REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-24 10:00 | PDA & Navi | lenovo
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Lenovo Innovation Roadshow 2016 w Warszawie okiem Telix.pl

21 września 2016 roku w Warszawie odbyło się Innovation Roadshow 2016 firmy Lenovo. Światowy producent udowodnił, że jest trendsetterem innowacyjności na rynku rozwiązań IT.


Country General Manager Lenovo Polska – Andrzej Sowiński

Wydarzenie Lenovo Innovation Roadshow 2016 miało miejsce w ramach cyklicznych spotkań światowego zarządu Lenovo, na którego czele stoi Yang Yuanqing, prezes firmy. Tym razem na miejsce spotkań wybrano Warszawę, która przez dwa dni stała się centrum zarządzania światowym koncerem. Liderzy Lenovo wzięli udział w serii warsztatów mających na celu pogłębioną analizę polskiego rynku, planowanie strategii na nadchodzące lata oraz prezentację najnowszych technologii. Spotkanie menadżerów najwyższego szczebla w Lenovo było także okazją do poznania partnerów biznesowych i przedstawicielami mediów w Polsce.

Polska należy do grona najważniejszych krajów spośród 160 rynków, na których koncern jest obecny. W ostatnich dniach gościliśmy prezesa Yanga Yuanqinga i cały zarząd firmy. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak jeszcze bardziej umocnić pozycję Lenovo na polskim rynku i jakie kolejne innowacje technologiczne wprowadzić w skali globalnej – mówi Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska.

Podczas jednego z warsztatów, Andrzej Sowiński poprowadził sesję poświęconą specyfice biznesu w Polsce. Wyjaśnił, w jaki sposób firma rozwinęła się od 2005 roku, z roku na rok osiągając coraz lepsze wyniki. W ciągu 11 lat działalności w Polsce, Lenovo odniosło ogromny sukces – zwiększyło swoją pozycję z 3,5% udziału w rynku, co dawało firmie dziewiątą pozycję wśród dostawców, aż do 35% udziału w rynku PC. To oznacza, że firma jest dzisiaj numerem 1 na rynku komputerowym.

Andrzej Sowiński podkreślił również znaczenie współpracy z partnerami biznesowymi, których liczba podwoiła się w ciągu ostatnich lat. Obecnie firma Lenovo posiada najsilniejszy kanał biznesowy na rynku i cały czas dąży do umacniania swojej pozycji.

Prezes Zarządu firmy Lenovo – Yang Yuanqing
Prezes Zarządu firmy Lenovo – Yang Yuanqing

Podczas Lenovo Innovation Roadshow 2016 goście mieli okazję wysłuchać wystąpienia prezesa Lenovo, Yanga Yuanqinga. Z dużym entuzjazmem mówił on o potencjale rozwojowym firmy w oparciu o nowe, innowacyjne rozwiązania. W jego opinii kluczem do sukcesu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, aby dostarczyć im produkty przyjazne i intuicyjne w obsłudze.


Polska jest doskonałym miejscem do testowania nowinek technologicznych. Konsumenci są otwarci na nowości i chętnie korzystają z produktów, które są jednocześnie innowatorskie I przyjazne w użytkowaniu. Dodatkowo są dobrze wyedukowani w tym zakresie i wiedzą, czego potrzebują od dostawcy urządzeń - komentuje Andrzej Sowiński.


Lenovo Innovation Roadshow 2016 stało się znakomitą okazją do zaprezentowania nowych produktów, które jeszcze w tym roku pojawią się w sprzedaży w Polsce. Wśród nich znalazła się największa innowacja technologiczna na rynku mobilnym – smartfony Lenovo Moto Z i stworzone do nich moduły Moto Mods.

Lenovo Moto Z i stworzone do nich moduły Moto Mods
Lenovo Moto Z i stworzone do nich moduły Moto Mods

Smartfony klasy premium Lenovo Moto Z współpracują z modułami Moto Mods, które zmieniają funkcjonalność urządzenia w ułamku sekundy. Moduły łączą się z telefonem za pomocą magnesu stając się jego częścią. W ofercie polskiego oddziału firmy Lenovo znajdą się dwa modele smartfonów: Lenovo Moto Z w cenie ok. 2999 zł, Lenovo Moto Z Play w cenie ok. 2199 zł, a także 5 modułów Moto Mods: Insta-Share Projector, Hassselblad True Zoom, JBL Soundboost, Incipio offGrid PowerPack oraz Style Shells.

