REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-13 12:44 | Taryfy | lg | smartfon | android | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10

LG V30 debiutuje na polskim rynku ze słuchawkami BeoPlay H4 za 3799 zł

17 listopada w kanałach online wszystkich operatorów komórkowych oraz na stronach internetowych największych sieci sprzedaży w Polsce startuje przedsprzedaż LG V30, która potrwa do 5 grudnia. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, nie tylko jako pierwsi w Polsce będą mogli cieszyć się najlepszym multimedialnym smartfonem na rynku, ale także otrzymają w zestawie wysokiej klasy słuchawki BeoPlay H4 o wartości 1299 zł. Dzięki temu wejdą w posiadanie wyjątkowego duetu, który zagwarantuje zarówno świetny obraz jak i najlepszy dźwięk.


Nowy model LG to kwintesencja multimedialnych możliwości. Udoskonalono w nim najmocniejsze cechy modeli z serii V oraz dodano najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki czemu uzyskano urządzenie pełne przełomowych innowacji: podwójny aparat, pierwszy w historii obiektyw w smartfonie z przysłoną F1.6, pierwszy szklany obiektyw Crystal Clear Lens, pierwszy ekran OLED FullVision, jak również znany twórcom Hollywood tryb Cine Video. A w aspekcie dźwiękowym - stworzony we współpracy z B&O Play najwyższej jakości dźwięk oparty na poczwórnym przetworniku Hi-Fi.

LG V30 w rękach profesjonalnych filmowców

LG V30 to smartfon stworzony dla ludzi, którzy kochają tworzyć, nagrywać i fotografować. Zaawansowane funkcje kamery, czynią z nowego modelu LG prekursora treści multimedialnych, który pozwala na nagrywanie profesjonalnej jakości ujęć bez konieczności korzystania z drogiego, filmowego sprzętu.


Najnowszy smartfon LG V30 zdobył uznanie hollywoodzkiego twórcy „Gry o Tron” - Davida Franco, jak również polskiego operatora, reżysera i autora nagradzanych produkcji - Andrzeja Cichockiego. Obaj filmowcy wykorzystali profesjonalny potencjał LG V30 w autorskich produkcjach.

Efektem lokalnej współpracy jest najnowszy film Andrzeja Cichockiego „Free the feelings” nakręcony LG V30, który dziś ma swoją premierę.

Wideo będzie dostępne na kanale YouTube LG Polska o godzinie 16.00 pod linkiem: https://youtu.be/A19RuWACxaU

W porównaniu z możliwościami profesjonalnych kamer, dotychczasowe smartfony po prostu nie mogły wypaść dobrze. Z LG V30 jest inaczej i jest coś niezwykłego w tym, że zawsze masz przy sobie smartfona, który pozwoli Ci nagrać piękne sceny, dając niemałą satysfakcję. Teraz, po zapoznaniu się z możliwościami LG V30, wiem, że profesjonalne realizacje filmowe smartfonem wysokiej jakości są możliwe. Zapewne twórcy Hollywood nie zamienią swojego sprzętu na smartfony, ale dzięki LG V30 to użytkownicy mogą zacząć uwieczniać swoje historie tak jak zawodowcy. Ten model z pewnością od teraz zainspiruje wielu ludzi do tworzenia profesjonalnych filmów - mówi ANDRZEJ CICHOCKI

Jako pierwszy smartfon na rynku, V30 posiada główny aparat z obiektywem o przysłonie F1.6 oraz szklaną soczewką Crystal Clear. Taki zestaw pozwala zarejestrować bardziej nasycone ujęcia z dokładnie odwzorowanymi kolorami.

LG V30
LG V30

Drugi aparat to udoskonalona wersja szerokokątnego obiektywu 13MP - w porównaniu do LG V20, wyeliminowano w nim niemal 70% zniekształceń krawędzi obrazu. Co więcej, główny aparat wyposażono w funkcję Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS), Elektronicznej Stabilizacji Obrazu (EIS) oraz hybrydowego Autofocusu, który łączy w sobie detekcję laserową i fazową. Tryb ręczny wzbogacono o opcję Graphy, dzięki której nawet początkujący adepci fotografii mogą wykonywać zdjęcia o profesjonalnym wyglądzie – wystarczy wybrać wzorcowy obraz i dotknąć ikony aparatu. Funkcja Graphy ustawi odpowiedni balans bieli, prędkość migawki, przesłonę oraz czułość.

