REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-18 13:34 | Rynek | evio | rynek | technologia | telewizja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Migracja z systemu CA do DRM może być prosta

Dzisiejszy świat opiera się na obsłudze wielu urządzeń, wykorzystywanych w dowolnym miejscu i o dowolnej porze – nieustanne „podłączenie do sieci” wymaga coraz bardziej elastycznych i bezpiecznych rozwiązań chroniących zawartość treści. Starsze systemy, a do takich należy CA, nie są w stanie wspierać funkcji, jakich świat dziś potrzebuje. Pojawia się zatem pytanie: jak zaadaptować DRM do potrzeb i oczekiwań widzów?


Odpowiedzią na to pytanie jest eDRM™ - rozwiązanie stworzone przez EVIO we współpracy z firmą Intertrust, które zaprezentowane zostało na zakończonych właśnie targach IBC w Amsterdamie (14-18 września 2017). eDRM to otwarty system ochrony treści dla urządzeń i usług konsumenckich bazujący na systemie Marlin DRM licencjonowanym przez firmę Intertrust. Oferuje zaawansowane zarządzanie prawami autorskimi do odtwarzania treści dostarczanych przy pomocy mobilnych, szerokopasmowych i innych popularnych technologii dystrybucyjnych.

Jakie są cztery główne korzyści systemu eDRM?

    1) eDRM to pierwszy system, który działa zarówno w sieciach szerokopasmowych jak i jednokierunkowych (telewizja naziemna, satelitarna)

    2) eDRM to utrzymanie tego samego poziomu bezpieczeństwa – aktualizuje się bez konieczności kosztownej wymiany sprzętu czy kart szyfrujących.

    3) Utrzymywanie systemu CA podwyższa koszt oprogramowania o 20%, podczas gdy korzystanie z systemu eDRM podwyższa ten koszt jedynie o 0,5%.

    4) eDRM to system oparty na otwartym standardzie bazującym na systemie Marlin DRM, wykorzystywanym przez największe studia w Hollywood i zainstalowanym na ponad 250 milionach urządzeń na całym świecie.

Wdrożenie systemu eDRM odbywa się bez kosztownej wymiany sprzętu oraz kart szyfrujących, co pozwala na globalne oszczędności – implementacja systemu eDRM to mniej niż jedna trzecia kosztu systemu CA.

EVIO wdrożyło system eDRM u ponad dwustu operatorów ISP w Polsce. Oferujemy szeroki zakres modeli wdrożeniowych, w tym także nasz model bezinwestycyjny wykorzystujący usługi EVIO w chmurze. System eDRM może współistnieć z aktualnym modelem CA i korzystać z tej samej infrastruktury, co umożliwia migrację między systemami we właściwym dla operatora tempie” – mówi Przemysław Gnitecki (CEO EVIO).

Talal Shamoon (CEO Intertrust) podkreśla: „Współpracujemy z firmą EVIO ściśle od ponad 10 lat. To nasz zaufany partner, dlatego nie mieliśmy wątpliwości przy podjęciu decyzji o wprowadzeniu systemu stworzonego przez EVIO w nasze struktury”.

Od ponad siedmiu lat EVIO jest partnerem technologicznym operatorów kablowych oraz ISP. EVIO jest także właścicielem i dystrybutorem marki Telewizja Światłowodowa kierowanej do operatorów telekomunikacyjnych oraz abonentów końcowych.

źródło: EVIO

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | evio | rynek | technologia | telewizja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)