REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-02 10:59 | Taryfy | iphone | apple | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

iPhone X z Face ID nie sprawdza się to w przypadku bliźniaków jednojajowych

Największą zmianą w iPhone X, jest chyba brak przycisku „Home”, który został zastąpiony technologią Face ID - rozpoznawania twarzy użytkownika i odblokowywania nowego iPhone’a, poprzez porównanie obrazu twarzy z obrazem przechowywanym w pamięci smartfona. Okazuje się, że Face ID, jak inne sposoby logowania, też ma lukę.


System rozpoznawania twarzy zastosowany przez Apple jest bardzo inteligentny i ma być znacznie bezpieczniejszy od Touch ID.R Część osób, która jest nieobeznana z technologią, nie widzi większej różnicy pomiędzy systemem rozpoznawania twarzy z iPhone X, a Samsunga Galaxy S8/Note 8. Jednak Face ID jest dużo bezpieczniejsze. W tym celu iPhone X wykorzystuje specjalny aparat True Depth. Rzutnik nakłada na twarz 30 000 niewidzialnych punktów światła podczerwonego, dzięki którym aparat wykorzystujący podczerwień może dokładnie uchwycić całą twarz, dając dokładniejszy model matematyczny twarzy, niż jest to w stanie zrobić zwykły algorytm rozpoznawania obrazów. Serwis Mashable odkrył jednak, że nie sprawdza się to w przypadku bliźniaków jednojajowych.

W teście, który widzicie wyżej, jeden z braci skanuje najpierw swoją twarz, zabezpieczając w ten sposób dostęp do telefonu, który przekazuje bratu bliźniakowi. Wynik tego eksperymentu jest dość zaskakujący. Sprzęt zostaje odblokowany. Jest to jednak przypadek, kiedy osoby są właściwie nie do odróżnienia. Taki sam test przeprowadził Business Insider i tutaj iPhone X z Face ID rozróżnił braci bliźniaków i nie dał się odblokować. Z tym że w tym przypadku zaproszono bliźniaków, którzy różnili się wyglądem.

Warto tutaj dodać, że nie ma czegoś takiego jak całkowicie bezpieczny system. Biorąc jako przykład Face ID, można powiedzieć, że rozpoznawanie twarzy w nowym iPhonie powinno być bezpieczniejsze niż to tradycyjne, wykorzystujące zwykły przedni aparat 2D, a także bezpieczniejsze niż czytnik linii papilarnych Touch ID. A wychwycony błąd będzie dotyczył niewielkiego odsetka ludzi.

Na szczęście wciąż mamy do dyspozycji tradycyjny sześciocyfrowy kod PIN. Podobnie jak każdy inny PIN, nie zapewnia on absolutnej ochrony, ale przynajmniej nie przyczyni się do tego, że hakerzy uzyskają Twoje dane biometryczne. Aktualnie spekuluje się, że w ciągu następnych 2 – 3 lat smartfony z trójwymiarowym systemem rozpoznawania twarzy będą sprzedawać się 2 – 3 razy więcej niż te, które będą posiadać czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem.

Źródło: 9to5mac

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | iphone | apple | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimADAMS
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.03 09:59 Odpowiedz
Jak ten system będzie w każdym telefonie to będzie się sprzedawać, ale czy ludzie będą z niego korzystać i udostępniać dane biometryczne????? zobaczymy.
AnonimSonja
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.02 20:56 Odpowiedz
No cóż nawet "telefon" za ponad 5k ma swoje wady.
Anonimochoch
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.02 13:27 Odpowiedz
oj to straszne, ból dupy ludzi z trzeciego świata

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 267

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)