REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-08-23 10:43 | PDA & Navi | g-data | antywirus | poradnik
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Jak się poruszać w świecieantywirusów?

Oprogramowanie antywirusowe stanowi nieodzowny element każdego komputera PC . Specjaliści od bezpieczeństwa radzą, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze aplikacji.

W obecnych czasach nikogo nie trzeba przekonywać co do konieczności używania aplikacji bezpieczeństwa. Każdy komputer PC wcześniej czy później stanie się obiektem ataku ze strony hakerów. Niemniej odpowiednia ochrona pozwoli zapobiec włamaniom, kradzieży danych bądź zaszyfrowaniu plików. - Na rynku dostępnych jest wiele programów antywirusowych, co nie ułatwia wyboru potencjalnym nabywcom. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na dokładną selekcję i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Tym bardziej, że ilość cyberataków systematycznie rośnie i stają się one coraz bardziej złożone – tłumaczy Robert Dziemianko z G DATA


Co zrobić, aby nie pogubić się w labiryncie ofert i obietnic składanych przez producentów aplikacji? Poniższe porady, przygotowane przez ekspertów z G DATA, ułatwią dobór odpowiedniego antywirusa.

Wyniki testu zamiast marketingowej nowomowy

Każdy producent uwypukla najlepsze cechy swojego oprogramowania. W większości wypadków są to marketingowe slogany, które należy traktować z przymrużeniem oka. Inną wartość przedstawiają wyniki testów przeprowadzanych przez niezależne firmy badawcze AV-TEST czy Virus Bulletin. W swoich laboratoriach dokonują one dokładnej analizy aplikacji pod kątem wykrywania i zapobiegania zagrożeniom, w tym także tych najnowszych, nieopisanych wirusów. Praktycznie każda aplikacja, która osiąga skuteczność co najmniej 98-99% zasługuje na uwagę.

Bezpłatne antywirusy są ok, ale…

Niektóre darmowe programy antywirusowe skutecznie chronią przed wirusami. Jednak trzeba się liczyć z tym, że freeware nie posiada wielu funkcji oferowanych przez płatne aplikacje. Cyberprzestępcy zwiększają swój arsenał, dlatego warto mieć pod ręką jak najwięcej mechanizmów ochronnych, aby nie przegrać już na starcie.

Antywirus w pakiecie? Niekoniecznie.

Wiele nowych komputerów jest często dostarczanych z pakietem oprogramowania antywirusowego, z którego można korzystać bezpłatnie przez trzy miesiące. Kiedy kończy się okres próbny, należy uiścić opłatę lub usunąć aplikację. Warto pamiętać, że nie jesteśmy skazani na dołączoną aplikację. Na rynku można niejednokrotnie znaleźć antywirusy w podobnej cenie lub nawet tańsze, a na dodatek bardziej funkcjonalne.

Windows to za mało

Może pewnego dnia Windows Defender stanie się tak skuteczny jak komercyjne antywirusy. Jak na razie wszelkiego rodzaju testy wypadają lepiej niż Windows Defender oraz jego poprzednik Microsoft Security Essentials, występujący w Windows 7. Dlatego oprócz bezpłatnych aplikacji bezpieczeństwa dołączanych do systemu operacyjnego Windows, należy uzbroić komputer w dobry program antywirusowy.

Czyścić i zapobiegać

Wielu użytkowników komputerów korzysta z aplikacji do czyszczenia systemu po infekcji. Na rynku istnieje co najmniej kilka programów świetnie sprawdzających się w tej roli. Niestety nie chronią one komputera przed zakażeniem. To zadanie spoczywa na barkach antywirusów.

źródło: G DATA


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | g-data | antywirus | poradnik Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimBartuLa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.25 14:40 Odpowiedz
Korzystanie z komputera polegając na samym Windows Defenderze to byłaby jazda bez trzymanki. Zgadzam się z przedstawionymi poradami! W ogóle sam korzystam z G Daty, mam wersję total protection i bardzo ją sobie chwalę. Mam chyba najbardziej aktualną bazę wirusów a dodatkowo nie spowalnia mojego komputera, co wcześniej bywało problemem z innymi programami

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 14

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)