatniczych
  • wprowadzenie usług mPay na rynki zagraniczne. Udział w targach i misjach gospodarczych za granicą
  • potwierdził zainteresowanie systemem mPay w innych krajach i możliwości ekspansji zagranicznej przy wykorzystaniu technologii mPay.

Z zadowoleniem przyjmujemy fakt, że opracowana przez nas strategia oraz dokonane zmiany w organizacji spółki przyniosły efekty w tak krótkim czasie. Na uwagę zasługuje stałe zacieśnianie współpracy z właścicielem Grupą „LEW” S.A. Od początku współpracy skupialiśmy się na synergiach jakie obie spółki mogą osiągnąć. Obecnie mPay S.A. jest na etapie przygotowania nowych produktów których kształt wynika ze zidentyfikowanych synergii. Celem mPay S.A. jest stworzenie nowoczesnej instytucji finansowej funkcjonującej zarówno na rynku Polskim jak i na rynkach światowych. — powiedział Jacek Bykowski, Prezes Zarządu mPay S.A.

W dniu 19 marca 2014 roku spółka mPay S.A. podpisała umowę na dofinansowanie projektu „Promocja usługi płatności mobilnych mPay S.A. na rynku międzynarodowym”. W ramach projektu w I kwartale 2014 roku spółka brała udział w największych na świecie targach mobilnych mobile World Congress 2014 w Barcelonie, Targach Cebit 2014 w Hanowerze oraz uczestniczyła w misji gospodarczej w USA i w Hiszpanii. W trakcie imprez targowych nawiązano kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować rozwojem usług mPay poza granicami Polski

Rozpoczęty w lutym 2014r. program eksportu technologii mPay na rynki zagraniczne, dzięki wsparciu w postaci środków z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w krótkim czasie przyniósł efekty w postaci wielu kontaktów handlowych jak również podmiotów zainteresowanych współpracą w uruchomieniu systemu mPay na rynkach zagranicznych. Obecnie spółka jest na etapie negocjacji umów z co najmniej dwoma podmiotami spoza rynku europejskiego. W kolejnych kwartałach 2014 roku spółka planuje jeszcze bardziej zintensyfikować działania eksportowe. — powiedział Andrzej Okoń, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu mPay S.A.

Raport kwartalny za I kwartał 2014 roku: Tutaj

źródło: mPay

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | mpay | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 17

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)