REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: rafaik2009-10-19 19:58 | Rynek | podsłych | gsm | umts | inwigilacja
rafaik
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13

Metody podsłuchu telefonu komórkowego

Ostatnio w mediach każdego dnia możemy przeczytać lub usłyszeć o aferach, korupcji, stenogramach, inwigilacji i podsłuchach. No właśnie to dzięki telefonii stacjonarnej i komórkowej niektórzy mogą podsłuchiwać o czym i z kim rozmawiamy.

Według przepisów prawa w Polsce podsłuch legalnie może wykorzystywać dziewięć formacji są to: policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Wywiad Gospodarczy, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Obecnie słysząc słowo podsłuch większośś ludzi wyobraża sobie "pluskwę" w gniazdku i słuchawce telefonicznej. Ta metoda to już jednak przeżytek obecnie stosuję się metody bardziej wyrafinowane i trudniejsze do wykrycia.

Jedną z najdroższych, ale zarazem najskuteczniejszych jest metoda "powielania BTS-a" (czyli stacji przekaźnikowej telefonii cyfrowej). Połączenie płynie przez sieć takich stacji i dociera do operatora, który przez kolejne stacje (BTS-y) łączy z odbiorcą. Osoby, które chcą podsłuchiwać rozmowę, symulują jedną z kolejnych stacji, który pośredniczy w transmisji, przechwytując tym samym treść rozmów i wysyłanych wiadomości.

Często urządzenie pośrednie może się znajdować w samochodzie, pomieszczeniu lub nawet walizce na kółkach. Nie wie o nim ani operator, ani osoba, z której komórki sygnał trafia do takiej niby-stacji. Tymczasem cała transmisja idzie właśnie tamtędy. Owszem, operatorzy szyfrują sygnał. Ale te zabezpieczenia specjaliści już dawno złamali.

Kolejną powszechną metodą podsłuchu jest wgranie do komórki programu szpiegującego typu Spytap. Jest to program, który przechwytuje treść rozmów (pozwala na włączenie się w rozmowę), treść wiadomości tekstowych, a nawet wszystko to, co dzieje się w obrębie do 4 metrów od telefonu.

Działa to w ten sposób, że w podsłuchiwanym telefonie zostaje zaprogramowany specjalny numer uprzywilejowany. Wystarczy np. z tego numeru zadzwonić, a szpiegowany telefon odbierze połączenie i uruchomi mikrofon zewnętrzny. Oczywiście wszystko odbywa się w sposób niezauważalny dla właściciela telefonu. Aparat nie błyska, nie buczy, sama aplikacja jest zaś świetnie ukryta.

Podsłuch możliwy jest nawet wtedy, kiedy aparat jest wyłączony. Wgranie szpiegującego oprogramowania jest możliwe tylko do nowszych komórek – smartfonów z systemem Symbian lub Windows Mobile. Koszt w granicach od 2 tys. zł po 13 tys. zł dla aparatów takich, jak np. iphone. Z kolei poprzez BTS-a możliwe jest podsłuchiwanie rozmów prowadzonych ze wszystkich modeli telefonów.

(ź) TVN24.pl, Nowiny24.pl

rafaik


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.62 (głosy: 13)
Tagi: | podsłych | gsm | umts | inwigilacja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13
Komentarze: 13 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimPingwin
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.09.19 16:23 Odpowiedz
trochę tego jest w sieci jednak dobry program szpiegowski na symbiana i androida na bank znajdziesz tutaj http://podsluch-telefonu.pl/5-oprogramowanie-szpiegowskie
AnonimRobZet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.09.19 13:08 Odpowiedz
mSpy Polska to oprogramowanie pozwalające na podsłuchiwanie telefonu komórkowego, lokalizację telefonu, przechwytywanie wiadomości SMS. Więcej o funkcjach na stronie internetowej - http://www.mspy-polska.pl/funkcje.php
Anonimspyphonepl
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.08.03 23:12 Odpowiedz
podsłuchy do telefonu gsm najtaniej na spyphone.pl
Anonimzulux
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.12.15 00:02 Odpowiedz
poszukuje programu do szpiegowania telefonu nokia 6600 slide a jednocześnie do sciągniecia blokady klawiatury jeśli to mozliwe proszę o pomoc
Anonimoli
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.12.11 15:39 Odpowiedz
Podsłuchu otoczenia przez komórke można uniknąć. Należy mieć telefon z podpinanymi słuchawkami i mikrofonem. Wystarczy wyciągnąć mikrofon wbudowany w telefon. A jak chcemy się z kims połączyć i porozmawiac to tylko przez zestaw słuchawkowy. |Jak wypniemy słuchawki to juz nikt nas nie podsłucha
Anonimgermano.pl
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.11.23 10:23 Odpowiedz
profesjonalne i najtańsze podsłuchy telefonów komórkowych www.germano.pl zapraszamy
Anonimgigus
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.02.06 02:54 Odpowiedz
powiedz mi co musze zrobic by miec taki program jest mi to naprawde bardzo potrzebne
Anonimnera
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.10.13 18:35
nie zawodny to SPYPHONE
AnonimStealth
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.01.28 13:06 Odpowiedz
A najfajniejsza jest opcja automatycznego nagrywania rozmowy i wysyłania jej na maila. Kupiłem coś takiego w sklepie Alfatronik- świetna sprawa! Nie trzeba non- stop siedzieć na linii tylko sobie wieczorem na skrzynkę wchodzę i słucham rozmów z całego dnia
AnonimRobZet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.09.19 13:10
Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, otoczenia, lokalizacja GPS i wiele innych funkcji - http://www.mspy-polska.pl/funkcje.php
AnonimoLOl
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.11.08 14:01 Odpowiedz
jaa nie moga poprostu napisac jakie programy sa uzyteczne do szpiegowania? (Można by bylo sie bronic)...wiem ze moj kumpel mial na noki n73 darmowy program do czyt. sms-ow i podsluchu rozmow na 3 komurkach i to darmowy. Niestety usunol i nie pamieta nazwy.
Anonimspyshop
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.10.23 09:40 Odpowiedz
Sukasz profesjonalnego sprzet w zakresie szpiegowskim? Wejdz i sprawdz nasza oferte na stronie www.spy-shop.pl,. Znajdziesz tutaj wszelkie urządzenia do inwigilacji, kontr inwigilacji, monitoringu, nadzoru, pozyskiwania i ochrony informacji.
Anonimco za brednie
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.10.22 16:53 Odpowiedz
....

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)