REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-14 07:23 | Rynek | intel | ekologia | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Intel - sztuczna inteligencja w misji na rzecz ratowania oceanów

Intel podjął współpracę z organizacjami Parley for the Oceans oraz Ocean Alliance, aby dostarczać zaawansowane technologie sztucznej inteligencji i dronów na potrzeby badań stanu środowiska oceanicznego.


Pod wodzą biologa morskiego i dyrektora generalnego organizacji Ocean Alliance, doktora Iaina Kerra, Parley prowadzi działania badawcze i edukacyjne w dziedzinie ochrony waleni i ich naturalnego środowiska — oceanów — które odgrywają kluczową rolę również dla naszego gatunku. Przyspieszenie badań stało się możliwe dzięki technologiom Intela – sztucznej inteligencji oraz dronom, których zadaniem jest poprawić skuteczność ekspedycji prowadzonych przez Parley i partnerów.

Aby sprostać wyzwaniu, jakim jest gromadzenie danych o waleniach, Kerr i jego zespół opracowali SnotBoty — zmodyfikowane drony przeznaczone do pobierania próbek ze słupów pary wodnej tworzonych przez walenie, gdy te wynurzają się na powierzchnię, aby złapać oddech. Ta niezwykła „fontanna” stanowi źródło cennych informacji biologicznych na temat zwierzęcia — w tym hormonów stresu, hormonów ciążowych, wirusów, bakterii i toksyn obecnych w jego organizmie. Urządzenia SnotBot są w stanie przesyłać gromadzone informacje do badaczy przebywających na statkach zlokalizowanych w bezpiecznej odległości od ssaków.


Specjalistyczna wiedza i technologie Intela umożliwiają przesyłanie danych z dronów do urządzeń naukowców, a także stosowanie algorytmów analitycznych pozwalających identyfikować poszczególne osobniki i monitorować stan ich zdrowia w czasie rzeczywistym. Dzięki sztucznej inteligencji jest to możliwe nawet w obliczu czynników zakłócających pracę — takich jak nieprzewidziany ruch waleni czy ograniczona widoczność w głąb oceanu. W przyszłości inicjatywę będą wspomagać także opracowywane przez Intela drony takie jak Falcon 8+, model zaprojektowany z myślą o wysokiej niezawodności i precyzji w czasie lotu, przeznaczony do stosowania w trudnych warunkach, jakie możemy często napotkać w środowisku oceanicznym. Dzięki zdobytej wiedzy i technologiom badacze będą w stanie szybciej podejmować właściwe działania w oparciu o dane na temat długoterminowego stanu oceanów i naszej planety.

Aby zobaczyć SnotBoty w akcji (a ponadto obejrzeć niesamowite zdjęcia waleni), odwiedź stronę Parley for the Oceans.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | ekologia | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)