REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-08-28 07:18 | PDA & Navi | garmin | gps | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Jak elektroniczne gadżety mogą pomóc w wychowaniu psa

Garmin prezentuje urządzenia, które umożliwiają lokalizowanie, śledzenie oraz zdalną tresurę czworonogów. Z urządzeń Garmin przeznaczonych do monitorowania pozycji psów i ich szkolenia mogą korzystać zarówno profesjonalni treserzy, myśliwi, jak i właściciele psów, którzy chcą, aby ich pupile były bardziej posłuszne.

Obroża antyszczekowa Bark Limmiter

Garmin Bark Limmiter
Garmin Bark Limmiter

Obroża umożliwiająca właścicielom psów skuteczne eliminowanie obsesyjnego, dokuczliwego szczekania u swoich pupili, zaprojektowana z wykorzystaniem uznanej technologii tresury psów Tri-Tronics. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie odróżnia szczekanie od innych dźwięków wydawanych przez czworonoga. Inteligentny system umożliwia również rozpoznanie tzw. „dobrego” szczekania, aby zwierzę mogło np. zakomunikować zranienie czy niebezpieczeństwo, nie aktywując w ten sposób działania urządzenia. BarkLimmiter precyzyjnie dopasowuje poziom korekty do konkretnego zwierzęcia, bez względu na rasę, grubość sierści itp. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie Autorise, od najniższego poziomu korekcji szczekania i stopniowo podnosi ten poziom, aż do chwili gdy pies zaprzestanie zbędnego szczekania. Bark Odometer™ powie Ci również, ile razy pies zaszczekał podczas Twojej nieobecności. Istnieje także opcja przełączenia urządzenia z trybu automatycznego na ręczny, który pozwala dostosować pracę BarkLimmiter do potrzeb właściciela i jego psa, np. wykorzystując do eliminacji szczekania wibracje zamiast stymulacji.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 79 €.

Delta – elektroniczny psi trener

Garmin Delta
Garmin Delta

Wszechstronny system przeznaczony do tresury psów, który jest połączeniem elektronicznej obroży treningowej, obroży antyszczekowej i brzęczyka, umożliwiającego odnalezienie psa. System Delta wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD, umożliwiający trenerowi intuicyjne sterowanie oraz zdalne przełączanie pomiędzy różnymi trybami tresury psów i wprowadzaniu dowolnych korekt w sposobie szkolenia, dostosowanych do charakteru i temperamentu psa w promieniu 800 m. Opcja zdalnej tresury pozwala trenerowi reagować na zachowania psa za pomocą trybu ciągłej lub chwilowej stymulacji, sygnałów wibracyjnych oraz dźwiękowych. Urządzenie pozwala również na dostosowanie impulsów pobudzających o różnych poziomach natężenia (aż do 36 rodzajów intensywności impulsów). Wbudowany system antyszczekowy BarkLimmiter pozwala na ograniczenie „złego szczekania” oraz pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu psa. Wodoodporna i niezatapialna obudowa urządzenia zapewnia skuteczną ochronę do głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 min.

Sugerowana cena detaliczna systemu Delta to 199 €.

Dla myśliwych – system śledzenia psów Astro

Garmin Astro
Garmin Astro

System został zaprojektowany przy udziale treserów psów myśliwskich. Składa się z odbiornika AstroŸ 320 i obroży lokalizacyjnej DC 50, która odczytuje sygnały zarówno z satelit GPS, jak i satelit GLONASS, dzięki czemu właściciele psów bez trudu odnajdą je nawet w trudno dostępnym terenie. Pracując w trybie ratunkowym urządzenie jest aktywne do 54 godzin, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia pupila w przypadku jego zaginięcia. Informacja o bieżącej pozycji psa jest przesyłana z obroży do urządzenia Astro 320 co pięć sekund. Na 2,6 calowym, jasnym kolorowym ekranie widzimy również imię psa oraz dystans jaki przebył, a tryb Dog Tracker umożliwia dostęp do informacji, czy pies biegnie, siedzi, czy np. zagania zwierzynę. System umożliwia śledzenie czworonogów w promieniu 14,5 km. Urządzenie Astro 320 zostało wyposażone w mapę bazową, jest również kompatybilne z mapami Topo Polska oraz fotorealistyczną bazą zdjęć satelitarnych BirdsEye, oraz dostępnymi na rynku mapami przeznaczonymi dla myśliwych.

Sugerowana cena detaliczna zestawu Astro to 729€, Sugerowana cena detaliczna obroży DC 50 to 249€

źródło: Garmin

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | garmin | gps | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Empik organizuje promocję Black Weekend
Tysiące książek, płyt z muzyką, filmów, gier, planszówek, zabawek, artykułów papierniczych i gadżetów do 50% taniej w ramach Black Friday w salonach Empik i na empik.com! Promocja będzie obowiązywać nie tylko w piątek – 25 listopada, ale również w dniach 26-27 listopada. Stąd hasło promocji: Black Weekend. Natomiast od poniedziałku w sklepie internetowym empik.com startuje Cyber Week i kolejne atrakcyjne promocje.
REKLAMA
Zaawansowane smartfony Cubot
Plantronics - słuchawki Bluetooth
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
278
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Do którego operatora warto wybrać się na Święta?

Grupy Polsat (Plus, Cyfrowy Polsat)
P4 (Play, Red Bull Mobile)
Orange Polska (Orange, Nju.mobile)
T-Mobile Polska (T-Mobile, Biedronka)
Operatora MVNO
W tym roku nie ma nic ciekawego
Jestem zawiedziona/ny
Inne


WynikiAnkiety

Głosów 353
TAGI


Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)