REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-05 09:59 | PDA & Navi | serce | alert
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Inteligentny sprzęt medyczny z lukami w zabezpieczeniach

Według doniesień medialnych z końca ubiegłego tygodnia amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zidentyfikowała poważne luki w zabezpieczeniach uaktualnienia rozruszników serca "Abbott". W rezultacie ponad 450 000 takich urządzeń musi zostać przeprogramowanych, a kilka podatnych na ataki modeli zostało wycofanych z rynku. Kaspersky Lab zajmuje się badaniem problemów inteligentnego sprzętu medycznego od dłuższego czasu i ujawnił wysoki poziom podatności wynikający z coraz większej liczby urządzeń podłączonych do internetu.


-Luki w inteligentnym sprzęcie medycznym, takim jak rozruszniki serca czy pompy insulinowe, mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi - branża cyberbezpieczeństwa cyklicznie przypomina o tym organizacjom medycznym. Jednak same urządzenia to nie jedyny problem. Placówki medyczne powinny zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowanej w nich infrastruktury IT jako całości. Z naszego badania wynika, że wiele informacji medycznych można bez większego trudu znaleźć online i w wielu przypadkach dane te mogą narazić zdrowie pacjentów. Luki w zabezpieczeniach i nieprawidłowa konfiguracja medycznych zasobów IT może także mieć wpływ na same placówki jako firmy. Z tego powodu administratorzy IT w organizacjach medycznych muszą być świadomi problemów związanych z cyberbezpieczeństwem i potrafić walczyć ze współczesnymi zagrożeniami - powiedział Denis Makruszin, badacz ds. bezpieczeństwa IT, Kaspersky Lab.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa placówek medycznych Kaspersky Lab zaleca stosowanie takich praktyk jak zmienianie haseł w sprzęcie medycznym i regularne instalowanie uaktualnień publikowanych przez producentów, a także zablokowanie zewnętrznego dostępu do wszelkich systemów przetwarzających dane medyczne oraz odizolowanie medycznego sprzętu IT w oddzielnym segmencie sieci. Organizacje powinny także stosować rozwiązania bezpieczeństwa IT, które są w stanie wykrywać niebezpieczną aktywność na wczesnym etapie.

źródło: Kaspersky Lab

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | serce | alert Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.05 15:58 Odpowiedz
To już nie jest wesołe, jak chorym ludziom może haker zaszkodzić.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)