REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-03-04 07:27 | Taryfy | raport | idealo | smartfon | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Jaki jest statystyczny europejski smartfon

Porównywarka cen idealo.pl, po przeprowadzeniu analizy swojej, ogólnoeuropejskiej bazy danych przygotowała dla serwisu Telix.pl podsumowanie dotyczące najczęściej wybieranych smartfonów. Znajdzie w nim zarówno informacje dotyczące „statystycznego” europejskiego smartfona, jak również różnice w ich cenach w poszczególnych krajach.

Samsung i Apple są najpopularniejszymi producentami

Najpopularniejszym wśród uwzględnionych w analizie idealo smartfonem jest iPhone 6. Telefony Apple stanowią przy tym 12% najpopularniejszych modeli. Najczęściej natomiast mieszkańcy zbadanych krajów (Polski, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii) sięgają po urządzenia Samsunga – stanową one 28% w europejskiej średniej. Solidną pozycję na rynku mają też Microsoft oraz (dziś należąca do Microsoft) Nokia, które łącznie wybierane są przez 20% użytkowników.

Statystyczny ekran z przekątną 4,8 cala

Gdyby istniał „przeciętny” europejski smartfon, przekątna jego ekranu wynosiłaby ok. 4,84 cala. Najczęściej wybierane są urządzenia z wyświetlaczem o wielkości między 5 a 5,5” (38%). Drugie miejsce zajmują smartfony z przekątną 4.5-5” (32%). Największą rzadkością są urządzenia z wyświetlaczem 3,5 cala – w zestawieniu idealo znalazły się tylko dwa takie modele. Także rozmiar większy niż 5,5” znaleźć można – mimo rosnącej popularności tabletów – wciąż jeszcze tylko w 12% przypadków. Najczęściej spotykanym w Europie jest wyświetlacz IPS (21%), zaś do popularnych rozdzielczości należą HD (36%) i Full HD (32%).

Rozdzielczość aparatu nie powinna być mniejsza niż 11 Mpx

Tylko jeden ze zbadanych modeli nie posiada przedniej kamery do wideokonferencji. Pod tym względem oczekiwania Europejczyków nie są zbyt wymagające – rozdzielczość takiego aparatu wynosi średnio ok. 2,68 Mpx, zaś najczęściej, bo w 20% przypadków, wybieranych jest 5 Mpx.

Inaczej przedstawiają się dane dotyczące kamery tylnej. W tym przypadku oczekuje się rozdzielczości ok. 10,92 Mpx. Wciąż dość rzadko, gdyż w 14% przypadków jest to więcej niż 20 Mpx. Największa ilość użytkowników zadowala się jednak kamerą przednią o rozdzielczości 8 Mpx (38%).

Statystyczny smartfon jest najtańszy we Włoszech, Wielka Brytania i Polska droższe

Statystyczny europejski smartfon kosztuje 1 276,70 zł. W poszczególnych krajach można jednak odnotować znaczne różnice. Podczas gdy we Włoszech „przeciętny” smartfon kosztuje 1 194,53 zł, w Wielkiej Brytanii jest on aż o 167,54 zł droższy i kosztuje 1 362,07 zł.

Tylko jeden z zanalizowanych 50 smartfonów we Włoszech osiągnął najwyższą ze wszystkich krajów cenę, podczas gdy 66% modeli jest w tym kraju oferowanych najkorzystniej. W Wielkiej Brytanii zaś 44% poddanych analizie urządzeń kosztuje w skali Europy najwięcej. Polska średnia cena jest drugą najwyższą – wynosi ona 1 321,31 zł. 26% modeli jest oferowanych w najwyższej cenie, podczas gdy tylko cztery można dostać nad Wisłą taniej niż w pozostałych krajach.

Wymienione powyżej wnioski dotyczą 50 najpopularniejszych smartfonów, których oferty znajdują się na międzynarodowych stronach idealo: idealo.pl, idealo.de, idealo.fr, idealo.co.uk, idealo.it oraz idealo.es. Dane dotyczące cen pobrane zostały 19.02.2014.

źródło: idealo

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | raport | idealo | smartfon | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimVirginia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.11 02:49 Odpowiedz
Coś w tym prawdy jest
AnonimNel
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.04 12:33 Odpowiedz
Nie widać tej pogoni za 6-calowymi phabletami, jak próbują nam wmówić producenci
AnonimIjz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.04 09:44 Odpowiedz
Jak widać nasze oczekiwania od smartfonu niewiele różnią się od tych użytkowników europejskich

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 51

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)