REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-20 07:17 | PDA & Navi | mio | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

MioSMART - do monitorowania domu w jak najlepszy sposób

Widok, ruch i niespodziewane wejście – to aspekty, które monitoruje nowa gama inteligentnych urządzeń MioSMART, zapewniając zwiększenie bezpieczeństwa domu i jego mieszkańców. Marka rozszerza portfolio o inteligentne rozwiązania dla domu i zapowiada dalszą ewolucję.

MioSMART
MioSMART

Kiedy myślisz o futurystycznym, w pełni zautomatyzowanym domu masz na myśli sceny rodem z animowanego serialu „The Jetsons” lub technologie kosztujące majątek? Systemy smart home już dawno przestały istnieć jedynie w wyobraźni wizjonerów i stały się dostępne dla każdego. Na rynku technologicznym zaczęły pojawiać się rozwiązania, które – mimo skromniejszych możliwości – dla wielu użytkowników mogą okazać się w zupełności wystarczające. Jednym z nich jest gama bezprzewodowych urządzeń z serii MioSMART. Kompletny zestaw, Essential Kit, który od grudnia znajduje się w portfolio firmy Mio, składa się z 5 współpracujących ze sobą elementów: domowej kamery z kartą SD, dwóch czujek (ruchu oraz otwarcia drzwi/okna), serwera osobistej chmury i centralnego koncentratora, który łączy system z komputerem lub urządzeniami przenośnymi.

System zapewnia wszystko co potrzebne do monitorowania domu w jak najlepszy sposób. Tworząc MioSMART skupiliśmy się na prostej obsłudze i przystępnej cenie produktu, by był on dostępny dla każdego, kto chce zadbać o bezpieczeństwo domu i swoich bliskich. Dostarczone rozwiązania mają przede wszystkim zapewnić komfort psychiczny, który pozwala skupić się na sprawach dnia codziennego bez zamartwiania się, czy w domu jest wszystko w porządku – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CCE, MiTAC Europe.

Miej oko na dom

Jednym z najważniejszych elementów inteligentnych domów przyszłości jest kamera domowa. Oferowany przez Mio model VixCam C10 służy do monitorowania domu, garażu, najbliższych osób czy zwierząt, a nawet prowadzenia rozmów przez dwukierunkowe wejście/wyjście audio.

Kamera VixCam może być używana także niezależnie od całego systemu MioSMART. W tym celu wystarczy zainstalować darmową aplikację na smartfona, zeskanować kod kamery, połączyć się z domowym routerem i już mieć dostęp do monitoringu pomieszczenia.

Obraz nagrywany jest w jakości HD (720 p) i zapisywany w kompresji H.264 dla jak najlepszej jakości plików przy możliwie najmniejszym ich rozmiarze. Kamera została wyposażona w szeroki kąt widzenia 85 stopni. Dzięki wbudowanemu systemowi noktowizyjnemu, pozwala nagrywać video również w nocy. W tym celu kamera została wyposażona w 9 diod IR, co pozwala na widoczność do 9 metrów. Jest kompatybilna z kartami SD do 32 GB.

Użytkownik może zamontować kamerę prawie wszędzie. Jej konstrukcja pozwala na montaż w pionie, w poziomie lub pod dowolnym kątem. Podstawa kamery jest wyposażona w magnetyczną stopkę, co umożliwia jej zamocowanie na dowolnej metalowej powierzchni. W komplecie z kamerą użytkownik otrzymuje także akcesoria montażowe do zamocowania urządzenia na innych powierzchniach.

MioSMART
MioSMART

Domowa chmura – przechowuj i dziel się

Obraz z kamery domowej, oprócz dołączonej do zestawu karty SD 16 GB, jest zapisywany na miniserwerze plików NAS S10. Urządzenie ma tę zaletę, że wraz z aplikacją pozwala na bezpieczne przechowywanie nagrań. Można je umieścić w innym miejscu (np. domu zaufanego sąsiada), chroniąc przed intruzami.

To małe i dyskretne urządzenie pełni jeszcze jedną ważną funkcję. Ulubiona muzyka, zdjęcia z wakacji, książki, ważne dokumenty często magazynowane są na różnego rodzaju nośnikach pamięci. Gromadzenie coraz większej ilości danych rozrzuconych po kilkudziesięciu różnych nośnikach wprowadza bałagan, który niejednokrotnie może prowadzić do utraty ważnych plików i dokumentów. Porysowana płyta CD czy zagubiona niewielka karta microSD – brzmi znajomo? Serwer NAS S10 współpracuje z nośnikami danych do 4 TB i zapewnia kompatybilność ze standardowym nośnikiem pamięci USB 2.0 (pendrive) i dyskami twardymi. Dzięki temu pozwala bezpiecznie przechowywać i udostępniać autoryzowanym użytkownikom wszystkie pliki, w tym filmy, zdjęcia, muzykę, pliki biurowe i oczywiście nagrania z kamery domowej. Dzięki temu, możesz odtwarzać, przeglądać i udostępniać to co chcesz, w każdym miejscu i o każdej porze.

