REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-24 07:41 | PDA & Navi | mio | nawigacja | wideorejestrator
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Mio liderem polskiego rynku kamer samochodowych

Mio było najchętniej wybieraną marką wideorejestratorów w Polsce w I półroczu 2017 r. I choć na rynku działa wielu graczy, tajwański producent utrzymuje znaczącą przewagę nad swoimi konkurentami, o czym świadczą zaprezentowane przez markę wyniki finansowe.


Na koniec drugiego kwartału bieżącego roku Mio dostarczyło polskim klientom o 33 proc. więcej wideorejestratorów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tym samym, marka umocniła pozycję największego w Polsce dostawcy kamer samochodowych. Obecnie Mio posiada aż 28 proc. udziału w rynku w ujęciu wolumenowym oraz 50 proc. w wartości sprzedaży.

To był bardzo aktywny czas dla Mio w Polsce. W ciągu ostatniego półrocza w portfolio marki znalazło się wiele nowych produktów. W kategorii kamer samochodowych naszym dużym sukcesem było wprowadzenie siódmej generacji wideorejestatorów MiVue, które dzięki swojej innowacyjności stały się wyznacznikiem trendów i zmieniły oblicze rynku – mówi Mariusz Manowski, CEE Country Director firmy MiTAC.

Mio MiVue C330, C320 - kierowca widzi i rejestruje

Co pokochali Polacy?

Największą popularnością konsumentów cieszą się urządzenia budżetowe, jak na przykład modele MiVue C330, C335, C320 i C325. Warto jednak zaznaczyć, że wśród Polaków coraz widoczniejszy staje się trend wybierania zaawansowanych modeli wysokiej jakości. Za doskonały przykład posłużyć może seria wielofunkcyjnych urządzeń 2-w-1, MiVue Drive, będących połączeniem nawigacji i wideorejestratora.

Rozwój technologiczny nabiera tempa

Po pierwszym półroczu średni koszt zawieranych transakcji wzrósł o ok. 5 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Choć średnia cena zakupu wideorejestratora jest porównywalna z poprzednim rokiem, oferowane urządzenia zawierają więcej funkcji i są coraz bardziej zaawansowane technologiczne.

Mio MiVue 785 - w trosce o bezpieczeństwo jazdy za 649 zł

Za przykład posłużyć może najnowsza, siódma generacja wideorejestratorów MiVue, w których producent zaimplementował unikalne na rynku rozwiązania. Dzięki niezwykle czułemu sensorowi Sony Starvis, nastąpiła poprawa parametrów jakości nagrywanego obrazu, co jest ważne chociażby w nagraniach nocnych lub podczas jazdy pod słońce.

Udoskonalona została także technologia ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), którą do niedawna można było zobaczyć tylko w luksusowych samochodach. System zapewnia bezpieczeństwo podróżujących poprzez wykrywanie linii drogowych i generowanie ostrzeżeń dźwiękowych dla kierowcy, jeśli pojazd zaczyna zmieniać swój pas ruchu lub gdy jest narażony na ryzyko bezpośredniego zderzenia.

Mio MiVue 792 WIFI Pro - podwójny monitoring i ciśnienie pod kontrolą

Ponadto, urządzenia posiadają szereg nowoczesnych udogodnień, jak np. dotykowy ekran, WIFI z funkcją transmisji na żywo na Facebooku czy wbudowany Bluetooth, który daje możliwość współpracy z telefonem komórkowym.

Nowe kamery, dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów, umożliwiają również rejestrację tego, co dzieje się z tyłu pojazdu (dzięki tylnej kamerze MiVue A20) czy monitorowanie ciśnienia w oponach (czujniki TPMS).

Prognozy na przyszłość

Choć według ekspertów, krajowy rynek wideorejestratorów samochodowych jest już rynkiem dojrzałym i nasyconym, przedstawiciele firmy przewidują, że zainteresowanie wideorejestratorami będzie utrzymać się na stałym, wysokim poziomie także w kolejnych miesiącach 2017 roku. Największy wzrost popytu na tego typu urządzenia jest widoczny w okresie od czerwca do września, czyli w czasie wakacyjnych wyjazdów. Kierowcy, stają się coraz bardziej przezorni i chcą zadbać o swoje interesy wcześniej, zanim stanie się coś nieprzewidzianego. Warto również zaznaczyć, że wideorejestrator za szybą samochodu łagodzi obyczaje innych użytkowników dróg, przyczyniając się tym samym do poprawy naszego bezpieczeństwa – mówi Mariusz Manowski.

źródło: MiTAC

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mio | nawigacja | wideorejestrator Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 1

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)