REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-20 12:18 | Rynek | mediatel | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Mediatel modernizuje sieć - zapłacił 50 proc. wartości kontraktu

HAWE Telekom, należące do grupy Mediatel, rozpoczyna wdrożenie nowego systemu transmisyjnego DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) zakupionego w lutym br. od koncernu Huawei za kwotę 2,4 mln USD. Prace modernizacyjne obejmą 4 tys. km ogólnopolskiej sieci światłowodowej należącej do HAWE Telekom. Spółka uregulowała już ponad 50% wartości kontraktu. Wdrożenie potrwa do końca września tego roku. Dzięki realizacji projektu przepustowość sieci HAWE Telekom zwiększy się do 8Tbs.

Wdrożenie rozpoczęło się od odcinka Poznań – Wrocław oraz Warszawa – Poznań. W ramach umowy Huawei zwiększy do 8Tbps przepustowość sieci należących do HAWE Telekom. HAWE Telekom wybuduje również system DWDM na nowych relacjach jak: Wrocław – Poznań, Warszawa – Biała Podlaska oraz Wrocław – Warszawa nową alternatywna drogą. Klienci HAWE Telekom zyskają wyższą jakość i bezpieczeństwo usług transmisyjnych. Jednocześnie, nowy system DWDM pozwoli uzyskać jednorodność w całej sieci światłowodowej, co w efekcie obniży koszty jej utrzymania. Spółka zakończyła już opracowywanie szczegółowego harmonogramu prac instalacyjnych. W chwili obecnej prowadzone są prace przygotowawcze do instalacji zarówno przez spółkę jak i przez dostawcę systemu DWDM. Prace instalacyjne potrwają do września 2017. Ponadto Huawei zapewni 5-letni serwis systemu.

- Inwestycja jest finansowana w całości ze środków własnych, wypracowanych przez HAWE Telekom po otwarciu procesu sanacji. Wartość kontraktu to prawie 2,4 mln USD netto, z czego spółka uregulowała już ponad 50%. – tłumaczy Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu kancelarii PMR Restrukturyzacje, zarządca sanacyjny HAWE Telekom – Inwestycja ma zapewnić spółce odbudowę wyników finansowych, możliwość dalszego rozwoju, zdobywanie nowych źródeł przychodów, w celu sukcesywnej spłaty zobowiązań. Umowa jest realizowana zgodnie z zaakceptowanym przez sąd i radę wierzycieli planem restrukturyzacji. Od września 2016 r. HAWE Telekom prowadzi działania, których celem jest optymalizacja kosztów funkcjonowania przy jednoczesnym intensywnym rozwoju usług i serwisu świadczonych usług. Spółka inwestuje w rozwój sieci światłowodowych w całym kraju zwiększając ich dostępność, m.in. dla operatorów lokalnych. Jednocześnie spółka rozbudowuje ofertę o nowe usługi oraz intensyfikuje działania sprzedażowe w celu powiększania bazy klientowskiej. Ostatni kwartał ’16 przyniósł gwałtowny wzrost sprzedaży o 380% wobec poprzednich 9 miesięcy roku. Hawe Telekom ma status operatora dla operatorów. Klientami spółki są zarówno krajowi, międzynarodowi, jak i globalni dostawcy usług telekomunikacyjnych.

źródło: Mediatel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mediatel | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 773

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)