REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-20 11:33 | Telefony | prawo | uke
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Każdy może wysłać swoje opinie do projektu ustawy Prawo telekomunikacyjne

5 lipca br. Rządowe Centrum Legislacji na stronach Rządowego Centrum Legislaci opublikowało Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw, której przedmiotem są regulacje mające na celu zwiększenie ochrony użytkowników końcowych i abonentów przed nadużyciami związanymi z zawierania umów przewidzianej przepisami Kodeksu cywilnego.

Trwają prace nad zmianami w Prawie telekomunikacyjnym i innych ustawach. Nowelizacja przepisów zmierza w stronę upraszczania procedur, zwiększenia efektywności w dostępie obywateli do usług telekomunikacyjnych i ułatwień na drodze rozstrzygania sporów konsumentów z dostawcami usług.

Planowaną zmianą w Megaustawie, która będzie najbardziej odczuwalna, jest zdecydowane uproszczenie procedury zakładania i uruchamiania nowych punktów dostępowych do Internetu przez jednostki samorządu terytorialnego. JST nie będą zobowiązane do każdorazowego uzyskiwania zgody, a jedynie do informowania Prezesa UKE o uruchomieniu nowego hot-spotu, stopniu pokrycia terenu bezprzewodowym Internetem oraz spełnianiu określonych parametrów technicznych. Te również ulegną zmianie: prędkość publicznych łączy ma zwiększyć się z obecnego 1 Mbit/s do minimum 30 Mbit/s. Oznacza to łatwiejszy i szybszy dostęp obywateli do usług e-administracji i skuteczniejszą walkę z problemem wykluczenia cyfrowego.

Inną zmianą jest gruntowna reforma w systemie rozstrzygania sporów między konsumentem a dostawcą usług. Nowelizacja przepisów zlikwiduje Stały Polubowny Sąd Konsumencki przy Prezesie UKE i zastąpi go procedurą ADR – pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich. Procedura ADR, w porównaniu do ścieżki sądowej, będzie tańsza (brak opłaty sądowej) i szybsza (przepisy zobowiązują do zamknięcia sprawy w ciągu maksymalnie 90 dni), a tym samym – zdecydowanie bardziej efektywna.

W obecnym stanie Projekt jest w fazie Konsultacji publicznych i każdy może dodać do niego swoje uwagi. Wystarczy na stronie: legislacja.rcl.gov.pl kliknąć w kopertę i wysłać komentarz do projektu. Konsultacje publiczne do projektu trwają do 3 sierpnia 2017r.

Więcej informacji Rządowe Centrum Legislacji.

źródło: Czytelnik, UKE

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | prawo | uke Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimSet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.20 19:17 Odpowiedz
Pytanie ile tych niby fachowców w ogóle wie o co chodzi w tej zmianie. To tak jak te różne protesty. Jakby zapytać ich uczestników to nie wiem ilu wiedziałoby o co chodzi w danej ustawie którą oprostowuja. I nie zależnie od opcji
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1448
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.20 12:34 Odpowiedz
No to pole popisu dla specjalistów z forów!!

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 13

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)