Inspektor detektor

Zainstalowanie w domu odpowiednich czujników, szczególnie w połączeniu z kamerą, to najlepszy sposób, żeby zapewnić sobie komfort psychiczny, związany z pewnością, że dom i bliscy są bezpieczni. Do zestawu dołączone zostały dwa sensory – R12 i R14. Pierwszy z nich służy do monitorowania drzwi wejściowych, okien czy nawet szuflad lub skrytek z drzwiczkami. Za każdym razem, gdy nastąpi niepożądane otwarcie danego miejsca, czujka powiadomi o tym właściciela i innych autoryzowanych użytkowników za pośrednictwem aplikacji MioSMART. Na podobnej zasadzie działa czujka R14 wyposażona w detektor ruchu, która wykrywa obecność intruza w promieniu widzenia do 120 stopni i w zasięgu od 3 do 12 metrów. Oba sensory są zasilane standardowymi bateriami AAA, które wystarczą na 1 rok działania i są łatwe do wymiany. Posiadają również system sygnalizacji o niskim poziomie baterii, dzięki któremu zobaczysz, kiedy należy je wymienić.

Wszystkie czujniki można w łatwy i szybki sposób sparować z koncentratorem G10. To on stanowi połączenie między sensorami a routerem. Wystarczy przy użyciu stabilnego sygnału RF 2,4 GHz, połączyć koncentrator z aplikacją MioSMART za pomocą funkcji parowania i rozpocząć monitorowanie domu. System można rozbudować w zależności od potrzeb – jeden koncentrator może obsłużyć do 64 czujek.

Co ważne, koncentrator potrafi działać także bez sieci Wi-Fi – może wysyłać i odbierać dane poprzez modem GSM, z którym komunikuje się poprzez wbudowany port USB. Zatem nawet przy awarii prądu czy odcięciu internetu do domu MioSMART nadal będzie monitorował otoczenie i wysyłał alerty.

Na tym nie koniec

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, rozwiązania MioSMART będą ciągle ewoluować dzięki opracowaniu nowych produktów. Już wkrótce zestaw będzie można uzupełniać o kolejne, kompatybilne elementy, w tym m.in. inteligentne gniazdka, czujki dymu i ciepła, sensor CO/CO2, wewnętrzne i zewnętrzne syreny alarmowe czy przyciski SOS, służące do szybkiego powiadamiania właściciela i autoryzowanych użytkowników, a w późniejszych fazach nawet mobilne roboty obserwujące otoczenie za pomocą kamery.

Inteligentny dom w kwadrans

Dużą zaletą systemu jest jego bezprzewodowość oraz łatwy i szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie. Do zainstalowania poszczególnych elementów służy kompatybilna z systemami Android i iOS aplikacja MioSMART. Po zamontowaniu poszczególnych elementów i podłączeniu telefonu lub tabletu do internetu wystarczy zeskanować znajdujący się na opakowaniu kod QR, który błyskawicznie dodaje wszystkie niezbędne informacje o produkcie podczas procesu instalacji.

Jedna aplikacja do kontroli wszystkich rozwiązań

Produktami można łatwo sterować za pomocą jednej aplikacji. Oprogramowanie może być używane nawet przez 4 użytkowników. Dzięki temu, w przypadku np. zgubienia telefonu, użytkownik może skorzystać z aplikacji za pomocą innego smartfona, co daje poczucie bezpieczeństwa wynikającego z dzielonego dostępu.

Dodatkowo aplikacja MioSMART ma także funkcję obsługi grupowej. Daje możliwość połączenia urządzeń w wybraną przez siebie grupę (np. „Dom” lub „Biuro) i udostępnienia jej na głównej stronie aplikacji. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać lepszy obraz sytuacji, co jest szczególnie istotne, gdy użytkownik posiada wiele rozwiązań MioSMART monitorujących różne miejsca.

Cena i dostępność

Pierwsze produkty są dostępne w sprzedaży od 19 grudnia 2016 r. Kompletny zestaw pięciu urządzeń wraz z kartą SD 16 GB jest dostępny w preferencyjnej cenie 1199 zł. Przyszłym użytkownikom spodobać się może spora elastyczność systemu. Konsumenci mogą wybierać również między dwoma zestawami startowymi, VixCam Starter Kit (999 zł) i Sensor Starter Kit (649 zł), które dają możliwość wzbogacenia o kolejne elementy. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach są dostępne na stronie producenta www.mio.com/pl.

źródło: MiTAC

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mio | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimradish
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.24 03:13 Odpowiedz
Miosklep.pl znajdziesz tam pełne zestawy a także pojedyncze elementy.
Anonimduch
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.20 10:57 Odpowiedz
Wszystko fajnie, poza tym że na podanej stronie kompletnie nic nie ma o tym zestawie. Wpisałem w ich wyszukiwarkę i znalazło ZERO.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Huawei B529 - mobilny router stacjonarny (wideo)
Huawei B529Huawei prezentuje nowy router, który wyróżnia się nie tylko szybkością przesyłania danych, ale również eleganckim wyglądem. Co więcej, dzięki wbudowanej baterii może służyć również jako mobilne centrum internetu nawet dla 32 urządzeń jednocześnie. Router umożliwia odbiór danych z prędkością do 300Mbit/s oraz wysyłanie z szybkością do 50Mbit/s. Huawei B529s-23a dostępny jest w ofercie abonamentowej T-Mobile.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 654

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)