REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-09 08:50 | Telefony | roaming | uke | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Kolejni operatorzy występują o dopłaty do cen w roamingu UE

Nie cichnie dyskusja o cenach usług w roamingu w strefie euro. Wydłuża się też lista operatorów mobilnych, którzy występują do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie dopłat do usług świadczonych w roamingu w Unii Europejskiej po wejściu w życie zasady roam like at home - informuje Rzeczpospolita.

Literalne podejście do zasady "Roam like at home" powoduje, że operatorzy z infrastrukturą jedynie krajową muszą ponosić znacznie większe koszty. RLAH uderza przede wszystkim w małe telekomy, czyli wirtualnych operatorów (MVNO). Jest ich w Polsce około 30, razem obsługują 1 proc. użytkowników telefonii komórkowej. Obniżki spowodowały, lub spowodują, że każdy operator będzie chciał ograniczyć (potencjalne) „straty w dochodach”, a więc, by ktoś zyskał, inni będą musieli za to zapłacić. Gracze infrastrukturalni ewentualny deficyt w rozliczaniu ruchu klientów zagranicznych będą mogły skompensować w ujęciu globalnym, całej grupy. Sytuacja operatorów wirtualnych jest specyficzna: nie mając sieci, nie notują przychodów z rozliczeń międzyoperatorskich. Pewną szansą dla takich operatorów (nie tylko wirtualnych, ale np. Play i Plus niebędących częścią międzynarodowych korporacji) będą wnioski do UKE o przyznanie rekompensat (i już występują), które pokryłyby straty – za co w ostatecznym rozrachunku zapłacimy wszyscy, bo środki na to pójdą z budżetu.

Jak się dowiedziała Rzeczpospolita przybywa operatorów występujących do dopłatę do usług w roamingu UE. Martin Stysiak, rzecznik UKE informuje zaś, w odpowiedzi na pytanie rpkom.pl podaje, że urząd prowadzi obecnie 5 postępowań z wniosków operatorów. Do Polkomtela, Nc+, Virgin mobile Polska i Premium Mobile, dołączył VikingCo Poland. Do tych operatorów dołączy też Netia, która jest wirtualnym operatorem usług mobilnych korzystającym z sieci P4 (operator sieci Play) - dowiedziała się Rzeczpospolita.

źródło: rpkom.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4 (głosy: 1)
Tagi: | roaming | uke | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.09 17:19 Odpowiedz
I tak runie roaming. Okaże się że tym którzy sobie po Europie hulają zapłacą obywatele, którzy za opłotki się nawet nie wybiorą. A co ciekawe nawet nie muszą mieć telefonu
Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.09 13:04 Odpowiedz
Obsługują wszyscy razem cały 1 % i ktoś ma do nich dopłacać? Z jakiej racji? Wypad z rynku. Komu dziś potrzebne jest MVNO jeżeli tam nie ma żadnych przyzwoitych ofert? Komu potrzebni są pośrednicy w dostępie do sieci infrastrukturalnych?
AnonimAlko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.09 09:58 Odpowiedz
Czyli do pasożytów nie budujących sieci mamy dopłacać bo są pasożytami???
AnonimMarcin
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.09 09:06 Odpowiedz
Polkomtel? Serio?? Jakie dofinansowanie? VM robi w najwyższym abo roaming za free ale opłata aktywacyjna to 99zł i umowa na 24 miesiące.. Czy oni są poważni? 100zł to 4 miesiące nolimit w TM lub 5 miesięcy w a2.. Kto normalny to kupi? Czyli GPO nadal nic się nie nauczyła. Ale tak to jest.. Tylko dlaczego ktokolwiek ma dostać dofinansowanie za to co jest ustawowo wprowadzone? To ja poprosze dofinansowanie do paliwa, jedzenia..

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 765

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)