REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-12 12:40 | Telefony | mastercard | nfc | mbank
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5

mBank - Android Pay dla posiadaczy kart Mastercard już oficjalnie

mBank ogłosił dziś udostępnienie rozwiązania Android Pay dla klientów posiadających karty debetowe i kredytowe Mastercard. Zbliżeniowe płatności mobilne będą dostępne w ramach najnowszej wersji aplikacji mobilnej banku. Ich bezpieczeństwo zapewnia technologia tokenizacji, realizowana przez usługę Mastercard Digital Enablement Service (MDES).


Aby skorzystać z płatności za pomocą Android Pay, należy zarejestrować swoją kartę Mastercard w aplikacji mobilnej mBanku. Nie jest konieczne pobieranie aplikacji Android Pay ze sklepu Google Play, dzięki czemu proces uwierzytelnienia jest krótki i wygodny. Android Pay udostępniony w ramach bankowości mobilnej mBanku to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie i jedno z pięciu na świecie.

Do płatności Android Pay niezbędne jest posiadanie telefonu z anteną NFC i systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 lub wyższej. Sama płatność wygląda podobnie, jak transakcja za pomocą karty zbliżeniowej. Wystarczy wybudzić telefon, a następnie przyłożyć go do terminala płatniczego. Przy kwocie przekraczającej 50 PLN konieczne jest zatwierdzenie płatności kodem PIN karty płatniczej na terminalu.


Bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pośrednictwem Android Pay zapewnia technologia tokenizacji, realizowana przez usługę Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Polega ona na generowaniu przez sieć Mastercard cyfrowego „tokena” – numeru, dzięki któremu można powiązać telefon z kartą płatniczą. Token zastępuje numer karty płatniczej i jest przechowywany w bezpieczny sposób w chmurze obliczeniowej, dzięki czemu żadne wrażliwe dane nie są udostępniane sprzedawcom. Każdy token może być też przypisany tylko do jednego urządzenia, co oznacza, że wykonanie transakcji z jego pomocą innym urządzeniem jest niemożliwe.

Po pierwszych kilku miesiącach obecności Android Pay w Polsce zauważamy duże zainteresowanie tą usługą wśród posiadaczy kart Mastercard, którzy chętnie korzystają z udogodnień technologicznych. Wierzę, że dzięki udostępnieniu Android Pay przez mBank liczba osób płacących zbliżeniowo telefonem będzie szybko rosła. Sprzyja temu również popularność technologii bezstykowej, którą Polacy traktują już jako standard: już 2/3 wszystkich transakcji kartami Mastercard w Polsce to płatności zbliżeniowe” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

mBank jako pierwszy w Europie wdrożył proces tokenizacji karty Mastercard wprost z aplikacji mobilnej banku. Klienci Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Banku Zachodniego WBK korzystają z Android Pay w ramach aplikacji Google.

Płatności mobilne stają się istotnym elementem oferty bankowej, dlatego w nie inwestujemy. Priorytetem mBanku jest dalszy rozwój mobilnych narzędzi i procesów w taki sposób, aby wszystkie istotne sprawy w banku można było załatwić z użyciem smartfona” – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Płatności Android Pay dokonuje się przy wykorzystaniu infrastruktury terminali zbliżeniowych, których obecnie jest w Polsce 465 tysięcy – stanowią one już ponad 90% wszystkich terminali płatniczych .

Wdrożenie rozwiązania Google w kolejnym polskim banku wpisuje się w trend rozwoju płatności mobilnych na naszym rynku. Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, a drugim na całym kontynencie (po Wlk. Brytanii), w którym Android Pay został udostępniony.

Jak wynika z zeszłorocznego badania Mastercard , niemal co drugi ankietowany z Polski (49%) chciałby płacić telefonem, gdyby nie miał możliwości zapłacenia kartą i gotówką. Z innego badania wynika z kolei, że już 8% polskich konsumentów miało okazję płacić mobilnie, a ¾ z nich chce nadal z nich korzystać.

Mastercard

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | mastercard | nfc | mbank Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5
Komentarze: 5 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimGeorge
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.14 13:42 Odpowiedz
Korzystam z Android Pay już od kilku miesięcy w aliorze, działa super!
KarolSkKarolSk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 314
Zarejestrowany:
2014-11-13 11:38:20
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.12 23:19 Odpowiedz
Działa bardzo dobrze.
AnonimTomek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.12 17:12 Odpowiedz
Niestety ciągle trzeba mieć telefon z NFC.
Anonimthx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.12 13:22 Odpowiedz
Od 2 lat zapowiadają płatności NFC, żeby później dać dla posiadaczy Mastercard, a Visa niech sobie jeszcze czeka.
AnonimRadekkkkk
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.12 12:55 Odpowiedz
W końcu :-) Już apka zaktualizowana i karta dodana - dzisiaj przetestuje :-)

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)