IFA 2016: fotograficzny zestaw Lenovo Moto Z Play oraz Moto Mod Hasselblad True Zoom

Innowacyjne produkty Lenovo Moto zaprezentował Aymar de Lencquesaing, Senior Vice President i Co-President <a href="http://www.telix.pl/telefony.php">mobile</a> Business Group, Chairman & President <a href="http://www.telix.pl/producent/6,0,nowosci,motorola.html">Motorola</a> Inc.
Innowacyjne produkty Lenovo Moto zaprezentował Aymar de Lencquesaing, Senior Vice President i Co-President Mobile Business Group, Chairman & President Motorola Inc.

Lenovo Moto Z jest najsmuklejszym smartfonem klasy premium na świecie wykonanym z aluminium stosowanego w lotnictwie wojskowym i stali nierdzewnej. Wyposażony w 5.5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD, chipset Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, technologię TurboPower™, czytnik linii papilarnych i dwa zaawansowane aparaty fotograficzne wyróżnia się swoim eleganckim i nowoczesnym designem oraz możliwościami.

Lenovo Moto Z
Lenovo Moto Z

Lenovo Moto Z Play to smartfon oferujący najdłużej działającą baterię w swojej klasie, zapewniającą nawet 50 godzin pracy urządzenia. Dzięki technologii TurboPower™, już po 15 minutach ładowania telefon będzie działał przez kolejne 9 godzin. Ośmiordzeniowy procesor, ekran 5.5 cala Super AMOLED HD, 3 GB RAM, 32 GB przestrzeni na dane, 2 aparaty (16 MP & 5 MP) oraz czytnik linii papilarnych to z pewnością mocne cechy smartfona.

Lenovo Moto Z
Lenovo Moto Z

Końcówka roku zapowiada się dla nas i naszych klientów bardzo ciekawie. Nowy ekosystem zbudowany dzięki smartfonom Moto Z i modułom Moto Mods to projekt przełomowy, który pokazuje niemalże nieograniczone możliwości urządzeń mobilnych. – komentuje Daniel Malak, Lenovo Poland Smartphone Sales Leader.

Produkty zadebiutują na polskim rynku już w październiku 2016 r.


Daniel Malak zaprezentował także praktyczne możliwości Moto Mod Hasselblad True Zoom, który pojawi się w Polsce w nieco późniejszym czasie w cenie ok. 1099 zł. Moduł z obiektywem o rozdzielczości 12 MP z 10-krotnym zoomem optycznym i ksenonową lampą błyskową oferuje zaawansowane funkcje fotograficzne dostępne za jednym kliknięciem.

Daniel Malak, Lenovo Lenovo Poland Smartphone Sales Leader, prezentuje możliwości Lenovo Moto Mod Hasselblad True Zoom
Daniel Malak, Lenovo Lenovo Poland Smartphone Sales Leader, prezentuje możliwości Lenovo Moto Mod Hasselblad True Zoom

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć także niezwykłą hybrydę 2w1 – Yoga Book, czyli urządzenie okrzyknięte najciekawszą premierę tegorocznych targów IFA’2016. Wielokrotnie nagradzana Yoga została stworzona dla kreatywnych i mobilnych osób, które tego samego wymagają od swojego sprzętu.

Gianfranco Lanci, Corporate President i Chief Operating Officer Lenovo zapowiada wprowadzenie Yoga Book do Polski
Gianfranco Lanci, Corporate President i Chief Operating Officer Lenovo zapowiada wprowadzenie Yoga Book do Polski

Lekkie i smukłe urządzenie wyposażono w innowacyjną i wyświetlaną na żądanie klawiaturę dotykową Halo, kreatywny panel dotykowy i duży, czytelny 10.1-calowy ekran IPS FHD o niespotykanych wcześniej możliwościach korzystania z technologii dotyku w urządzeniach mobilnych. Specjalny rysik Real Pen wykonany w technologii EMR, oferuje możliwość tworzenia notatek, szkiców i rysunków, także na zwykłej kartce papieru z konwersją obrazu na wersję cyfrową.


Wyposażony w procesor Intel Atom, 4 GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci oraz slot na kartę microSD o pojemności do 128 GG, Yoga Book działa pod kontrolą systemów Android 6.0.1 Marshmallow lub Windows 10. Cena urządzenia z systemem Android to ok. 2899 zł, zaś Windows – 3199 zł.


