REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-04 08:22 | Rynek | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Joint venture Fujitsu, Lenovo i DBJ

Fujitsu Limited („Fujitsu”) (TSE: 6702), Lenovo Group Limited („Lenovo”) (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) oraz Development Bank of Japan Inc. („DBJ”) poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy w formie spółki joint venture tych trzech firm. Spółka joint venture będzie się koncentrować na działaniach badawczo-rozwojowych, projektowaniu, produkcji i sprzedaży klienckich urządzeń komputerowych (Client Computing Devices, CCD) na światowym rynku PC.

Fujitsu sprzeda 51% udziałów w swojej całkowicie zależnej spółce Fujitsu Client Computing Limited („FCCL”) firmie Lenovo i 5% bankowi DBJ. Po transakcji FCCL stanie się spółką joint venture należącą do Fujitsu, Lenovo oraz DBJ i będzie nadal działać pod nazwą Fujitsu Client Computing Limited.

Finalizacja transakcji ma nastąpić w I kwartale roku finansowego 2018. Łączna kwota uzyskana przez Fujitsu wyniesie 28,0 mld JPY, na co składa się 25,5 mld JPY od Lenovo i 2,5 mld JPY od DBJ*. Po transakcji Kuniaki Saito, obecny dyrektor reprezentacyjny i prezes FCCL, obejmie to samo stanowisko w FCCL.

Po utworzeniu spółki joint venture produkty FCCL będą nadal dystrybuowane i sprzedawane pod marką Fujitsu. Fujitsu będzie nadal obsługiwać klientów biznesowych na całym świecie bezpośrednio lub pośrednio za pośrednictwem swojej cenionej sieci partnerskiej oraz zapewniać im powiązane usługi posprzedażne i pomoc techniczną. FCCL będzie obsługiwać rynek konsumencki w Japonii bezpośrednio lub za pośrednictwem masowych sprzedawców detalicznych oraz oferować pomoc techniczną i usługi.

Fujitsu i Lenovo chcą dzięki tej współpracy zwiększać wzrost, skalę i konkurencyjność swoich działów PC w Japonii oraz na całym świecie. Spółka joint venture będzie wykorzystywać możliwości Fujitsu w zakresie sprzedaży globalnej, obsługi klienta, badań i rozwoju, a także wysoko zautomatyzowanej produkcji oraz integracji systemów, które spełniają oczekiwania klientów. Spółka będzie też korzystać z globalnej skali i obecności Lenovo.

W ramach inwestycji w spółkę joint venture DBJ będzie wspierać stabilny rozwój FCCL oraz oferować doświadczenie instytucji finansowej.

Fujitsu nadal będzie oferować wysokiej jakości, innowacyjne, bezpieczne i niezawodne urządzenia CCD marki Fujitsu klientom korporacyjnym na całym świecie. Fujitsu będzie przyczyniać się do cyfryzacji firm klientów i tworzenia miejsc pracy przyszłości, integrując ofertę komputerów z rozwiązaniami technologicznymi.

źródło: Lenovo

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 213

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)