REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-02-15 06:02 | KnowHow | mozilla | firefox | rynek | system
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Mozilla - koniec smartfonów z Firefox OS, co dalej z systemem

Ostatnio Mozolla ogłasiła, że przestanie oferować smartfony u operatorów. Głównym powodem tej decyzji był brak możliwości stworzenia unikalnej na rynku oferty dla użytkowników. Producent, jak informuje zawiódł również przy budowie całego ekosystemu. Zespół i cała społeczność stworzyła imponującą platformę, niestety sytuacja na rynku smartfonów nie sprzyjała Mozilli.

Decyzja ta sprawiła, że podjęto kolejne kroki w sprawie przyszłych wersji Firefox OS, jako że Mozilla testuje rozwiązania Connected Devices. Aby poświęcić temu projektowi całą uwagę opracowano plan zakończenia projektu smartfonów wraz z wersją Firefox OS 2.6. To oznacza również koniec Firefox Marketplace na różnych platformach: smartfony, Firefox na komputery i Firefox na Androida.

Mimo tego, że prace Mozilli nad systemem dla smartfonów zostaną zakończone z wersją 2.6, będzie on wciąż wykorzystany przy Smart TV i innych urządzeniach w przyszłości. - Nasza platforma jest jak zawsze otwarta dla wolontariuszy, współpracowników i entuzjastów, którzy chcą ją ulepszać i dodawać nowe paczki aktualizacji - informuje Mozilla

Nie ma żadnych zmian w planach dotyczących współpracy z firmą Panasonic i linii produktów Smart TV. Cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad platformą Smart TV opartą na Firefox OS 2.6 i kolejnych. Skupimy się również na tworzeniu treści oferowanych na Smart TV - dodaje Mozilla.

Ciężka praca oraz powstały w jej wyniku kod są dobrą podstawą do dalszych prac nad Connected Devices oraz Siecią jako platformą. Do tego producent, jak informuje dodał ponad 30 WebAPI i udowodnił, że sieć jest wystarczająco elastyczna, żeby wspierać produkty od smartfonów po telewizory – jest to także doskonały punkt wyjściowy do przejścia na kolejny etap prac przy Connected Devices.

Kolejne kroki przy Connected Devices

Ostatnio ogłoszono, że Mozilla skupi się teraz na rozwoju Connected Devices i teraz dzielić się aktualizacjami w kwestii nowych produktów, nad którymi pracuje w obszarze Internetu Rzeczy.

Pracujemy nad Product Innovation Process – procesem, który pomoże nam wyznaczyć ścieżki rozwoju naszych nowych produktów w zakresie Internetu Rzeczy. Ten proces motywuje nas do myślenia o pomysłach jak o start-upach, gdzie zespoły pracujące nad nimi muszą pokazać korzyści dla konsumentów na wszystkich etapach procesu tworzenia: weryfikacja (czy istnieją problemy do rozwiązania), stworzenie produktu (czy na rynku jest miejsce na taki produkt), i skalowanie.

Na dziś mamy projekty, które już przeszły pierwsze testy, takie jak SmartTV (sukces odniesiony wraz z Panasonic) oraz nowe inicjatywy takie jak FoxLink (osobisty Internet Rzeczy) i Vaani. Pracujemy nad tym, aby projektem mogły wkrótce zająć się osoby spoza organizacji.

Oczywiście Boot to Gecko (b2g) pozostaje otwartym systemem operacyjnym, umożliwiającym dalszą pracę na nim.

Wchodzimy w ekscytujący obszar, jakim jest Internet Rzeczy, aby upewnić się, że użytkownicy mogą wybrać interoperacyjne, otwarte rozwiązania, a my będziemy mogli dbać o ich prawa do ochrony danych i prywatności. To w Mozilli robimy najlepiej, a pojawiające się szanse i wyzwania sprawiają, że możemy skupić się na tej nowej, niezwykle interesującej fazie rozwoju Internetu - informuje Mozilla.

źródło: Mozilla

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mozilla | firefox | rynek | system Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmac
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.15 11:13 Odpowiedz
Poddali sie w chwili gdy szlo im najlepiej, najwiecej bylo zrobione, wielka szkoda.
AnonimYed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.15 10:09 Odpowiedz
Szkoda, zawsze to była alternatywa do andka. Niestety chyba słabo rozwijana i brak zainteresowania programistów zabił ten system. Teraz kolej na windę i bb i pozostanie ruina.
Anonimmac
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.15 11:18
Windows Porazka to gorsza kopia Zdradoida, niewiele lepsza, a bardziej zamknieta. Kupujesz telefon z WP == wlasnie skazales sie na uslugi i OS tylko od M$. Wspolczuje. Obecnie jedyne alternatywy to SailfishOS i Ubuntu Touch (czy jak ono sie tam nazywalo). Niestety jedni i drudzy oferuja urzadzenia na kieszen co najwyzej mieszkanca Europy Zachodniej (i to tych bardziej zamoznych krajow). Ubuntu to juz w ogole urzadzilo sobie skok na kase bo ich telefon najtanszej wersji kosztujer 170eu, a bazuje na rozwiazaniach telefonow, ktore w Polsce dostaniemy za 299-399zl w oficjalnej dystrybucji. Tak wiec wielka szkoda, ale grupa docelowa krajow Ewuropy Srodkowej i Wschodniej tego nie kupi i nie rozwinie.
Jaro070Jaro070
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 153
Zarejestrowany:
2011-04-05 18:17:59
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.15 12:48
FFOS to alternatywa co najwyżej dla S40.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)