REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-21 09:34 | Telefony | taryfy | roaming
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 23

Jak działa polski roaming... jak w domu - zestawienie

Komisja Europejska zapowiedziała koniec roamingu na 15 czerwca. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy Unii mają płacić za połączenia i SMS-y wykonane za granicą tak jak u siebie w kraju (roam like at home). Na początku minionego tygodnia krajowi operatorzy: T-Mobile Polska, Orange Polska, P4 (Play), Grupa Cyfrowy Polsat (Plus) – ogłosili swoje nowe stawki. Praktyka pokazała jednak co innego - większość operatorów zdecydowała się jednak na pobieranie dodatkowych opłat.


Hasło "Roam Like at Home" jest nazwą zasady wprowadzonej przez Komisję Europejską, a jednocześnie sloganem promującym inicjatywę jednolitych opłat za posługiwanie się telefonem na terenie państw Unii Europejskiej. Tylko Orange postawił na ich dosłowne wdrożenie. A dokładnie: rozmowy i wiadomości będą rozliczane, według opublikowanej taryfy krajowej, bez dodatkowych opłat i w przypadku ofert nielimitowanych, i tych z określonym pakietem minut czy SMS-ów. W przypadku transmisji danych, dla każdego planu taryfowego przewidziano odrębne limity. Przykładowo, w ofercie Orange Love jest to 1GB, a w SmartPlan LTE 85,98 – 4,06 GB. Po przekroczeniu limitu, klienci Orange zapłacą 4 grosze za megabajt. Odbieranie połączeń przychodzących jest bezpłatne – w każdej ofercie. Takie same zasady, tyle co w Polsce, obowiązują też klientów nju mobile.

Pozostali operatorzy wybrali nieco inne podejście stosując dwa warianty. Pierwszy wariant to: naliczanie opłat w przypadku rozmów podczas podróży według stawki krajowej. Drugi wariant: w ofertach, gdzie cena wynosi 0 zł - operatorzy przyznają określone limity, po przekroczeniu których naliczana będzie opłata dodatkowa. Wartości limitów mają zróżnicowane wysokości w zależności operatora. Przy czym zarówno T-Mobile, jak i Play dają pule bezpłatnych minut na odbieranie tego rodzaju telefonów. Plus tego nie robi.

- To skandal: kompletna bierność Urzędu Komunikacji Elektronicznej! W środę 24 maja na wniosek PO komisja sejmowa w tej sprawie. Walczymy - pisze na Twitterze Andrzej Halicki, były minister administracji i cyfryzacji, w rządzie Platformy Obywatelskiej.

- Polscy operatorzy zostali zobowiązani do tego, by każdy z Polaków wyjeżdżając za granicę mógł rozmawiać za takie same pieniądze jak w kraju, w którym podpisał umowę. Tylko jeden operator postanowił dać taką możliwość swoim użytkownikom. To pokazuje, że możemy mieć do czynienia z pewnego rodzaju dyskryminacją – tłumaczy dziennikowi "Fakt" poseł PO Arkadiusz Marchewka, który zasiada w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii i zajmuje się tematem roamingu.

Poseł zaznacza, że cenniki operatorów zostały na razie tylko przedstawione, ale nie zaakceptowane jeszcze przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Na razie wygląda to tak, jakby każdy z nich traktował wytyczne Komisji Europejskiej odmiennie. Stąd, ma nadzieję, że do 15 czerwca, kiedy zmiany w cennikach mają być wprowadzone, problem uda się rozwiązać.

- Liczę na to, że UKE, UOKiK oraz pani minister Streżyńska włączy się aktywnie w negocjacje i będą bronić interesu abonentów. Nie może być tak, że tylko jeden operator będzie dawał takie możliwości jak reszta Europy, a pozostali pakiety minut. Stosowanie prawa powinno być jednakowe dla wszystkich, a nie dla każdego według własnego uznania – dodaje poseł Marchewka.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał już oświadczenie w tej sprawie. - Wszyscy operatorzy powinni dostosować swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE - czytamy w komunikacie Prezesa UKE. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez operatorów obowiązków określonych w rozporządzeniu, Prezes UKE zażąda natychmiastowego zaprzestania takiego naruszenia oraz podejmie wszelkie konieczne działania wynikające z obowiązujących przepisów, włącznie z możliwością nałożenia kar pieniężnych - przestrzega Regulator.

