REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-25 13:41 | Rynek | plus | polsat | lte-a
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 20

Internet LTE Plusa i CP przyspiesza do 500 Mbps

Grupa Cyfrowy Polsat z sukcesem wdrożyła kolejne nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym mobilny Internet jest jeszcze szybszy i stabilny, a sieć ma większą pojemność.

Pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z najnowocześniejszych obecnie technologii jest Białystok. To właśnie tu dokonano pierwszej agregacji pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, co pozwala na uzyskanie transferu danych szybszego nawet o 33%, a na częstotliwości 2600 MHZ zaimplementowano również MIMO 4x4, dzięki czemu prędkość Internetu w tym paśmie jest teraz nawet dwukrotnie większa. Od teraz maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced to 498 Mb/s.

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła kolejne rozwiązania technologiczne, dzięki którym Internet w technologii LTE stanie się bardziej atrakcyjny, a korzystanie z niego jeszcze przyjemniejsze.

Pierwszym miastem w Polsce, w którym można korzystać z nowości jest Białystok, a wykonane prace to:

  • agregacja w trzech częstotliwościach pasma o łącznej szerokości 50 MHz, co pozwala na maksymalną transmisję danych nawet do 375 Mb/s przy pobieraniu (LTE Plus Advanced),
  • uruchomienie modulacji 256 QAM, dzięki czemu transfer danych na zagregowanym pasmie jest szybszy o 33%, dzięki czemu maksymalną prędkość Internetu to teraz 498 Mb/s,
  • zaimplementowanie MIMO 4x4 na LTE2600, co podwaja do 300 Mb/s prędkość Internetu w tym paśmie.

Wprowadzone nowości dla zwykłych użytkowników sieci oznaczają:

  • wyższą prędkość Internetu, dzięki czemu można szybciej pobierać pliki, a przy korzystaniu ze streamingu filmów czy muzyki w najwyższych rozdzielczościach nie ma zjawiska buforowania,
  • większą pojemność sieci, co zapewnia dostęp do usług szerokopasmowego Internetu większej grupie użytkowników i w tym samym czasie więcej osób może korzystać z Internetu bez spadku jego jakości,
  • stabilniejsze połącznia, co oznacza po prostu lepszą jakość i większy komfort korzystania z Internetu.

W pierwszym etapie wdrożenie opisanych wyżej technologii zostało przeprowadzone w Białymstoku, natomiast prace te będą kontynuowane, choć będą one miały na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie budowanie zasięgu pokryciowego.

źródło: Plus

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | plus | polsat | lte-a Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 20
Komentarze: 20 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimDaniel
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.19 13:11 Odpowiedz
Zabawne, bo były czasy, że się śmiano z Cyfrowego Polsatu że sprzedaje internet mobilny. Ale jak zainwestowali w sieć lte to się okazało że mają najlepszy net w kraju.
AnonimZygmunt
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.27 09:20 Odpowiedz