Nowością zastosowaną w kamerze LG V30 jest tryb Cine Video wraz z Cine Log, który pozwalają nagrać profesjonalnej jakości ujęcia – po raz pierwszy na rynku tylko za pomocą smartfona. Również dzięki nim, nowy model LG zdobył uznanie profesjonalistów z branży filmowej.

LG V30
LG V30

Opracowany przez LG tryb Cine Video, pozwala amatorom treści wideo wejść na nowy poziom umiejętności. Do tej pory, zoom w smartfonie pozwalał tylko na powiększanie środka kadru, teraz w LG V30 przy użyciu funkcji Point Zoom można za pomocą suwaka przybliżyć dowolny fragment obrazu. Dzięki tej opcji użytkownik może w pełni kontrolować swoje ujęcia, uzyskując płynne zbliżenia, przypominające efekt ruchu kamery na wózku. W uchwyceniu profesjonalnej jakości scen pomagają także niezwykłe tryby Cine Effect stworzone we współpracy z zawodowymi kolorystami zajmującymi się postprodukcją filmów. Cine Effect to 15 różnych zestawów kolorystycznych, które służą do budowania nastroju danego ujęcia sprawiając, że nagranie nabiera wyjątkowego, filmowego charakteru – od komedii romantycznej przez letni hit kinowy, noir, melodramat, thriller czy czarno-biały klasyk.

Jako jedyny smartfon na rynku, model LG V30 posiada profil obrazu LG-Cine Log, czyli wykorzystywaną przez zawodowych operatorów możliwość zapisu szerokiego zakresu dynamiki i bogatej palety barw. Utrwalony w ten sposób materiał zachowuje nawet drobne szczegóły obrazu i daje dużo większe możliwości podczas postprodukcji – jest bardziej „elastyczny”, więc można go dostosować do potrzeb autora. Szybkiej edycji wideo, takiej jak dodawanie motywów, tekstu, czy ścieżek dźwiękowych można natomiast dokonać także na samym smartfonie, dzięki szybkiemu edytorowi wideo.

By docenić niezwykłe efekty profesjonalnych materiałów wideo, konieczny jest dobry ekran, który odda barwy i detale zgodnie z zamierzeniem autora. Właśnie dlatego model LG V30 wyposażono w 6-calowy wyświetlacz OLED FullVision. Mimo dużej przekątnej ekranu o kinowym formacie 18:9, smartfon jest o 8 mm niższy i 3 mm cieńszy od swojego poprzednika, dzięki czemu jeszcze pewniej i wygodniej leży w dłoni. Wysokiej jakości wyświetlacz jest idealnie wpasowany w smukłą, elegancką konstrukcję - smartfon został obudowany zaokrąglanym na rogach hartowanym szkłem, które sprawia, że jego powierzchnia jest gładka i jednolita w dotyku.

Matryca OLED o rozdzielczości QHD+ (2880 x 1440) zawiera aż 4,15 miliona pikseli, dzięki czemu gwarantuje znakomitą ostrość obrazu. Zaawansowana technologia panelu organicznego gwarantuje także bardzo szybki czas reakcji, a powidoki, które pojawiają się na wielu urządzeniach podczas oglądania filmów pełnych akcji czy grania w dynamiczne gry, zostały ograniczone do minimum. Tym bardziej, że całość oparta jest o moc wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 835, który zapewnia wyjątkową wydajność obliczeniową. System audio stworzony dla wymagających

Dźwięk w najnowszym smartfonie LG został stworzony we współpracy z inżynierami znanej na całym świecie firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt audio – B&O PLAY, którzy dostroili system Hi-Fi Quad DAC. Przetwornik oddzielnie kontroluje sygnały lewego i prawego kanału, zapewniając wyjątkowo precyzyjną regulację balansu. Dzięki temu użytkownik może poczuć się jak na sali koncertowej – tym bardziej, że zawartość zniekształceń zredukowano tutaj do zaledwie 0,0002%. Cyfrowe filtry, dotychczas dostępne tylko w odtwarzaczach najwyższej klasy, poprawiają jakość dźwięku, regulując echo przed oraz po impulsie. LG V30 oferuje trzy różne tryby: short (uwydatnienie efektów przestrzennych), sharp (naturalne brzmienie) oraz slow (czystszy dźwięk). Co więcej, użytkownik ma do dyspozycji cztery wstępnie zaprogramowane zestawy ustawień, które łączą i dopasowują częstotliwości dźwięków oraz skale decybeli, dając taki sam efekt jak profesjonalne słuchawki.