"Będziemy przyglądać się rynkowi w ramach przysługujących nam kompetencji. Naszym zdaniem przyjęte rozwiązania powinny zapewniać maksymalnie swobodne korzystanie przez konsumentów z roamingu" - dodaje UOKiK. UKE ws. roamingu po polsku - będą kary

Jak zauważa serwis bezprawnik.pl część operatorów ma też opłaty wyższe niż dopuszczalne limity przez Komisję Europejską. Na przykład cena połączenia przychodzącego wynosi 29 groszy. To więcej niż 3,2 eurocenta plus VAT, które są w przepisach jako maksymalna stawka. Niektórzy operatorzy dali stawkę 7 eurocentów. Jest ona dozwolona, ale tylko wtedy, gdy roaming jest nadużywany (korzysta się niego dłużej niż 4 miesiące w roku).

Zaskoczona, treścią cenników Play i T-Mobile Polska (cenników Plus jeszcze nie dostarczył) jest także Komisja Europejska, bo są one sprzeczne z ideą "roam like at home". Więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: Bruksela zaskoczona roamingiem Play i T-Mobile Polska, Plusa jeszcze nie poznała. Deklaruje, że jest w stałym kontakcie z UKE i po dalszych analizach będzie interweniować.

Cenniki opłat roamingowych, po wykorzystaniu pakietu
Operator
Połączenia wychodzące - (zł/min)
Połączenia przychodzące - (zł/min) SMS wychodzący
(sztuka)
MMS wychodzący
(sztuka)
Transmisja danych (MB)
T-Mobile Polska
0,16 - 0,29 0,05 - 0,09 0,05 - 0,09 0,04 - 0,09 0,04 - 0,09
P4 (Play i RBM)
0,16 - 0,29 0,05 - 0,09 0,05 - 0,09 0,04 - 0,09 0,04 - 0,09
Grupa Cyfrowy Polsat (Plus)
0,22 - 0,49
0,05
0,18 - 0,20
0,19 - 0,40 0,18 - 0,20
Orange Polska 0,0
0,0
(w ramach Limitu Fair Usage Policy, obliczanego zgodnie z rozporządzeniem unijnym )

Opłaty po przekroczeniu limitu GB w telefonach na kartę

0,04 za 1 MB
- klienci oferty prepaid, będą korzystać w roamingu ze stawki – 10 gr za 1 MB.

Proponowane Ceny roamingu 2017 u polskich operatorów
Pakiety usług / rok
Operator / limity
Połączenia wychodzące - min
Połączenia przychodzące - min
Darmowe SMS-y - sztuk
Transmisja danych - GB
T-Mobile Polska
500 - 1500
1500
500
1 - 5
P4 (Play i RBM)
250 - 820
50 - 700
0 - 400
0 - 8
Grupa Cyfrowy Polsat (Plus)

300
w taryfach 49,99 i 69,99 zł - 120 jednostek wymiennych na rozmowy
w taryfie 69,99 zł - 150
MB
Orange Polska
- Klientom planów abonamentowych kolejne megabajty będą schodzić z ich pakietu z górną granicą określoną przez unijną zasadę Fair Use Policy (FUP)
- Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB.
- W przypadku nju z rachunkiem obowiązuje zasada, że płacicie tylko za te usługi, z których skorzystacie. Oznacza to, że osiągnięciu limitu wydatków opłaty nie będą pobierane. Z kolei klienci, którzy korzystają z planów abonamentowych, w których dostają określony pakiet minut i SMS (na przykład Smart Plan LTE za 29,99) to najpierw korzystają z niego, a następnie płacą za minutę tyle samo w kraju i w roamingu w UE.
Orange - miesięczne limity GB w wybranych taryfach dla taryf nielimitowanych
Orange Love 1 MB
Smart Plan LTE
2,56 MB - 55,98 zł
Smart Plan LTE Główny
8,08 MB - 155,98 zł

*Zestawienie oparte na wyliczeniach Gazety Prawnej

Cenniki poszczególnych operatorów znajdują się poniżej.

