REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-14 07:41 | Rynek | intel | e3 | technologia | vr | gry
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Intel na E3 - w kierunku VR i e-sportu

Firma Intel, podczas targów E3 zaprezentowała nowe procesory dla graczy oraz ogłosiła kilka nowych inicjatyw, w tym porozumienia partnerskie z firmami ESL, Oculus i Ready At Dawn Studios, w wyniku których gry na platformie PC zostaną wzniesione na nowy poziom. Liczba użytkowników gier PC wynosi na całym świecie 1,3 mld osób, co oznacza, że platforma ta jest preferowana jako najlepsza do gier.


Ponadto Intel podał informację na temat dostępności procesorów z rodziny Intel Core X. Przedsprzedaż układów wyposażonych w od 4 do 10 rdzeni rozpocznie się 19 czerwca, a dostawy do klientów indywidualnych w następnym tygodniu. Pozostałe modele z tej serii będą dostępne nieco później. Dostawy 12-rdzeniowego procesora Intel Core i9-7920X rozpoczną się w sierpniu, natomiast na październik planowane jest rozpoczęcie dostaw układów Intel Core i9-7940X, Intel Core i9-7960X oraz 18-rdzeniowego Intel Core i9-7980X Extreme Edition.


- Intel ma bogate doświadczenie w dziedzinie gamingu, bazujące na innowacjach technicznych zapewniających niesamowite wrażenia. Jednocześnie jest to obszar, w którym wciąż zwiększamy możliwości naszej technologii ,/i>— powiedział Gregory Bryant, wiceprezes i dyrektor Client Computing Group, Intel Corporation. Podczas jednego z najlepszych PC Gaming Show na E3 w ostatnich latach zaprezentowaliśmy nowy procesor Intel Core i9 Extreme Edition, który przyspieszy rozwój e-sportu, a w przyszłości także e-sportu opartego na rzeczywistości wirtualnej – dodaje.

Najlepsze wrażenia w grach PC dzięki nowym procesorom z serii Intel Core X

Intel Core X to najbardziej rozbudowana, wydajna oraz skalowalna rodzina procesorów dla komputerów stacjonarnych w historii rozwiązań konsumenckich. Dzięki licznym opcjom oraz zróżnicowanym cenom seria Core X dostarczy graczom, a także autorom treści zupełnie nowych wrażeń i możliwości, niezależnie od poziomu zaawansowania i kierunku zainteresowań. Najwyższym modelem ze wspomnianej rodziny jest nowy procesor Intel Core i9 Extreme Edition — pierwszy procesor dla komputerów stacjonarnych wyposażony w 18 rdzeni i obsługujący 36 wątków, co umożliwia wydajne wykonywanie bardzo wielu zadań równocześnie, zwłaszcza w takich zastosowaniach jak gry, rzeczywistość wirtualna czy tworzenie treści. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Intel.

Intel i ESL, największa na świecie firma w sektorze e-sportu, poinformowały, że rozszerzają swoją 15-letnią współpracę mającą na celu rozwój e-sportu w skali światowej. Intel, jako oficjalny partner technologiczny firmy ESL, będzie pomagał w organizowaniu imprez e-sportowych na całym świecie, zapewniając zawodnikom i widzom najwyższej klasy wrażenia. Imprezy e-sportowe organizowane przez ESL oraz studia i transmisje e-sportowe będą bazowały na technologii Intela. Wszystkie komputery PC używane w turniejach amatorskich i zawodowych będą wyposażone w najnowsze procesory Intel Core™ i7, natomiast sprzęt ESL używany do produkcji będzie wyposażony w procesory Intel Core i Intel Xeon.


Ponadto obie firmy ogłosiły turniej „Intel Grand Slam for Counter Strike: Global Offensive” (CS:GO), w którym przewidziana jest nagroda jednego miliona dolarów dla pierwszego zespołu, który w okresie 12 miesięcy wygra cztery turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. Do turnieju kwalifikują się imprezy takie jak: Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League i DreamHack Masters.

Intel napędza wirtualną rzeczywistość

Oprócz tego Intel poinformował o szeregu porozumień partnerskich i inwestycji mających na celu przyśpieszenie rozwoju gier, opartych na rzeczywistości wirtualnej oraz samego e-sportu, w tym takich imprez jak Intel Extreme Masters. Wśród ogłoszonych inicjatyw znalazły się między innymi:

  • Współpraca z Ready At Dawn Studios, mająca na celu udostępnienie Echo Arena do bezpłatnego pobrania wszystkim posiadaczom Oculus Rift przez okres trzech miesięcy, począwszy od 20 lipca. Echo Arena to szybki tryb multiplayer Lone Echo: zespoły liczące maksymalnie pięciu graczy konkurują ze sobą w starciach wspaniałych robotów, które w warunkach nieważkości szybują, robią szybkie manewry i zdobywają punkty, by strzelać bramki na zapierającej dech w piersiach wirtualnej arenie.
  • Współpraca z firmami ESL i Oculus, mająca na celu uruchomienie VR Challenger League — serii zawodów e-sportowych z rzeczywistością wirtualną, która rozpocznie się w lipcu i obejmie The Unspoken firmy Insomniac Games oraz Echo Arena firmy Ready At Dawn Studios. Zawody będą odbywały się online oraz w ramach kluczowych imprez z udziałem zawodników z całego świata. Finały będą miały miejsce w Katowicach w 2018 r., podczas Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters.

Kolejną innowacją w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej jest rozszerzenie dotychczasowej współpracy firmy Intel z zespołem rockowym Linkin Park. Innowacja pod nazwą Linkin Park Destination, bazująca na aplikacji Spatialand i sprzęcie Intela, ułatwi zespołowi kontakty z fanami poprzez media społecznościowe dzięki udostępnieniu zorganizowanych treści w rzeczywistości wirtualnej, prezentujących zespół w studio, podczas tournée oraz w innych okolicznościach. Począwszy od lipca fani będą mogli wchodzić do miejsca docelowego w rzeczywistości wirtualnej przy użyciu aplikacji Spatialand i słuchać muzyki Linkin Park, kontaktować się z zespołem, zapisywać się na konkursy, kupować gadżety, a nawet odkrywać sekretne treści i wydarzenia tworzone przez zespół.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | e3 | technologia | vr | gry Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)