LG V30 jest także pierwszym na świecie smartfonem obsługującym technologię MQA. Technologia ta przechwytuje dźwięk oryginalnej ścieżki studyjnej i kompresuje ją na mniejsze pliki, dzięki czemu streaming materiałów audio o wysokiej rozdzielczości jest dużo szybszy. Smartfon posiada również funkcję nagrywania dźwięku HD, która korzystając z wbudowanego mikrofonu (Receiver-as-a-Mic), rejestruje dźwięk o różnym natężeniu niemal bez zniekształceń.

Model V30 otrzymał zestaw unikalnych funkcji Asystenta Google, który po odebraniu polecenia głosowego, np. zmienia ustawienia wideo lub uruchomia szerokokątny aparat do selfie. Ze względu na wysoką jakość rejestrowanego dźwięku, użytkownicy mogą wydawać komendy nawet wtedy, gdy w pobliżu jest duży hałas, np. głośna muzyka. Nowy smartfon LG współpracuje także z Google Home, dzięki czemu wybrane inteligentne urządzenia domowe LG, mogą łączyć się z Asystentem i wykonywać jego polecenia.

W smartfonie LG V30 zastosowano udoskonalony interfejs użytkownika UX 6.0+, który ułatwia korzystanie z funkcji głosowych. Nowa, intuicyjna nakładka LG oferuje także pływający pasek z narzędziami i najpotrzebniejszymi skrótami, funkcję zawsze włączonego ekranu oraz dopracowane haptyczne reakcje na dotyk.

Floating Bar to wygodny następca drugiego wyświetlacza, znanego z wcześniejszych modeli serii V, który ułatwiał dostęp do najczęściej lub ostatnio używanych aplikacji. W zależności od potrzeb użytkownika, pasek może znajdować się w różnych częściach ekranu, a nawet być schowany poza nim. Always on Display (AOD) stale wyświetla na ekranie najważniejsze informacje i powiadomienia, gdy wyświetlacz jest wygaszony.

Użytkownicy LG V30 mają do wyboru cztery sposoby zabezpieczenia dostępu do urządzenia. Funkcja rozpoznawania twarzy odblokowuje smartfon za pomocą przedniej kamery, a funkcja rozpoznawania głosu wykorzysta zdefiniowane komendy właściciela urządzenia. Poza tym do dyspozycji jest także znany z wcześniejszych modeli LG czytnik linii papilarnych oraz funkcja Knock Code, która pozwala odblokować telefon za pomocą sekwencji dotknięć pól na ekranie.

Pomimo smukłej i zadziwiająco lekkiej konstrukcji, smartfon V30 jest odporny i wytrzymały. Cała powierzchnia, zarówno z przodu, jak i z tyłu pokryta została najbardziej zaawansowanym hartowanym szkłem Corning Gorilla Glass 5, natomiast krawędzie wykonano ze stopu aluminium AL6000 – stosowanego np. do produkcji rowerów górskich oraz sprzętu sportowego. Ramkę skonstruowano w formie przypominającej literę „H” – technice konstrukcyjnej wzorowanej na technologiach stosowanych w budownictwie, które zapewniają zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie. Wszystkie te rozwiązania dają smartfonowi dużą odporność na uderzenia, a jego niewielka jak na 6-calowy ekran masa (158 gramów) sprawia, że podczas upadku działają na niego mniejsze naprężenia. V30 to kolejny model LG, który spełnia standardy odporności wyznaczone przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Telefon pomyślnie przeszedł testy w 14 kategoriach standardu MIL-STD 810G Transit Drop Test.