T-Mobile - roaming na nowych zasadach: 29 gr/m

Orange i Nju - roaming tak jak w kraju i bez gwiazdek

Play - darmowe pakiety oraz niższe stawki w roamingu (wideo)

Plus - obniżka stawek roamingowych

Usługa „roam like at home” jest przeznaczona dla podróżnych. W celu stwierdzenia, czy użytkownik nadużywa lub niewłaściwie korzysta z usługi „roam like at home”, operator będzie musiał wykazać nadużycie przez okres przynajmniej czterech miesięcy. Jeżeli klient spędza ponad dwa miesiące z czterech za granicą oraz jeżeli klient w tym czasie wykorzystywał sieć komórkową w większym stopniu za granicą niż w kraju pochodzenia, operator może wysłać do klienta ostrzeżenie. Po otrzymaniu ostrzeżenia klient będzie miał dwa tygodnie na wyjaśnienie sytuacji. Jeżeli użytkownik nadal pozostaje za granicą, operatorzy będą mogli nałożyć niewielkie opłaty dodatkowe (równe hurtowym pułapom usług roamingowych).

Operatorzy w naszym kraju musieli odkryć karty, bo zostali zobowiązani do opublikowania cenników i nowych regulaminów miesiąc przed wejściem w życie centralnych unijnych przepisów. Istnieje zatem szansa, że zaproponowane cenniki, będą podlegać jeszcze modyfikacji, a zasada „korzystaj jak w domu” potraktowana zostanie dosłownie. Czy stanie się to jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami? Przekonamy się wkrótce.

A jak do zaleceń Komisji Europejskiej odnoszą się operatorzy z innych unijnych krajów?, Większość z nich planuje zwykle jedynie limitowanie transferu danych. Ale są też tacy, którzy wycofują się z oferty roamingowej, twierdząc, że ich na wdrożenie unijnych zasad nie stać.

