REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-13 19:32 | Rynek | t-mobile
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Kraków z nowym centrum danych od T-Mobile

T‑Mobile Polska oddaje do komercyjnego użytku 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w centrum danych w Krakowie. Nowy obiekt powstał w odpowiedzi na rosnące w regionie Małopolski zapotrzebowanie na usługi bezpiecznego przetwarzania danych w chmurze. Otwarte w Krakowie centrum danych zwiększa w sumie do 8 000 m2 powierzchnię kolokacyjną oferowaną przez T mobile klientom.


Centrum danych T‑Mobile Polska w Krakowie zostało zbudowane w 2005 roku na potrzeby własne operatora. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania danych w chmurze w tym roku obiekt został zmodernizowany i przygotowany do komercyjnego udostępnienia przedsiębiorcom. Prace obejmowały zarówno podniesienie standardu części biurowej jak i przygotowanie techniczne przestrzeni przeznaczonej dla serwerów.


Centrum danych w Krakowie oferuje 400 m2 powierzchni kolokacyjnej w samodzielnym budynku, którego lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dostęp zarówno z centrum Krakowa jak i okolic. Budynek posiada niezależne linie zasilania wraz z generatorem prądotwórczym i jest połączony redundantną linią światłowodową z sieciami operatorów regionalnych i ogólnopolskich. Bezpieczeństwo danych i serwerów klientów T‑Mobile w Krakowie zapewniają rozbudowane systemy gaśnicze, zasilania i klimatyzacji wraz z całodobową ochrona fizyczną i monitoringiem wideo obiektu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań T‑Mobile zapewnia gwarantowany poziom świadczenia usług 99,99%.


T‑Mobile Polska dysponuje w Polsce sześcioma centrami danych, z których cztery mieszczą się w Warszawie i okolicach, oraz po jednym w Krakowie i we Wrocławiu. W sumie powierzchnia kolokacyjna oferowana komercyjnie przez T‑Mobile wynosi obecnie 8 000 m2, a wszystkie obiekty operatora spełniają światowe standardy techniczne, oferują zaawansowane procedury bezpieczeństwa, posiadają zapasowe linie zasilania oraz generatory prądotwórcze, są również podłączone do sieci liniami światłowodowymi spełniającymi najwyższe standardy przepustowości oraz bezpieczeństwa. W dwóch z centrów danych T‑Mobile zapewnia dodatkowo usługę biura zapasowego z 273 w pełni wyposażonych stanowisk pracy.


Więcej danych o sieci centrów danych T‑Mobile Polska można uzyskać na stronie: http://biznes.t-mobile.pl/pl/centrum-informacji/siec/centra-danych, a dodatkowe informacje o usługach w nich świadczonych na stronie: http://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i-uslugi/centra-danych


źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | t-mobile Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimx
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.14 19:50 Odpowiedz
O co to chodzi. To jakaś zaawoluowana reklama oferty wynajmu budynku?

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 763

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)