REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-21 07:19 | PDA & Navi | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Jak monitorować swój dom podczas wakacji?

Okres wyjazdów wakacyjnych w pełni. Większość z nas ładuje baterie, które pozwolą na efektywną pracę przez kolejne tygodnie. Często zostawiamy cały dobytek nie myśląc o konsekwencjach. Nie zawsze sąsiad będzie mógł zauważyć włamywacza. Jak skutecznie zabezpieczyć się przed intruzem? Oto kilka wskazówek.

Przede wszystkim sprawdź, czy wszystko zamknąłeś/aś.

Może to być oczywiste, ale sprawdźmy dokładnie czy zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi. Uchylone okno to wręcz wabik na złodzieja. Nie ma nic łatwiejszego niż wejście do domu, który nie jest dokładnie zabezpieczony. Jeśli mamy kilka zamków w drzwiach użyjmy ich wszystkich. Im większa liczba zabezpieczeń tym trudniej włamać się do naszego domu.


Zasymuluj obecność w domu.

Jeśli mamy dobrego sąsiada możemy poprosić go aby przychodził do naszego domu i np. włączał światło. Dzięki temu złodzieje, którzy obserwują nasz dom będą przekonani, że domownicy wcale nie wyjechali na wakacje. Obecnie za sprawą wielu urządzeń tzw. „inteligentnego domu” pozwalają na zdalne uruchamianie oświetlenia. Podobnie wygląda przypadek listów i ulotek. Poproś sąsiada o to, aby na bieżąco zabierał ulotki i listy. To sprawi, że złodziej będzie myślał, że naprawdę ktoś jest w domu.


Informację o wyjeździe zachowaj dla siebie.

Media społecznościowe są przeglądane nie tylko przez naszych znajomych. Chwalenie się o wyjeździe może również dotrzeć do złodzieja. Dlatego też informacje o wycieczce lepiej zachować dla siebie. Chwalić się wyjazdem możemy po powrocie do domu. Najlepiej, aby o naszych wakacjach wiedzieli najbliżsi, zaufani nam znajomi.

Zyxel Aurora
Zyxel Aurora

Zainstaluj monitoring.

Przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego też warto zadbać o monitoring naszego domu. Ciekawą propozycją jest kamera Zyxel Aurora. To ładnie wyglądający sprzęt, który posiada obiektyw Sony. Oferuje nagranie obrazu w rozdzielczości HD lub Full HD. Nawet szerokie pomieszczenia będą dokładnie monitorowane ponieważ Zyxel Aurora (Recenzja Zyxel Aurora - bezprzewodowy ochroniarz domu) posiada szeroki kąt widzenia, który wynosi aż 145 stopni. Model ten łączy się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej. Kiedy wykryje ruch zostajemy o tym powiadomieni. Na naszym smartfonie pojawia się komunikat, a kamera rozpoczyna nagrywanie intruza. Za pomocą wbudowanego mikrofonu będziemy mogli usłyszeć o czym rozmawiają dane osoby. Bogata w funkcje Zyxel Aurora oferuje ładny wygląd, a także, co najważniejsze precyzyjną obserwację tego, co dzieje się w naszym domu.

Autor: Zyxel


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 201

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)