źródło: Oferty operatorów, cytaty z mediów

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | taryfy | roaming Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 23
Komentarze: 23 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimOna
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.02 17:58 Odpowiedz
Wybieram się do Grecji. Gdzie dadzą najwięcej Internetu?
AnonimCyryl
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.14 10:38 Odpowiedz
I po ptokach, pozostał tylko Plus. Ale wróble ćwierjają, że już mają też ofertę poprawioną.
Anonimsmile20
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 17:25 Odpowiedz
Jaka jest najlepsza oferta, dla osób przebywających stale za granicą, dla osób które przekroczą limit pobytu za granicą? Dużo informacji na temat podstawowych stawek, gorzej z pozyskaniem informacji o stawkach po przekroczeniu limitów
AnonimSet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.23 03:50
Na razie nikt nie odpowie na tak postawione pytanie. Dopiero po 15 czerwca będzie coś więcej wiadomo, gdy operatorzy opublikują wszystkie regulaminy, wraz z pakietem dodatkowym po wykorzystaniu puli roamingu.
AnonimsylwekZolkusza
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 09:14 Odpowiedz
nju mobile ze swoją ofertą z rachunkiem i umową na czas nieokreślony, wydaje się być super > http://www.njumobile.pl/obsluga/komunikaty,karta-sim-bez-kodu-pin > http://www.njumobile.pl/roaming
Anonimrew
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 08:47 Odpowiedz
orange w prepaid nie jest jak w domu gdzie nie płacę za gb bo mam je w pakiecie po doładowaniu. dodatkowo wykupiony pakiet rozmów i sms też nie działa jak w domu bo tu juz nic nie płacę a tam mam płacić . nie wprowadzajcie z orange w błąd
AnonimNowy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 07:19 Odpowiedz
Nie ma problemu poczekam sobie troszkę i przejdę do Orange
AnonimNela
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 06:34 Odpowiedz
Też mam nadzieję że mój operator poprawi do 15 czerwca swoją ofertę, bo inaczej będziemy się żegnać po 10 latach
Anonimsmile20
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 22:07 Odpowiedz
Jak to wygląda z tym limitem na ilość dni przebywania za granicą? Mieszkam za granicą, ale jestem raz w miesiącu w Polsce na kilka dni, posiadam polski numer telefonu i chcę dalej posiadać i z niego korzystać, ale przekroczę te ramy czasowe, jak bardzo skoczą ceny w górę za minutę/sms itp Jaki prepaid jest najlepszy w moim przypadku jeśli mieszkam za granicą?
AnonimXera
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.22 06:06
Masz w roku mieć zapewnione 4 miesiące cenników "jak w domu" Jak to będzie wyglądać, uzależnione jest od Twojego operatora
AnonimKabe
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 20:25 Odpowiedz
Jest błąd w tabeli z ilością danych w Orange. Chyba celowo podano MB zamiast GB, do tego w Orange te limity są miesięczne a nie jak u innych operatorów roczne !!!!!
Anonimaa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 17:53 Odpowiedz
czy można wypowiedzieć umowy terminowe z P4 tbombaj i Plusem ze względu na bezprawne ustawienie usług wbrew prawu, dwa braku informacji w ustawowym czasie zgodnie z KC na 30 dni jak mają obowiązywać, tego ww opy nie uczynią gdyż prawo obowiązuje od 15 czerwca a oni już teraz tego nie ogłosili. Ogłoszenie jest nie zgodne z prawem czyli nie istniejąc. Lepiej pytać bezpośrednio UKE pismami niż liczyć na polityków Po, im wychodzi jedynie dobrze zdrada i handel Polakami i ich życiem, zdrajcom nie ufaj!
AnonimsylwekZolkusza
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 15:49 Odpowiedz
Zestawienie jest potrzebne i wskazane, między innymi po to, żeby jasno i dobitnie wykazać działania operatorów na szkodę klienta, wymuszone zmiany będzie łatwo sprawdzić i porównać, czy tak naprawdę coś się zmieni, klienci play,plusa i t-mobile niech nie liczą na szybkie zmiany, nadchodzące wakacje będą rozliczane według przedstawionych stawek, prawo jest naginane według własnego widźmi sie, nagle wszyscy powołują się na prawo unii europejskiej, telekomy zastosowały przykład z góry i też stosują prawo, takie które telekomom odpowiada.
AnonimYed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 15:06 Odpowiedz
A prawo gdzie, pytam się operatorów? Jeden może, to znaczy da się.
Anonimzibi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 13:17 Odpowiedz
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32015R2120&from=EN Artykuł 6c Zapewnienie zrównoważonego charakteru zniesienia dodatkowych opłat z tytułu detalicznych usług roamingu 1. W szczególnych i wyjątkowych okolicznościach, z myślą o zapewnieniu zrównoważonego charakteru modelu opłat krajowych dostawcy usług roamingu, w przypadku gdy nie jest on w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia usług roamingu regulowanego zgodnie z art. 6a i 6b z całkowitej kwoty swoich rzeczywistych i prognozowanych dochodów ze świadczenia takich usług, może on wystąpić z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty. Dodatkową opłatę stosuje się jedynie w zakresie niezbędnym do pokrycia kosztów świadczenia detalicznych usług roamingu regulowanego, z uwzględnieniem mających zastosowanie maksymalnych opłat hurtowych. 