REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-31 17:30 | Telefony | krrit | podatek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 18

KRRiT - opłata audiowizualna 6,33 zł

Opłata audiowizualna nabiera realnych kształtów. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, by zamiast obecnego abonamentu pobierać miesięcznie tylko 6,33 zł od każdego podatnika - dowiedział się WP money.

Opłatę najprawdopodobniej musiałyby płacić także firmy i przedsiębiorcy. Taka propozycja ma zostać przesłana do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KRRiT proponuje, by każdy Polak płacił 80 zł rocznie. Opłata miałaby być doliczana do PIT. Nie wiadomo, jak dokładnie miałoby wyglądać naliczanie opłaty. Dziś teoretycznie każde gospodarstwo posiadające telewizor powinno płacić 22,70 zł miesięcznie, czyli 272 zł rocznie.

- Wysokość takiej opłaty audiowizualnej została przez naszych ekspertów wstępnie oszacowana na kwotę 6,33 zł miesięcznie - przekazał WP money KRRiT.

Według szacunków abonament radiowo-telewizyjny płacony jest przez raptem 8% Polaków, co przekłada się na 750 mln złotych przychodu dla telewizji publicznej. Uszczelnienie systemu zaowocować ma zwiększeniem tej kwoty do 2,7 mld złotych rocznie.

Z deklaracji badanych przez CBOS wynika, że zastąpienie obecnego abonamentu radiowo­‑telewizyjnego opłatą audiowizualną popiera ponad jedna trzecia Polaków (35%), natomiast sześciu na dziesięciu (60%) jest temu przeciwnych.

