REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-23 08:43 | Rynek | internet | raport
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Mobilny Internet w Polsce - Orange oraz Plus liderami szybkości LTE

RFBenchmark przedstawił krótką analizę szybkości mobilnego Internetu w Polsce na podstawie pomiarów wykonywanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Dokonano agregacji wyników na podstawie comiesięcznych Raportów prędkości w roku 2017.

Internet LTE

Według pomiarów najlepszy wynik podczas pobierania danych oferuje Orange (31,37 Mbps – czerwiec), na drugim miejscu jest Plus (29,61 Mbps – czerwiec/lipiec), następnie T-Mobile (22,53 – maj/wrzesień), a na końcu Play (13,2 Mbps – luty). Najstabilniejszą siecią pod względem szybkości pobierania danych był T-Mobile, natomiast najmniej widoczne fluktuacje były w Play. Orange oraz Plus od początku roku prezentują trend wzrostowy dla prędkości pobierania danych. Ciągły wzrost spowodowany jest rozwojem infrastruktury operatorów, m.in. rozbudową stacji bazowych z agregacja pasm w LTE. W Play od czerwca prędkość pobierania zauważalnie spada. Najlepszymi miesiącami pod względem wysyłania danych dla poszczególnych sieci były: czerwiec (15,31 Mbps – Orange), styczeń (9,70 Mbps – Play), czerwiec i lipiec (16,80 Mbps – Plus) oraz marzec (12,10 Mbps – T-Mobile). Trend wzrostowy dla szybkości wysyłania danych prezentują również Orange oraz Plus. W sieci Play (od czerwca) i T-Mobile (od marca) widoczny jest trend spadkowy. Wartość PING-u dla wszystkich sieci utrzymuje stały poziom.

Internet 3G

Najlepszymi miesiącami pod względem szybkości pobierania danych były: czerwiec i lipiec (6,50 Mbps – Orange), marzec (4,30 Mbps – Play), styczeń (6,50 Mbps – Plus) i wrzesień (6,06 Mbps – T-Mobile). Od stycznia do czerwca prędkość pobierania danych w sieci Plus systematycznie spadał po czym od lipca zaczął wzrastać. W roamingu krajowym sieci Play widać systematyczny spadek szybkości pobierania danych. Prawdopodobnie jest to efekt wprowadzonego sztucznie ograniczenia szybkości przez fioletowych do 1,5 Mbps. Szybkość wysyłania danych w sieci Play utrzymuje w miarę stałą wartość, tutaj również fioletowi założyli lejek do 1 Mbps. W Orange oraz Plusie szybkość wysyłania danych cechowała się zmiennością w przedziale od 1,5 do 2,5 Mbps w przeciągu ostatnich 9 miesięcy. Najbardziej stabilną siecią pod względem wartości PING-u był Orange, natomiast najmniej Play.

Przewidywane prognozy na koniec roku oraz początek 2018 są optymistyczne ze względu na ciągłą rozbudowę infrastruktury przez operatorów. Wciąż rosnąca liczba stacji bazowych z agregacja nośnych oraz zwiększające się wykorzystanie nowoczesnych terminal z LTE CA przez użytkowników owocować będzie rosnącymi przepustowościami mobilnego Internetu.

Pełny raport RFBenchmark

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | internet | raport Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.23 13:19 Odpowiedz
Plus? Chyba kogoś fantazja poniosła. Plus to zastój.
Anonimtaa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.23 10:52 Odpowiedz
Super oferta... Tylko jak wziąłem na testy, to net okazał się zapchany na maxa i osiągniecie 2mbit było sukcesem... Także zależnie od zapchania BTSów.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 267

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)