2. W przypadku gdy dostawca usług roamingu zdecyduje się skorzystać z ust. 1 niniejszego artykułu, bezzwłocznie występuje z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego, udostępniając mu wszelkie niezbędne informacje zgodnie z aktami wykonawczymi, o których mowa w art. 6d. Po ich udostępnieniu dostawca usług roamingu co 12 miesięcy aktualizuje te informacje, przekazując je krajowemu organowi regulacyjnemu. 3. Po otrzymaniu wniosku zgodnie z ust. 2, krajowy organ regulacyjny ocenia, czy dostawca usług roamingu ustalił, że nie jest w stanie odzyskać swoich kosztów zgodnie z ust. 1, co doprowadziłoby do naruszenia zrównoważonego charakteru modelu jego opłat krajowych. Ocena zrównoważonego charakteru modelu opłat krajowych opiera się na odpowiednich obiektywnych czynnikach właściwych dla danego dostawcy usług roamingu, w tym na obiektywnych różnicach między dostawcami usług roamingu w danym państwie członkowskim a poziomem krajowych cen i dochodów. Krajowy organ regulacyjny wyraża zgodę na dodatkową opłatę, jeżeli zostały spełnione warunki określone w ust. 1 oraz w niniejszym ustępie. 4. W ciągu miesiąca od otrzymania wniosku zgodnie z ust. 2 krajowy organ regulacyjny wyraża zgodę na dodatkową opłatę, chyba że wniosek jest oczywiście bezzasadny lub zawiera niewystarczające informacje. Jeżeli krajowy organ regulacyjny uzna, że wniosek jest oczywiście bezzasadny lub uzna, że przekazane informacje są niewystarczające, w ciągu kolejnych dwóch miesięcy i po umożliwieniu dostawcy usług roamingu bycia wysłuchanym podejmuje ostateczną decyzję o wyrażeniu zgody na dodatkową opłatę, jej zmianie lub o odmowie wyrażenia na nią zgody.
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1448
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 20:07
Jak już cytujemy, to zacytuję przepis wprowadzający m.in. cytowany art. 6c ;-) Art. 10 ust. 2 lit. a): Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 30 kwietnia 2016 r., z następującymi wyjątkami: w przypadku gdy akt ustawodawczy, który ma być przyjęty w oparciu o wniosek, o którym mowa w art. 19 ust. 2 rozporządzenia (UE) nr 531/2012 będzie miał zastosowanie w dniu 15 czerwca 2017 r., art. 7 pkt 5 niniejszego rozporządzenia, w zakresie dotyczącym art. 6a–6d rozporządzenia (UE) nr 531/2012, art. 7 pkt 7 lit. a)–c) niniejszego rozporządzenia oraz art. 7 pkt 8 lit. a), b) i d) niniejszego rozporządzenia stosuje się od tego dnia. W przypadku gdy ten akt ustawodawczy nie ma zastosowania w dniu 15 czerwca 2017 r., do dnia rozpoczęcia stosowania tego aktu ustawodawczego nadal stosuje się art. 7 pkt 5 niniejszego rozporządzenia, w zakresie dotyczącym art. 6f rozporządzenia (UE) nr 531/2012. W przypadku gdy ten akt ustawodawczy ma zastosowanie po dniu 15 czerwca 2017 r., art. 7 pkt 5 niniejszego rozporządzenia, w zakresie dotyczącym art. 6a–6d rozporządzenia (UE) nr 531/2012, art. 7 pkt 7 lit. a)–c) niniejszego rozporządzenia oraz art. 7 pkt 8 lit. a), b) i d) niniejszego rozporządzenia stosuje się od dnia rozpoczęcia stosowania tego aktu ustawodawczego;
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1448
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 20:53
Zapomniałem dodać... Akt ustawodawczy, który ma być przyjęty w oparciu o wniosek, o którym mowa w art. 19 ust. 2 rozporządzenia (UE) nr 531/2012 - a dokładnie hurtowe opłaty za usługi roamingu regulowanego - jeszcze nie został opublikowany, o wejściu w życie nie mówiąc ;-)
AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 11:55 Odpowiedz
Orange No. 1, a tani Play, ...sami oceńcie.
KarolSkKarolSk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 314
Zarejestrowany:
2014-11-13 11:38:20
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 11:40 Odpowiedz
Nie za wcześnie takie zestawienie? Myślę, że wszystko jeszcze się może zmienić (T-mobile zapowiedziało przecież konferencję na wtorek) pod naciskiem UKE i KE.
KanKan
Administrator


Posty: 3083
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 11:49
Na razie nie wiadomo czego, oprócz zaskakującej grafiki, ma dotyczyć ta oferta "specjalna". Ale warto będzie 15 czerwca podsumować, propozycje operatorów do oficjalnego cennika. Zresztą takie zestawienie obiecałem Czytelnikom. Andrzzej
Anonimtaras
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 12:16
to prawda. na zestawienia przyjdzie czas w czerwcu. moze sie to przeciez jeszcze pozmieniac
KarolSkKarolSk
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 314
Zarejestrowany:
2014-11-13 11:38:20
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 12:50
Kan: nie tylko o konferencję T-mobile chodzi, ale również potencjalnie grożące kary, za niewdrożenie w pełni zasady "roam like at home" przez innych operatorów (poza Orange). Ja wciąż mam nadzieję, że również inne sieci podejdą do sprawy zgodnie z wytycznymi KE. Być może będzie więc trzeba znowu robić takie zestawienie :-)
AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.21 10:42 Odpowiedz
No to Orange pozamiatał konkurencję. A co się tyczy polityków PO, lepiej niech pamiętają o restauracji Sowa i tym o czym tam mowili, a nie pouczają innych. Streżynska zapewne wie co robi

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)