źródło: Money.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.5 (głosy: 2)
Tagi: | krrit | podatek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 18
Komentarze: 18 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.02 13:48 Odpowiedz
W De od 2013 też obowiązuje miesięczna opłata audiowizualna, ale od każdego domostwa/adresu, pod którym jest ktoś zameldowany, bez względu na ilość osób mieszkających pod danym, objętym nią adresem, a nie od każdego człowieka.
Anonimqwer
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 18:57 Odpowiedz
Ja nie oglądam telewizji i nie chcę płacić. Proste.
AnonimJa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 18:40 Odpowiedz
To partie niech pałacom bo to nie publiczna tylko partyjna telewizja taka jest prawda.
AnonimWini
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 13:56 Odpowiedz
@K3 - jesteś zbyt wielkim idealistą. Myślisz, że jak ludzie będą płacili abonament, to telewizja będzie lepsza albo nie będzie reklam? Każde państwo powinno mieć jakąś swoją telewizję, ale po jakiego grzyba mamy utrzymywać kilka/kilkanaście stacji? Niech będą 2 ale dobre. Wtedy będą pieniądze i na misję i na dobrą informację. Obecny system jest zdegenerowany - mamy nędzną telewizję z psudo misją (no może poza TVP Kultura, która jakoś wpisuje się w misję) na którą powinniśmy płacić i równocześnie nie ma nad nią żadnej kontroli.
Anonimthx
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 13:12 Odpowiedz
Według mnie max 10 zł do rachunku za prąd powinno załatwić sprawę, a oni się z tym bawią już któryś rok...
Anonimhmm
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 23:36
Brednia wyobraź sobie że masz garaż i płacisz za prąd w garażu na osobny rachunek jak inni co tak mają, plus mieszkanie i tam też masz rachunek za prąd , a niech no jeszcze masz firmę np. sklep i tam kolejny rachunek za prąd policz sobie ile razy musisz uiszczać ten abonament.i głupot może więcej nie pisz dobra?
Anonimaro
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 08:40 Odpowiedz
Niech zrobią to jak w Rumunii do platform cyfrowych jak chcesz oglądać publiczną telewizję to podajesz numer karty która dostaje każdy pełnoletni obywatel , który ma OBOWIĄZEK opłacić tv. Nie wszyscy płacą lecz ludzie nie kombinują jak u nas by zawsze kogoś w tym siebie okraść. Po opłaceniu abonamentu ma w platformach typu NC+ i Polsat dostęp do kanałów publicznych to samo naziemni dostaje kartę CI i czy przez satelitę(nie tylko w platformach komercyjnych lecz sama paczka publiczną, może odebrać na terenie europy) czy przez naziemnie płaci się 100Leja(100 zł) na rok!10 zł miesięcznie . Polecam zakup tej platformy jest liga mistrzów i angielska w Publicznej tv!
Anonimxc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 08:35 Odpowiedz
u mnie na wspólnocie płace 50 zł haraczu za posiadanie anteny satelitarnej. żaden sąd sie nei chce tym zająć po 2 miesiącach wygranie w PL sprawy o uznanie uchwały za nie było jest równe 30%(nawet jak nei jest zgodna z prawem) wystarczy utworzyć wspólnotę i pobierać haracze. dlatego w organizacjach no profit nei można nikogo skazać za okradanie...
SimplusowiecUSimplusowiecU
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 90
Zarejestrowany:
2012-08-03 14:23:09
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 08:33 Odpowiedz
Oglądam tylko Eurosport 1/2 - za który płacę. TVP nie oglądam i nie zamierzam. Proszę zakodować sygnał, zapłaci ten kto będzie sobie życzył oglądać.
Anonimpisz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 00:47 Odpowiedz
Jeśli z PITem to niech potrącają z zaliczki którą zabiera nam Państwo. Ściągalność 100%. Proszę nie dziękować panie Kórzki DJ Polo Sztacheta.
AnonimGliwice
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 20:10 Odpowiedz
Jeszcze tak dalej i zmienią nam końcówkę wypłaty na €...podzielą też przez korzystny kurs oczywiście XD
Anonimchit
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 19:24 Odpowiedz
A z jakiej racji mam płacić na tvpis? Kurtki niedawno płakał w jakim ciężkim stanie finansowym jest publiczna tv po czym dostał podwójną podwyżkę.
AnonimBary
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 19:18 Odpowiedz
Jak ktoś wynajmuje i nie ma telewizora to co też ma płacić? Niby z jakiej racji? Kiedy abonament za lodówkę i ekspres do kawy?
Anonimula
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 19:09 Odpowiedz
a dlaczego ja mam placic rocznie 80 zł za reklamy przerywane filmami ? bo moj haracz pojdzie na poprawe jakosci programowej a nie na kominowe wyplaty dla zblazowanych tzw. gwiazd i celebryto. czyz nie ? dlaczego mam płacic za bełkot i spam jaki saczy tvp do uszu i i oczu nam ? z niewiadomych powodow tvp i celebryci uwazaja to co nadaja za ... kulturalną misje.... niech zakoduja caly swoj misyjny program a zaplaca ci co chca ogladać ten telewizyjny spam. ludzie maja ine platformy niz tvp do rzetelnych informacji.nigdy i ani zeta nie zaplace za gów... serwowane przez polska telewizje zawna publiczna
AnonimK3
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 19:49
Po to właśnie, żeby nie było reklam musi być abonament. Tak trudno to zrozumieć? W każdym kraju na Zachodzie jest obowiązkowy abonament a niepłacenie grozi wysokimi karami z pójściem do pierdla włącznie. Chcieliście lewaki i feministki Europy, to ją macie.
AnonimBary
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 20:08
k3 nie bądź taki cwany, co nas obchodzi co jest na zachodzie? Abonament wcale nie musi być, jak zauważyłeś w telewizorni publicznej też są reklamy. Więc też zarabiają. Kiedyś płacili Lisowi 100 tys za odcinek, innym redaktorom podejrzewam że podobnie czyli nonszalancja za cudze pieniądze. Więc nie opowiadaj bzdur że abonament musi być. Niech zakodują sygnał i kto chce niech płaci. A skoro o sygnale, czemu telewizornia przechodząc na dvb-t nie dała za darmo dekoderów abonentom którzy wiernie płacili abonamenty przez lata? K3 przyzwyczaiłeś się do roli bateryjki i sponsora wszystkiego w tym państwie to twój problem. Jak się tak powołujesz na inne kraje to powiem ci ciekawostkę w Dubaju, najbogatszym z Emiratów to rząd płaci specjalne diety mieszkańcom nie pobierając żadnych podatków bo kraj jest taki bogaty.
AnonimK3
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.31 21:05
@Bary Oszołomie, nie ma kraju, w którym nie byłoby obowiązkowego abonamentu i zakodowany sygnał. Reklamy w TV publicznej są wyłącznie dlatego, że 98% społeczeństwa NIE PŁACI abonamentu, więc nie zaklinaj rzeczywistości.
AnonimBary
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.02.01 19:54
k3 chłopczyku oszołomem to prędzej jesteś ty. Zresztą nie mam zamiaru zniżać się to twojego niskiego poziomu. Nawet jak by 100% widzów płaciło abonament to reklamy by nie zniknęły bo to za dobre pieniądze dla stacji. Podatek Belki i vat 23% miał być tylko chwilowo. Żyjesz w jakiejś iluzji jak tak lubisz tv to płać 2 albo 3 razy więcej niż trzeba.