AnonimRoman
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 14:52 Odpowiedz
Hahaha Plus liderem, mogliby być bardziej uczciwi i mówić jak okradają budżet państwa i podatki płacąc je na Cyprze, jakie robią przekręty, w końcu Plus ma swoich nadajników LTE tyle co kot napłakał, większość należy do jego firm córek jak Sferia czy Aero2 na potwierdzenie: Niech każdy sprawdzi w swojej miejscowości Ja polecam zobaczyć jak sprawa wygląda w Pile, a wszystko można zobaczyć dzięki stronce BTsearch i tam u góry kliknąć na brązowy napis ze słowem Mapa, stronka pomocna dla tych co ustawiają antenę i chcą jaki najlepszy BTS wybrać, lub dla tych co nie wiedza dlaczego maja tak słaby net w telefonie. I tak jak MireKK polecam najnowszy filmik od Adek4K tam fajnie pokazuje jak dzięki Google Earth można zobaczyć też jakie mają parametry dane nadajniki i jaką przepustowość, polecam.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 14:12 Odpowiedz
Kto te sponsorowane bzdury wypisuje? "Plus liderem"... tak, stagnacji i marnotrawstwa potężnych zasobów częstotliwości, to się zgadza, w tym plus liderem, jeden Białystok, a gdzie reszta tej nędzy plusa od lat nie modernizowanej? Ile lat im zajmie doprowadzenie tego skansenu do poziomu takiego Networks? Tak, plus liderem....
AnonimGulden
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 12:42 Odpowiedz
Pionier LTE w Polsce, pionier LTE Advanced, a teraz po agregacji pasma największa prędkość netu. Plus mocno stawia na rozwój swojego LTE i oby jak najszybciej weszły urządzenia do obsługi takich prędkości.
AnonimJonas
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 11:13 Odpowiedz
No to Plus znowu ma się czym pochwalić. Fajne, sprawne lte. Tak trzymać!
AnonimPlka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 03:00 Odpowiedz
Coś się ruszyło i to na dobre... kiedyś gdzie było u mnie 15-20 Mb/s to teraz standardowo o różnej porze mam średnio 30-50 Mb/s. Jest na Plus! Oby już tak zawsze albo i lepiej, szybciej. Tylko telefony zrobić tańsze!!!! i wtedy to już faktycznie klient będzie na Plus!
Anonimfxg
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 00:05 Odpowiedz
woj.mazowieckie koło Nowego Miasta zero zasięgu w okolicach rwie połączenia w GSM a o czym tu mowa , zero zmian od pocżatku Plusa w PL to siec skansen wyginie jak dinozaury
AnonimMirekk
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 22:52 Odpowiedz
Polecam najnowsze dwa filmiki Adek4K na Youtube on dokładnie wyjaśnia jak jest z Plusem i, że takie prędkości raczej u większości nie będą osiągalne nigdy, nawet 1/3 tej prędkości się nie osiągnie
AnonimMario
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 15:48
No wiadomo, że to jest max prędkość, ale też z drugiej strony realna poprawa szybkości transferu jest gigantyczna. Nawet połowa z tej wartości to jest dla nas kosmos w porównaniu do innych operatorów niż Plus.
AnonimKrzat
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 22:34 Odpowiedz
Plus jest kozak 500Mb na mobilnym łączu robi wrażenie Mam nadzieję, że szybko takie prędkości staną się standardem.
Anonimiphogejski
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 14:14
Bzdury. Takie same jak twój bzdurny kretyński ignorancki komentarz. Nie masz kompletnie pojęcia o sieci.
Anonimktry
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 22:15 Odpowiedz
Plus to najgorsza sieć na zachodzie Polski. Najwolniejszy net,najgorszy zasięg ,zero inwestycji od kilku lat jak byli liderem LTE .Daleko za murzynami i za Pleyem.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 18:06 Odpowiedz
tylko zanim to uruchomią to 5G zapuka do drzwi
Anonimpabloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 16:42 Odpowiedz
Sa urzadzenia to obsługujace?
DigitalAngelDigitalAngel
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 102
Zarejestrowany:
2013-12-10 21:12:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 18:47
Tak. np. Samsung Galaxy S8/S8+ (LTE kat. 16 z obsługą do 1Gbit/sec.)
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 15:11 Odpowiedz
I na Białymstoku się skończy. Poza tym plus to marnotrwstwo przydzielonych częstotliwości i kosmetyczne ruchy w sieci, zastój wręcz.
AnonimJanas
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.25 15:45
A ja myślę, że nie. To jest dopiero początek i Plus w większej liczbie lokalizacji przygotuje taki ekstra LTE. Tylko trochę cierpliwości zalecam.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.26 14:16
Tak, jakieś 10lat tej "cierpliowości" w przypadku plusa. Już teraz N! wyprzedza ich o lata świetlne, co ja mówię N!, taki (przepraszam z a wulgaryzm) plej już wyprzedza technologicznie plusa.
AnonimPawel
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.27 15:08
No to ja tu się nie zgodzę. To jednak Plus wyznacza standardy w technologii lte, więc nie ma opcji, że masz rację.