REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-08 13:20 | Rynek | qnap | smarthome | iot
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Inteligentny dom: rewolucja szyta na miarę

Wedle najnowszych prognoz, w 2021 r. liczba urządzeń, które zaklasyfikować można jako „sprzęt smart home”, wzrośnie na całym świecie do ponad 770 mln. Co ciekawe, według analityków, użytkownicy będą coraz chętniej samodzielnie kupowali i wdrażali takie rozwiązania – maleć będzie za to popularność wszelkiego rodzaju ofert abonamentowych/subskrypcyjnych (w których płaci się dostawcy usługi za korzystanie z niej).

Z raportu przygotowanego przez firmę analityczną Juniper Research wynika, że w ciągu najbliższych czterech lat sprzedaż urządzeń z kategorii „smart home” (służących zarówno do zdalnej kontroli i automatyzowania najróżniejszych domowych aktywności, jak i monitoringu) będzie sukcesywnie rosła i w 2021 r. na całym świecie będzie ich aktywnych ponad 770 mln. W porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza to wzrost jedenastokrotny (analitycy szacują, że w 2016 r. liczba ta wyniosła ok. 68 mln).


Dodajmy, że podczas prac nad raportem specjaliści Juniper Research przyglądali się urządzeniom smart home realizującym funkcje związane z rozrywką, monitoringiem, automatyzacją, zdrowiem oraz wszelkiego rodzaju inteligentnym licznikom. Z ich analiz wyraźnie wynika, że zainteresowanie takimi rozwiązaniami będzie w najbliższym czasie szybko rosło – jednak szczególnie interesująca jest prognoza, z której wynika, że użytkownicy najchętniej będą samodzielnie kupować i wdrażać taki sprzęt. Oznacza to zdecydowanie złe wieści dla firm, które swój model biznesowy opierają – lub oprzeć zamierzały – na oferowaniu użytkownikom rozwiązań smart home w modelu abonamentowym (w którym to dostawca instaluje wszelkie niezbędne urządzenia, a użytkownik płaci co miesiąc za możliwość korzystania z systemu).


Trendy prognozowane w raporcie Juniper Research są zdecydowanie zgodne z tym, co obserwujemy podczas rozmów z dystrybutorami i klientami – coraz więcej osób jest zainteresowanych wdrażaniem w swoim domu czy firmie rozwiązań z zakresu inteligentnego domu i dynamika sprzedaży to potwierdza. Widzimy też wyraźnie, że osobom planującym wdrożenie takiego rozwiązania zależy na maksymalnym bezpieczeństwie oraz zachowaniu pełnej kontroli nad domowym/firmowym ekosystemem smart home. Dlatego też wielu klientów zamiast zdawać się na rozwiązanie oferowane przez zewnętrznego dostawcę usługi woli zbudować własny system inteligentnego domu, którego centralnym elementem jest nowoczesny serwer NAS” – komentuje Grzegorz Bielawski, Country Manager firmy QNAP.

Zdaniem przedstawiciela QNAP, serwer NAS jest idealnym rozwiązaniem dla osób planujących stworzenie własnego systemu smart home – nowoczesny NAS wydajnością nie ustępuje typowemu komputerowi PC, jest aktywny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i ma dość przestrzeni dyskowej, by bez problemu magazynować i udostępniać niemałe przecież ilości danych, generowanych podczas pracy np. systemu monitoringu.

QNAP oferuje zresztą użytkownikom cały zestaw aplikacji i narzędzi, umożliwiających wykorzystanie serwera NAS jako „serca” inteligentnego domu. Przykładem może być choćby aplikacja Surveillance Station, zmieniająca NAS w pełnoprawny system monitoringu (po podłączeniu kompatybilnych kamer może on rejestrować obraz, udostępniać go, wysyłać powiadomienia o incydentach itp.). Co więcej, możliwość instalowania w systemie operacyjnym QTS dodatkowych aplikacji (dostępnych w serwisie App Center) sprawia, że każdy może doposażyć swojego NAS-a w dodatkowe aplikacje, obsługujące specjalistyczne funkcje smart home. „Użytkownik nie musi się jednak ograniczać do zasobów App Center – dzięki możliwości korzystania w maszynie wirtualnej z systemów Windows/Linux/Android, a także aplikacji Linux Station, na QNAP NAS można zainstalować właściwie dowolne aplikacje stworzone z myślą o zastosowaniach smart home” – dodaje Grzegorz Bielawski.

Na koniec warto dodać, że QNAP nie zapomina również o bardziej zaawansowanych użytkownikach, którzy sami eksperymentują z aplikacjami smart home. Dzięki aplikacji QIoT Containters serwer QNAP NAS jest idealną propozycją dla programistów tworzących aplikacje z zakresu Internetu Rzeczy i inteligentnego domu - QIoT Containters umożliwia wykorzystanie NAS-a zarówno jako platformy do tworzenia i testowania aplikacji, jak i jako prywatnej chmury, na której działać będzie „produkcyjna” wersja danego narzędzia.

źródło: QNAP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | qnap | smarthome | iot Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimkrysia
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.08 23:59 Odpowiedz
Polecam rozwiązania do automatyzacji domu eHouse z możliwością samodzielnego montażu, programowania i integracji http://inteligentny-dom.ehouse.pro/
AnonimKrys
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.09 10:16 Odpowiedz
Inteligenty dom to świetne rozwiązanie jest wiele sprzętu do tego http://www.300energia.com/inteligentny-dom
AnonimYed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.09 07:05 Odpowiedz
Opłata nas inteligentny dom, a potem zaskakuje nas informacja o hakerskich narzędziach CIA. Sami sobie taki dostęp dla służb otwieramy.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)