REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-08-28 07:18 | PDA & Navi | garmin | gps | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Jak elektroniczne gadżety mogą pomóc w wychowaniu psa

Garmin prezentuje urządzenia, które umożliwiają lokalizowanie, śledzenie oraz zdalną tresurę czworonogów. Z urządzeń Garmin przeznaczonych do monitorowania pozycji psów i ich szkolenia mogą korzystać zarówno profesjonalni treserzy, myśliwi, jak i właściciele psów, którzy chcą, aby ich pupile były bardziej posłuszne.

Obroża antyszczekowa Bark Limmiter

Garmin Bark Limmiter
Garmin Bark Limmiter

Obroża umożliwiająca właścicielom psów skuteczne eliminowanie obsesyjnego, dokuczliwego szczekania u swoich pupili, zaprojektowana z wykorzystaniem uznanej technologii tresury psów Tri-Tronics. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie odróżnia szczekanie od innych dźwięków wydawanych przez czworonoga. Inteligentny system umożliwia również rozpoznanie tzw. „dobrego” szczekania, aby zwierzę mogło np. zakomunikować zranienie czy niebezpieczeństwo, nie aktywując w ten sposób działania urządzenia. BarkLimmiter precyzyjnie dopasowuje poziom korekty do konkretnego zwierzęcia, bez względu na rasę, grubość sierści itp. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie Autorise, od najniższego poziomu korekcji szczekania i stopniowo podnosi ten poziom, aż do chwili gdy pies zaprzestanie zbędnego szczekania. Bark Odometer™ powie Ci również, ile razy pies zaszczekał podczas Twojej nieobecności. Istnieje także opcja przełączenia urządzenia z trybu automatycznego na ręczny, który pozwala dostosować pracę BarkLimmiter do potrzeb właściciela i jego psa, np. wykorzystując do eliminacji szczekania wibracje zamiast stymulacji.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 79 €.

Delta – elektroniczny psi trener

Garmin Delta
Garmin Delta

Wszechstronny system przeznaczony do tresury psów, który jest połączeniem elektronicznej obroży treningowej, obroży antyszczekowej i brzęczyka, umożliwiającego odnalezienie psa. System Delta wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD, umożliwiający trenerowi intuicyjne sterowanie oraz zdalne przełączanie pomiędzy różnymi trybami tresury psów i wprowadzaniu dowolnych korekt w sposobie szkolenia, dostosowanych do charakteru i temperamentu psa w promieniu 800 m. Opcja zdalnej tresury pozwala trenerowi reagować na zachowania psa za pomocą trybu ciągłej lub chwilowej stymulacji, sygnałów wibracyjnych oraz dźwiękowych. Urządzenie pozwala również na dostosowanie impulsów pobudzających o różnych poziomach natężenia (aż do 36 rodzajów intensywności impulsów). Wbudowany system antyszczekowy BarkLimmiter pozwala na ograniczenie „złego szczekania” oraz pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu psa. Wodoodporna i niezatapialna obudowa urządzenia zapewnia skuteczną ochronę do głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 min.

Sugerowana cena detaliczna systemu Delta to 199 €.

Dla myśliwych – system śledzenia psów Astro

Garmin Astro
Garmin Astro

System został zaprojektowany przy udziale treserów psów myśliwskich. Składa się z odbiornika AstroŸ 320 i obroży lokalizacyjnej DC 50, która odczytuje sygnały zarówno z satelit GPS, jak i satelit GLONASS, dzięki czemu właściciele psów bez trudu odnajdą je nawet w trudno dostępnym terenie. Pracując w trybie ratunkowym urządzenie jest aktywne do 54 godzin, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia pupila w przypadku jego zaginięcia. Informacja o bieżącej pozycji psa jest przesyłana z obroży do urządzenia Astro 320 co pięć sekund. Na 2,6 calowym, jasnym kolorowym ekranie widzimy również imię psa oraz dystans jaki przebył, a tryb Dog Tracker umożliwia dostęp do informacji, czy pies biegnie, siedzi, czy np. zagania zwierzynę. System umożliwia śledzenie czworonogów w promieniu 14,5 km. Urządzenie Astro 320 zostało wyposażone w mapę bazową, jest również kompatybilne z mapami Topo Polska oraz fotorealistyczną bazą zdjęć satelitarnych BirdsEye, oraz dostępnymi na rynku mapami przeznaczonymi dla myśliwych.

Sugerowana cena detaliczna zestawu Astro to 729€, Sugerowana cena detaliczna obroży DC 50 to 249€

źródło: Garmin

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | garmin | gps | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)