W trakcie Lenovo Innovation Roadshow’2016, Yoga Book stał się narzędziem pracy zawodowego artysty plastyka, który pokazywał praktyczne możliwości wykorzystania technologii dotyku do tworzenia portretów i rysunków.

możliwości Lenovo Phab2 Pro prezentował Jonathan Paul Calkins, Head of EMEA Telco Business Development Lenovo
możliwości Lenovo Phab2 Pro prezentował Jonathan Paul Calkins, Head of EMEA Telco Business Development Lenovo

Jeszcze w tym roku na rynku powinien zadebiutować także Lenovo Phab2 Pro, pierwszy produkt stworzony w ramach projektu Tango. Dzięki obecności licznych kamer i czujników, urządzenie dokonuje pomiarów otoczenia i jednocześnie korzysta z dostępnych, wirtualnych danych, łącząc ze sobą oba światy.

Lenovo Phab2 Pro
Lenovo Phab2 Pro

Umożliwia nawigację wewnątrz budynków, dostarcza nowych doświadczeń w grach i wirtualnej rozrywce oraz jest użyteczny w codziennym życiu – sprawdzi się podczas projektowania wnętrz, remontów, wizualizacji projektów w świecie rzeczywistym i wiele więcej.


Lenovo Phab2 Pro wyposażono w 6.4" wyświetlacz IPS Quad HD z technologią Assertive Display, przestrzenny dźwięk Dolby Audio Capture 5.1 oraz Dolby Atmos, zaawansowane aparaty oraz wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 652 Tango Ed. wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Nowy phablet Lenovo jest gotowy na nadchodzące wyzwania przyszłości urządzeń mobilnych.


Prawdziwą ciekawostką zaprezentowaną na Lenovo Innovation Roadshow’2016 były produkty przyszłości. Innowacje odzwierciedlające kreatywność i gotowość do eksperymentowania inżynierów, projektantów i twórców oprogramowania z całego świata są koncepcjami mogącymi zmienić oblicze technologii przyszłości. Lenovo CPlus i Folio przedstawiają zupełnie nowe zastosowanie urządzeń dzięki elastycznym ekranom i komponentom. CPlus jest smartfonem z elastycznym ekranem, zaś Folio tabletem ze składanym ekranem.

Lenovo CPlus i Folio
Lenovo CPlus i Folio

Firma Lenovo przypomniała też o ogłoszonym w czerwcu 2016 roku programie dla firm, które chciałby wziąć udział w tworzeniu innowacyjnych modułów Moto Mods. Nowy Moto Mods Developer Program stwarza zarówno małym deweloperom, jak i uznanym markom z całego świata, niezwykłą okazję do wspólnego tworzenia pełnego ekosystemu, który zmaksymalizuje innowacyjność i zmieni przyszłość urządzeń mobilnych. Dodatkowo Lenovo Capital & Incubator Group (LCIG) przekaże kapitał na rozwój innowacyjności na platformie Moto Mods, w tym także 1 000 000 USD na rzecz dofinansowania kapitałowego osoby lub firmy, która opracuje najlepszy prototyp Moto Mod do 31 marca 2017 r.


Spotkanie Lenovo Innovation Roadshow 2016 w Warszawie zgromadziło kilkuset partnerów biznesowych oraz przedstawicieli mediów. Mieli oni szansę obejrzeć wyjątkowy show, podczas którego producent zaprezentował swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania przeznaczone zarówno dla użytkowników końcowych jak i biznesowych.

David Roman, Senior Vice President and Chief Marketing Officer opowiadający o produktach przyszłości w ofercie Lenovo
David Roman, Senior Vice President and Chief Marketing Officer opowiadający o produktach przyszłości w ofercie Lenovo

Były to między innymi produkty takie, jak Lenovo Moto Z, moduły Moto Mods, Yoga Book, czy rozwiązania serwerowe dedykowane dla data center. Przyjazd do Polski członków Lenovo Executive Committee oraz managerów najwyższego szczebla potwierdził znaczenie i rolę polskiego rynku, jako jednego z kluczowych dla planowania przyszłych strategii rozwoju firmy.

źródło: Lenovo
Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | lenovo Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimTes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.25 13:33 Odpowiedz
Cena takiego zestawu moto z zbija z nóg

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 0

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)