REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-01 07:41 | Rynek | raport | internet | e-handel
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Jakich towarów i usług poszukiwaliśmy w 2016 roku w internecie?

Usługi budowlane, transport krajowy i leasing samochodów, materiały opałowe – według badania serwisu Oferteo.pl były to najczęściej poszukiwane przez internautów usługi i towary w 2016 roku.


Budowlańcy poszukiwani

Użytkownicy Oferteo.pl, serwisu łączącego w czasie rzeczywistym poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, zdecydowanie najczęściej poszukiwali w 2016 roku produktów oraz firm działających w branży budowlanej. Dotyczyło to 57% zapytań złożonych w tym czasie w serwisie.

Budownictwo zdecydowanie wyprzedziło pozostałe kategorie towarów i usług – zapytań o usługi transportowe padło w 2016 roku 8%, a podium trzech najczęściej poszukiwanych towarów i usług uzupełniają zapytania o materiały opałowe i paliwa oraz te z kategorii prawo i finanse – po 7% ogólnej liczby zapytań.

O usługi i towary związane z branżą budowlaną najczęściej pytali zarówno prywatni użytkownicy serwisu (64% złożonych zapytań ofertowych) jak i firmy (42% zapytań).

To właśnie ekogroszek był najczęściej poszukiwanym przez użytkowników Oferteo.pl towarem w 2016 roku, a zainteresowanie nim zgłaszał co 10. użytkownik serwisu składający zapytanie ofertowe dotyczące produktów. Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny – ekologiczne paliwo zyskujące coraz bardziej na popularności.

Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami były wspominane już: ocieplanie i izolacja elewacji, budowa domu do stanu surowego i brukarstwo. Do TOP 5 najczęściej poszukiwanych usług weszły jeszcze: transport krajowy powyżej 3,5 tony oraz tynkowanie maszynowe.

Czego poszukiwały osoby fizyczne…

Wśród towarów poszukiwanych przez osoby prywatne pierwsze miejsce zajął ekogroszek z 14% wskazań. Z analizy Oferteo.pl wynika, że kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: okna, urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej, materiały budowlane i pellet drzewny.

Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami przez prywatnych użytkowników Oferteo.pl były: budowa domu do stanu surowego, ocieplanie i izolacja elewacji, brukarstwo, remonty mieszkań oraz budowa domu pod klucz.

… a czego firmy

Najczęściej poszukiwanym produktem przez firmy był pellet drzewny. W dalszej kolejności przedsiębiorcy byli zainteresowani kupnem dystrybutorów wody, okien, węgla ekogroszku oraz materiałów budowlanych.

Z kolei wśród usług poszukiwanych przez firmy dominował transport oraz leasing samochodów. Co prawda pierwsze miejsce w zestawieniu i tym razem zajęły prace związane z elewacjami, ale poza nimi w TOP 5 uplasowały się jeszcze transport krajowy powyżej 3,5 ton, leasing samochodów do 49 tysięcy złotych, transport zagraniczny powyżej 3,5 ton oraz leasing samochodów do 99 tysięcy złotych.

Poszukiwanie wykonawców usług bądź dostawców towarów za pomocą internetu pozwala oszczędzić i czas, i pieniądze. Nie wychodząc z domu, jesteśmy w stanie szybko sprawdzić oferty wielu firm, zapoznać się z opiniami na ich temat i przeprowadzić pierwsze rozmowy na temat możliwej transakcji – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Jest to także wygodne dla samych wykonawców i usługodawców, którzy pokazując się w internecie, mogą dotrzeć do wielu nowych klientów i zdobyć kolejne cenne kontakty.

Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 157 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

źródło: Oferteo.pl?

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | raport | internet | e-handel Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)