REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-02 18:48 | KnowHow | microsoft | windows10s | software
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Microsoft wprowadza Windows 10 S i nowe urządzenia dla uczniów i nauczycieli

Podczas konferencji w Nowym Jorku firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie nowych produktów oraz usług edukacyjnych, inspirowanych pracą nauczycieli i uczniów. Są to: Windows 10 S – nowe doświadczenie systemu Windows, dodatkowe funkcjonalności w ramach Microsoft Teams, nowe funkcje edukacyjne w grze Minecraft oraz kolejne zastosowania dla rozwiązań z zakresu rzeczywistości rozszerzonej. Firma Microsoft ogłosiła ponadto wprowadzenie nowej grupy komputerów klasy PC, z Windows 10 S, przeznaczonych dla edukacji. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Surface Laptop z Windows 10 S.


Microsoft wprowadza Windows 10 S

Windows 10 S to nowe doświadczenie systemu Windows 10, zoptymalizowanepod kątem bezpieczeństwa oraz wysokiej wydajności. W Windows 10 S aplikacje pobierane przez nauczycieli i uczniów pochodzą ze Sklepu Windows, co oznacza, że zostały wcześniej zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa. Uruchamiane są w środowisku lokalnym, w bezpiecznym folderze, co pozytywnie wpływa na płynność i sprawność działania systemu. Dzięki szybkiemu logowaniu uczniowie będą mogli rozpocząć zajęcia i naukę niezwłocznie po usłyszeniu szkolnego dzwonka.

Windows 10 S
Windows 10 S

W ramach Windows 10 S użytkownicy będą mogli korzystać z pełnych wersji aplikacji desktopowych, w tym w szczególności – pełnej wersji Office 365 i wszystkich jego aplikacji, takich jak Word, Excel, OneNote czy PowerPoint. Dzięki Windows 10 S nauczyciele i uczniowie uzyskają dostęp do ulubionych i najczęściej wykorzystywanych aplikacji do nauki przedmiotów ścisłych, narzędzi edukacyjnych, aplikacji do publikacji treści, tablic interaktywnych oraz wielu innych.

Za sprawą nowej funkcji, jaką jest Pasek Podglądu (Preview Bar), dostępny w przeglądarce Microsoft Edge, wbudowanej w Windows 10 S, uczniowie będą mogli sprawniej organizować swoją naukę oraz zarządzań projektami. Funkcja Windows Ink, również dostępna w Microsoft Edge, umożliwi im sporządzanie notatek bezpośrednio na stronach internetowych oraz szybkie ich udostępnianie kolegom czy koleżankom z klasy. Przeglądarka Microsoft Edge jest kompatybilna z serwisami internetowymi, z których często korzystają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Celem przyświecającym wprowadzeniu nowej konfiguracji systemowej Windows 10 S jest dalszy rozwój partnerstwa między producentami w ramach ekosystemu Microsoft. Partnerzy firmy Microsoft, w tym Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Samsung i Toshiba, oferują od dziś szereg komputerów PC z nowym Windows 10 dla edukacji już od 189 dolarów. W kolejnych miesiącach będą także oferowali modele urządzeń z Windows 10 S o wysokiej wydajności i przystępnej cenie, a także niezwykle atrakcyjne urządzenia klasy premium.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Microsoft Teams wkracza do szkół

Microsoft Word, Excel i PowerPoint Online już dziś umożliwiają uczniom wspólne tworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym. Jeszcze w tym roku Sklep Microsoft zaoferuje nowe aplikacje zaprojektowane z myślą o środowisku lekcyjnym w ramach Microsoft Teams. Pozwolą one przenieść współpracę między uczniami i nauczycielami na nowy, wyższy poziom i sprawią, że Microsoft Teams stanie się cyfrowym węzłem dla sal lekcyjnych, w którym uczniowie i nauczyciele będą się ze sobą spotykać w celu współpracy i zdobywania wiedzy. Przy użyciu OneNote Class oraz nowych aplikacji do zadań i testów nauczyciele będą mogli w łatwy sposób rozdawać swoim uczniom materiały, oceniać ich pracę, dopasowywać poziom nauki do konkretnych uczniów czy komunikować się z nimi i ich rodzicami, a także innymi pracownikami szkoły.

Microsoft Teams pozwala również nauczycielom na wykorzystywanie bogatych i atrakcyjnych treści internetowych, zapraszanie prelegentów i wykorzystanie rozwiązań partnerów edukacyjnych, takich jak busuu, Canvas, Flipgrid oraz Kahoot!. Najważniejszy jest jednak fakt, że Teams pozwala uczniom rozwijać umiejętności w zakresie komunikacji i współpracy, które bez wątpienia przydadzą im się w przyszłości.

Minecraft. Code Builder
Minecraft. Code Builder

Code Builder dla edukacyjnej edycji Minecrafta – nauka programowania w klasie Już w ponad 100 krajach na całym świecie nauczyciele korzystają z edukacyjnej edycji Minecrafta, która wspiera kreatywność i współpracę w klasie. Minecraft stał się ulubionym programem uczniów i nauczycieli, którzy wykorzystują go do nauki zagadnień cyfrowego obywatelstwa, kreatywnego rozwiązywania problemów czy umożliwienia uczniom samodzielnej pracy z programem nauczania.

Teraz Microsoft jeszcze bardziej rozszerza zakres tej gry dzięki Code Builder, funkcji dostępnej dla edukacyjnej edycji Minecraft. Code Builder ma inspirować uczniów do poznawania podstaw i możliwości programowania poprzez połączenie otwartego świata Minecrafta z popularnymi platformami do nauki programowania, takimi jak Tynker, ScratchX czy nową platformą typu open-source autorstwa Microsoft, o nazwie MakeCode. Dzięki programowaniu gracze mogą poruszać się, budować i tworzyć nowe obiekty w grze Minecraft. Roczna, darmowa wersja próbna edukacyjnej edycji Minecrafta z rozszerzeniem Code Builder, dostępna jest już dziś wraz z Windows 10 dla szkół na całym świecie w Sklepie Microsoft.

źródło: Microsoft

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 2)
Tagi: | microsoft | windows10s | software Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimcel celowniczego
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.02 21:21 Odpowiedz
Celem tego posunięcia jest tak naprawdę przywiązanie kolejnych pokoleń do produktów Microsoft. Ma to dla tej korporacji coraz większe znaczenie, szczególnie w perspektywie rozpychania się alternatywnych systemów na desktopach i zepchnięcia MS w niebyt w dziedzinie systemów mobilnych.
AnonimNija
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.03 05:16
Taki już jest świat. Tego nie zmienisz. Pytanie czy jest alternatywa, bo ja jej nie widzę

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)