W celu obniżenia temperatury wewnątrz smartfona V30 zastosowano rurkę cieplną oraz podkładkę chłodzącą. Nowy model uzyskał także normę klasy IP68, co oznacza, że jest odporny na działanie pyłu i wody (nawet przez 30 minut na głębokości do 1,5 metra). Dzięki technologii Quick Charge 3.0 pozwala naładować baterię 3300 mAh od 0 do 50% pojemności w około 30 minut. Dla najwyższej wygody, LG V30 można również ładować bezprzewodowo.

Cena i dostępność w Polsce

Przedsprzedaż nowego modelu LG startuje 17 listopada. Tego dnia w sklepach internetowych największych sieci sprzedaży, takich jak Saturn, Komputronik, Media Markt, X-Kom, Media Expert, Neonet czy Euro RTV AGD oraz u operatorów komórkowych Orange, Play, Plus i T-Mobile pojawi się LG V30 w zestawie z słuchawkami B&O PLAY. Przedsprzedaż zakończy się 5 grudnia.

Polscy konsumenci będą mogli wybierać spośród dwóch opcji kolorystycznych: srebrnej i granatowej.

Sugerowana cena detaliczna LG V30 to 3799 zł.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: układ Qualcomm Snapdragon 835
 • Wyświetlacz: 6,0-calowy QuadHD+ OLED FullVision 18:9 (2880 x 1440 / 538 ppi)
 • Pamięć: RAM LPDDR4x 4 GB / ROM UFS 2.0 64 GB / MicroSD (do 2 TB)
 • Aparat:
  • podwójny tylny: 16MP standardowy (F1.6/71°) /13MP szerokokątny (F1.9/120°)
  • przedni: 5 MP szerokokątny (F2.2 / 90°)
 • Bateria: 3300 mAh
 • System operacyjny: Android 7.1.2 Nougat
 • Wymiary: 151,7 x 75,4 x 7,3 mm Waga: 158 g Sieć: LTE-A 4 CA
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB 2.0 typ C (kompatybilne z wersją 3.1)
 • Kolory w Polsce: Srebrny, Niebieski
 • Inne: ochrona przed wodą i pyłem klasy IP68 / zgodność ze standardem MIL-STD 810G / - obiektyw Crystal Clear Lens / 32-bitowy przetwornik Hi-Fi Quad DAC / format HDR10 / funkcja Daydream / Asystent Google1 / interfejs UX 6.0+ / rozpoznawanie głosu / rozpoznawanie twarzy / czytnik linii papilarnych / technologia Qualcomm Quick Charge 3.0 / ładowanie bezprzewodowe WPC (Qi)

źródło: LG

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2.5 (głosy: 2)
Tagi: | lg | smartfon | android | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10
Komentarze: 10 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmario
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.14 03:32 Odpowiedz
Ale na zdjęciu są słuchawki E4 (dokanałowe) a nie H4, które są nauszne. Które w końcu są w zestawie?
AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.14 11:10
To są słuchawki w zestawie, a nauszne dostaniesz w promocji, gdy zamówisz smartfon w przedsprzedaży
AnonimGsmt
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 20:24 Odpowiedz
Za tą cenę to parametry powinne być o wiele wyższe, bateria co najmniej 4000mAh, przedni aparat 8mpx, pamięć wbudowana 128GB, na starcie Android 8.0. Skąd oni wzięli taką kosmiczną cenę?
Anonimjo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 18:25 Odpowiedz
Już każdemu producentowi palma odbija. Przy telefonie za prawie 4 tysiące prezent 1,2-dobre wujki
AnonimOvija
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 18:07 Odpowiedz
I pomyśleć, że kilka lat temu szkoda mi było dać na telefon 500 zł
Anonimmeftem
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 17:09 Odpowiedz
skończy się tak jak z LG G6, za pół roku będzie po 2 tysie..mają świetny patent na przełamanie stagnacji
Anonimkiler
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 16:51 Odpowiedz
Poproszę w cenie bez "gratisu" słuchawek za 1299 - wtedy będzie rozsądnie
AnonimBart
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 15:12 Odpowiedz
w cenie iPhone 8 Plus - bravo LG
AnonimRaf
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 14:27 Odpowiedz
Faktycznie. Cena ajfonowa.
Anonimthx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.13 14:10 Odpowiedz
Powariowali z tą ceną...

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 213

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)